Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.06.20
35915 14 Друкувати

Податківці роз’яснили, як «сплячим» ФОПам списати суми недоїмки, штрафів і пені з ЄСВ (є зразок заяви)

Податківці нагадують, що 03.06.2020 р. діють норми Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників" щодо списання недоїмка зі сплати ЄСВ для  «сплячіх» ФОПів та самозайнятих осіб. 

Недоїмка зі сплати  ЄСВ підлягає списанню фізичним особам підприємцям на загальній системі оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо ними не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО з 1 січня 2017 р. по червень 2020 р. та за умови подання до 31 серпня 2020 року заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Регіональні контролери поділилися інформацією, як таким платникам ЄСВ заповнювати заяву на списання.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлия
25.06.20 12:37

спасибо!!!!!

Відповісти
  • Miral
25.06.20 12:42

А, если ФОП закрылся у госрегистратора в мае 2020г., ему тоже можно заяву подать на списание ЕСВ?

Відповісти
  • Лариса
25.06.20 15:17

Miral, так! я припинилася у лютому 2020, заяву зі звітністю прийняли...

Відповісти
  • Miral
25.06.20 15:41

Лариса,спасибо!

Відповісти
  • Сергій
25.06.20 17:05

Miral, Лариса,
Скоріш за все Вам відмовлять:
(п.9-15)... за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності ... заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності . . .
"Протягом" трактую як період з 03.06.2020  по 31.08.2020

Відповісти
  • ...
25.06.20 16:51

а почему требуют сдавать и декларацию про доходи? в законе такого требования нет. нужно сдавать только отчет есв

Відповісти
  • Сергій
25.06.20 17:11

...,
Краще вже подати з прочерками.
510 (чи 1020 точно не скажу) за несвоєчасну подачу декл.про майн. стан це точно краще ніж 30 тис. боргу (про штрафи та пеню за несвоєчасну сплату я вже мовчу, прораховував - десь ще + 20 тис.)

Відповісти
  • Лариса
25.06.20 16:54

...,да тоже неожиданно! Утром позвонили из налоговой попросили сдать срочно, вечером перезвонили, сказали сдавать не надо))

Відповісти
  • Светлана
27.06.20 10:05

Лариса, держите нас в курсе, может хоть кому-то получится списать

Відповісти
  • Сергій
25.06.20 17:14

Може хтось зтикався з таким, підскажіть плз.
Якщо ФОП був деякий період (І кв. 2017р.) на спрощеній (єдиний 1 гр.), списання не світить???

Відповісти
  • Елена
27.06.20 04:48

Сергій,нужно пробовать.

Відповісти
  • Светлана
27.06.20 10:11

Киев, отчёты есв с нулями приняли. В ДПИ района что делать дальше ничего не  говорят. Заяву на списание не регистрируют,  стоит ящик почтовый - нужно бросать туда. И никаких доказательств, что ты её подал.

Відповісти
  • Роман
09.07.20 15:35

Светлана, добрый день.
А можете бланки прислать и пример как заполнять. буду сдавать в Киеве также. спасибо.

Відповісти
  • Инна
30.06.20 12:41

Если ФОП закрыто 2019 году и сданы отчёты с цифрами, можно ли подавать заявление на списание долга и перездать отчётность ?????

Відповісти