Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.06.20
27636 23 Друкувати

Податкова реформа - 2020: ПДВ

Закон на базі законопроекту № 1210, прийнятий Верховною Радою ще 16.01.2020 р, все-таки підписаний Президентом. І навіть вже набув сили (в певній частині) - з 23.05.2020 р, незважаючи на карантин. Тепер це Закон № 466 IX. Змін дуже багато. Їх розбір почнемо з ПДВ.

Терміни реєстрації зведених «компенсуючих» ПН. Гарне нововведення передбачено в п. 201.10 ПКУ. Тепер для самозведених «компенсуючих» ПН (і РК до них), складених на підставі пп. 198.5 і 199.1 ПКУ (для нарахування «компенсуючих» і розподільних податкових зобов'язань), встановлюється свій спеціальний граничний термін реєстрації - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.

Штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН / РК / відсутність реєстрації ПН / РК (ст. 1201 ПКУ). Важливе нововведення! Введено окремі розміри штрафів за нереєстрацію / порушення термінів граничної реєстрації «компенсуючих», «мінбазних» ПН, а також ПН на «звільнені» поставки і поставки, що оподатковуються за ставкою 0%, і РК до них.

Зміни щодо штрафів торкнулися тільки цих названих ПН/РК. Розміри штрафів за несвоєчасну реєстрацію інших ПН/РК залишаються колишніми (% від суми ПДВ в залежності від кількості днів прострочення), так само, як і сам алгоритм їх застосування.

Норма з новими розмірами штрафів щодо вищезгаданих ПН набрала чинності відразу (з 23.05.2020 р). Тобто нові штрафи застосовуються з 23.05.2020 р. Але штрафний мораторій продовжено до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину. Якщо виходити з припущень, що карантин закінчиться 22 червня (як це зараз передбачено постановою КМУ від 20.05.2020 р. № 392), то штрафи не будуть застосовуватися до ПН/РК, граничні терміни реєстрації яких припадають на період з 01.03.2020 р. по 30.06.2020 р. (стаття «Податкова реформа - 2020: ПДВ»).

На цей раз ВРУ вчинила мудріше і прив'язала закінчення строку дії перевірочних та штрафних мораторіїв/звільнень ні до конкретної дати (раніше - 31.05.2020 р.), а до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину. Також продовжено ще на місяць звільнення з ЄСВ «за себе» для ФОП і КО: тепер таким особам і за травень сплачувати єдиний соціальний внесок не доведеться (стаття «Мораторій на податкові та ЄСВ-перевірки і амністія по податковим та ЄСВ-порушень - продовжені до кінця карантину»).

Ви вже в курсі, що Законом № 591-IX, зокрема, удосконалено порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Тепер в коло осіб, що мають право на «карантинну» допомогу з часткового безробіття входять, зокрема, ФОП (крім пенсіонерів). Плюс до цього і роботодавці, і ФОП можуть звернутися по допомогу з часткового безробіття протягом 90 календарних днів з дня припинення (скорочення) діяльності (стаття «Карантинна» допомога з часткового безробіття: «ширше коло»).

Залишилися питання по 22 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
02.06.20 08:58

Яка ж це реформа?

Відповісти
  • Анна
02.06.20 09:48

Подскажите пожалуйста. У нас сейчас действует мораторий на проверки и штрафы. Как я понимаю, что мораторий не действует на «письма» от налоговиков
Пришла «боргова вимога», чтоб оплатить прибыль, которая в марте была не уплачена. На предприятии денег нет. Сегодня пришло, чтоб предприятие подало информации на подачу информации о ликвидном активе.
Правомерно ли это в наше карантинное время?
Подскажите пожалуйста 

Відповісти
  • Редакция
02.06.20 10:27

Анна,у нас такая статья была
https://i.factor.ua/journals/buh911/2020/may/issue-18/article-108317.html?search=%D1%88%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%84&text_article=
Дейсвительно есть проблема, что нормы, касающиеся взыскания налогового долга, в том числе и право налогового залога, — в период карантина остаются действующими.
Плюс еще и вместо 60 дней сделали 30 дней (95.2. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.).
Если нет средств, нужно посмотреть, не можете ли вы воспользоваться рассрочкй/отскрочкой по ст. 100 НКУ.

Відповісти
  • Анна
02.06.20 12:23

Редакция, спасибо

Відповісти
  • Анна
02.06.20 09:50

Извините за ошибки, на ходу пишу ✍️ 

Відповісти
  • дина
02.06.20 09:51

насмешка,в январе в з-нопроекте 1210-устраняли эту несуразицу -по налоговым-що не видаються отримувачу- а в мае..уже "умники"-дали конкретній штраф-да еще и добавили штрафов на податкові-в кот. взагалі не фігурує ПДВ-єто издевательство над платниками===но преподносят ЄТО-как достижение-н а п е р с т о ч н и к и -шулеры у власти..(малий % народа способен ососзнать )

Відповісти
  • Ольга
02.06.20 10:25

Грошей немає в бюджеті,от і приймають закони, називаючи це реформою. Не можна взяти штраф з пільгових накладних, ПДВ в них немає, от і придумали штраф до обсягу постачання. 
Накладна обсяг 10000, штраф -2% - 200 грн., на секундочку.при сума ПДВ=0.
ПДВ мінусове, - немає проблем, мені поприходили за несвоєчасну реєстрацію РК, де  ПДВ "-"  - від'ємне значення!!  по річному перерахунку коригуючого  ПДВ "сам на себе", що треба встигнути зробити за весь рік і зареєструвати до 15 січня-.
 Прийшли штрафи  за 2017,2018,2019 рік тільки в цьому році одночасно. 
Вони тупо помножили від"ємну суму на 10%, з"явилась сума штрафа - уже позитивна. Я оскаржувала рішення в головній ДПС-  ні, "залишити без змін".

Відповісти
  • www
02.06.20 11:32

Ольга, мало того..., ще й не зареэстровані такі РК через "нероботу" ел.кабінету,  відправлені 15 числа о 9-02, а зареєстровано 16 числа. У відповіді ДФС вказано: "Ви повинні надати покупцю податкову накладну"-це щодо компенсуючого РК. Тому заплатили 123,00грн.

Відповісти
  • Джаконда
02.06.20 11:21

Вибачаюсь, а як це " Компенсуючі податкові та РК). Приклад??

Дякую,

Відповісти
  • Ирина
02.06.20 12:07

Джаконда, 198.5 пункт нку

Відповісти
  • Диана
02.06.20 11:25

        Как бы мягко сказать, без матов((( У меня такое впечатление что карантин активировал штрафы и прочую фигню. Во время карантина подала заяву на возврат переплаты и понеслось..... письма счастья, там штраф за несвоевременную регистрацию нн... когда-то несвоевременная сдача отчетности. Где они раньше с.... были?
        Плюс БЛОКИРОВКА корректировок по неплательщикам! У меня покупатели (рестораны закрываются) возвращают товар. И попа полная! По новому критерию если от момента отгрузки (НН) до даты корректировки прошло белее 14 дней - блок автоматом!
         Раньше для меня бухгалтерия была сравнима с кроссвордом. Сейчас же нескончаемый геморрой

Відповісти
  • дина
02.06.20 11:55

Ольга- =аналогичная ситуация и у нас-в результате перерасчета минус РК до умовної(на себя НН) -грудень2017- но  в акте- имитируют- как будто -єто традиционная - и так и пишут - що надається покупцю=вы писали запереченнядо акту  -когда это происходило??

Відповісти
  • Ирина
02.06.20 12:48

№22/097278-епВідмінити постанову КМУ від 11.12.2019 р. № 1165 про порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.  https://petition.president.gov.ua/petition/97278

Відповісти
  • Елена
02.06.20 13:03

Когда юр.лицо на едином налоге "слетает" с квартального плательщика ндс на месячного?

Відповісти
  • Редакция
02.06.20 13:25

Елена,пока молчат налоговики
мы предполагаем, что до конца 2 квартала сидим на квартале
а с отчетности за июль - помесячно
даже если они передумают - время еще будет

Відповісти
  • Елена
02.06.20 14:12

Добрый день, подскажите пожалуйста с чего начинать разблокировку нн, какую таблицу надо заполнять, спасибо

Відповісти
  • Елена Харьков
02.06.20 16:13

Елена, если не подавали 20 ОПП, то его подайте первым.
Потом J1312603Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. С копиями документов и описанием операции
Ну а затем уже  J1312303Таблиця даних платника податків на додану вартість

Відповісти
  • Светлана
03.06.20 09:51

Елена Харьков,Вначале-таблицу, дождаться ее принятияя. потом пояснения по заблокированным налоговым

Відповісти
  • Елена
03.06.20 08:47

Доброе утро. Спасибо. Сейчас буду пробовать сделать 

Відповісти
  • 255
03.06.20 09:37

Доброе утро! Подскажите пожалуйста какой код платежа нужно указывать в платежке при оплате самоштрафа при сдаче  уточненной декларации по ндс. Самоштраф будет в июне  3 или 5 % ? 

Відповісти
  • Джаконда
03.06.20 10:50

ЕЛЕНА! Нужно сначала подать таблицу, а потом после ее принятия ,  обяснения.

Відповісти
  • Инга
03.06.20 13:26

Девочки таблица наф.некому не нужна , ее все равно не примут.Пол года разблокировки, тонна нервов с 11.2019 по 04.2020.Подавайте по каждой забл.налоговой повидомлення J 1312603  с приложениями,  в приложение J1360102, загружаете в формате ПДф по одному документу, сколько документов, столько  довильных приложений.В повидомлени кратко опишите работу предприятия, а в объяснительной пишите все и побольше и загружаете 1 документом.Можете таблицу подать , но ее примут, но напишут что вы или в рызыки внесены, или еще какую- то чушь!!!!И решение комиссии  смотрите только в личном кабинете, в медке решения не будет.

Відповісти
  • Татьяна
26.07.20 20:31

В медке решение будет, но с опозданием.В кабинете появится раньше.

Відповісти