Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.06.20
28370 27 Друкувати

Покрокова інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

Друзі, презентуємо покрокову інструкцію: як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.  Усього шість простих кроків.

  1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту  зупинення чи скорочення діяльності.
  2. Далі – підготуйте необхідний пакeт документів:
  • заява на отримання допомоги в довільній формі;
  • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
  • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
  • відомості до Додатку 2 Порядку.

       3. Оригінали документів подайте  до центру зайнятості.  Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

      4. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

      5. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний чи Київський міський центр зайнятості.

      6. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується.  Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Всі подробиці та зразки документів ви можете знайти у матеріалі податкового експерта журналу "Податки & бухоблік" Лілії Ушакової ФОП, отримай від 2782 грн за місяць карантину [форми документів].

Як завжди, кваліфіковану консультацію ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості.

 

За матеріалами Державний центр зайнятості

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • тетяна
09.06.20 23:27

якщо ФОП є також найманою особою, чи має він право на отримання допомоги ?

Відповісти
  • Елена
10.06.20 00:01

Опять эта загадочная справка. Какая она должна быть. Отчёт д5, или самостоятельно написать или в пенсионном взять

Відповісти
  • Олена
11.06.20 11:32

Елена, справка в произвольной форме, подписанная ФОПом.

Відповісти
  • Елена
10.06.20 00:01

Відповісти
  • Олександр
10.06.20 08:18

Справку берем так. Бланк заяви заповнюємо в податковій, віддаєм оператору місцевої ДПС і чекаєм на поштальйона. Так, саме Укрпошта пришле вам додому її з мокрою печаткою. До 11 червня 100% ніхто не вспіє, адже на це і було розраховано

Відповісти
  • Олена
11.06.20 11:33

Олександр, эта Справка составляется и заверяется ФОПом в произвольной форме

Відповісти
  • Женя
10.06.20 10:36

Олександр,в центре занятости мне сказали- копию д5 и копии квитанций про оплату ЕСВ за 6 мес. 

Відповісти
  • Олена
10.06.20 09:24

Олександр, вказано в інструкції що довідку не потрібно брати в податковій)

Відповісти
  • Трина
10.06.20 09:49

Олена, довідку яку надає роботодавець при отримані допоиоги на найманих працівників- у довільній формі виписує роботодавець. А якщо фоп хоче отримати допомогу на себе - то довідка з податкової. Вчора звонила на гарячу лінію 15-45

Відповісти
  • Олена
10.06.20 10:30

Трина, дякую буду знати

Відповісти
  • Ольга
10.06.20 09:56

якщо ФОП працює без найманих працівників, то які можуть буть накази??? 

Відповісти
  • Ольга
10.06.20 09:58

а що за відомості Порядку 2 Додатка????

Відповісти
  • Олена
10.06.20 10:32

Ольга,на сайті центру зайнятості є всі додатки, наказ сам на себе складений про скорочення чи зупинення діяльності

Відповісти
  • Владислав
10.06.20 11:04

Интересно, а как можно проверить скорочення дияльности у ФОП? И будут ли это проверять

Відповісти
  • Ярик
10.06.20 11:39

Чи можете поділитись прикладом заповнення наказу про зупинення/скорочення діяльності ФОП ? Не можу знайти

Відповісти
  • Елена
10.06.20 11:46

Спасибо буду пробовать с д5 и копиями на оплату. 

Відповісти
  • тетяна
10.06.20 11:56

Елена, у фоп без найманих?

Відповісти
  • Вікторія
10.06.20 12:28

Це взагалі маразм!!! . На сайті Держаної служби занятості Херс. області вказано не 90 днів, а 30??? і в тексті і в постері.  https://khe.dcz.gov.ua/novyna/detalna-instrukciya-yak-robotodavcyu-oformyty-dopomogu-po-chastkovomu-bezrobittyu

Відповісти
  • Ооена
11.06.20 11:37

Вікторія, 90 дней точно, читайте Порядок

Відповісти
  • олена
10.06.20 13:26

якщо фоп є одночасно найманою особою, чи має він право на отримання допомоги?

Відповісти
  • Світлана
10.06.20 13:46

Це по кожному місяцю окремо весь пакет документів, чи тільки відомості по кожному місяцю окремо? 

Відповісти
  • ОКСАНА
10.06.20 15:34

Світлана,відомості за кожен місяць окремо у розрізі працівників (пенсіонери та сумісники до уваги не приймаються).

Відповісти
  • Олена
11.06.20 11:36

ОКСАНА, совместительство имеет совсем другое трактование. Это если работник оформлен по трудовой + ещё одно место работы без трудовой.
А ФОП это самостоятельный субъект

Відповісти
  • Жук
15.06.20 11:06

Якщо ФОП  пенсіонер, діабетик  і, відповідно, не сплачує ЄСВ, а його пенсія 1638 грн. на сьогодні, а із них 950 грн сплачує податок, при цьому двоє із п'яти його дітей студенти а один третьокласник, то держава їх всіх утилізує, виходить? 

Відповісти
  • Елена
17.06.20 22:16

Чи маю я право на допомогу по частковому безробіттю як ФОП перша група , якщо в квітні перебувала у відпустці ?

Відповісти
  • Анна
18.06.20 09:14

Доброе утро, супер бухгалтера нашей Украины))))
Пожалуйста, подскажите, ФОП 3 група единщик без наёмных работников. Но! есть инвалидность и выплаты в связи с оформленной группой! До 2020 года, не смотря на льготы, платила за себя ЕСВ добровольно))
Сейчас в центре занятости г. Днепр мне доказывают, что ФОПник с инвалидностью и выплатами в связи с группой, не имеет права на пособие за простой во время карантина!!!
Это что правда?

Відповісти
  • сніжана
02.07.20 12:58

підскажіть будь -ласка.в довідці вказуємо фактичну сплату єсв по квитанціям,чи те що з нас списує бюджет по звітності????

Відповісти