Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


08.07.20
37251 17 Друкувати

ФОП не сплачував ЄСВ за березень-травень. Як заповнити форму № Д5?

Як підприємцям, які не сплачували ЄСВ за березень-травень заповнити Форму № Д5 (річну)? На це питання відповіли податківці у категорії 201.06 "ЗІР". 

У разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, показники графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5 (річна)) заповнюються таким чином: 

  • фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску;
  • фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, – в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається самостійно визначена сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;
  • членами фермерського господарства – в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску.

Водночас, у графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» таблиці 1 додатка 5 Звіту в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (березень, квітень, травень) проставляються прочерки, показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску, заповнюються на загальних підставах, визначених чинним законодавством по єдиному внеску.

Зверніть увагу!  Раніше, у спільному роз'ясненні, фахівці ДПСУ та ПФУ зазначали, що платники єдиного податку за місяці звільнення від ЄСВ графу 3 не заповнюють. Про це ми писали у матеріалі ЄСВ з ФОП за II квартал: як не переплатити?  Наразі ДПС радить єдинникам заповнювати графу 3. 

Варто нагадати, що консультації з питань заповнення таблиць додатка 5 щодо сум нарахованого ЄСВ надають саме органи ПФУ. Сподіваємося, що ПФУ надасть офіційне роз'яснення щодо заповнення форми № Д5 за місяці звільненя від сплати ЄСВ і у підприємців не виникне проблем з поданням цієї звітності. 

Коментарі
  • Питання
08.07.20 13:23

Цікаво, а якщо ФОП на єдиному податку зареєструвався у травні 2020, він уже також підпадає під цей закон? 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
08.07.20 13:46

Питання,да конечно.Все без исключения освобождаются 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
08.07.20 16:42

По поводу мая и НЕоплаты ЕСВ за май. 
Не всё так просто, как казалось бы :) 
Закон № 591-IX, которым ФОПы освобождены от уплаты ЕСВ "за себя", вступил в действие 29 мая 2020г. 
Если ФОП "закрылся" до 29 мая, то ему придётся заплатить ЕСВ за май. 
Если ФОП открылся 4 мая 2020, и закрылся 26 мая 2020 – ему тоже придётся платить ЕСВ

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Сергей
08.07.20 18:17

Сомневающийся Sкептиk, спорный вывод. Это местные налоговики такое рассказывают. В Законе нет таких условий.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • Ужас
08.07.20 13:34

Боже, і чим тільки займаються ті, хто мав би керувати ситуацією в бік праведний ! Роз'яснили, змінили роз'яснення, чекаємо нових роз'яснень... Ну навіщо все це ? Жах

Відповісти
    Оцінити
  • 49
  • 1
  • Ілона
08.07.20 13:37

В своем большинстве форму Д5 ФОПы подают один раз в год, за текущий - в 2021 году. Поэтому еще могут быть перемены в том, как правильно заполнять форму.

Відповісти
    Оцінити
  • 28
  • 8
  • Татьяна
08.07.20 14:45

Ілона, очень много ФОПов закрывают деятельность и поэтому подают сейчас

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 0
  • Шурик
08.07.20 14:18

Ілона,
Кто закрывается сейчас сдаёт. 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Жанна
08.07.20 13:41

но многие в этот период закрылись и подали ликвидационную!

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • R
08.07.20 14:24

Закрывал ФОПа, подал з заполненной 3 и пустой 4 - отчет не приняло. В итоге приняли с 1-2 заполненной и 3-6 с прочерком.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Мария
09.07.20 10:48

R,
И я так сдавала. И как теперь корректировать, если ФОП закрылся?...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ніна-Н
10.07.20 12:38

Мария, я також так здавала ліквідаційну. На що це  впливає? На стаж?Сума ЄСВ ж  не міняється від заповнення/незаповнення колонки 3.  Самі ж внесли зміни, що вимоги до мін. зарплати за ці місяці не застосовуються.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Буржуй
08.07.20 20:37

R, да правда. В апреле -мае так и было.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александровна
09.07.20 11:31

Разъяснения это конечно хорошо)А хорошо пояснить еще лучше-кому нужен Д5 если еще полгода впереди))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • ЕленаНик
09.07.20 11:46

Александровна, наприклад при ліквідації ФОПа або досягнення ФОПом пенсійного віку

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Лариса
09.07.20 11:38

я здавала в початку червня. ще роз'яснень не було. логічно проставила графу 3 заповненою. звіт прийнято. А  в скоре вийшло що не треба проставляти. Тепер треба. я оказалась права)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Непогода
09.07.20 18:26

А как быть тем ликвидированным ФОПам, которые подали дод.5 с нулем в графе 3, потому что на момент  подачи действовала предыдущая рекомендация? Уточненки по этой форме нет.

Відповісти