Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.07.20
25168 21 Друкувати

Документи, що посвідчують кінцевих бенефіціарних власників, можна надавати в електронному вигляді

На вебпорталі «Онлайн будинок юстиції» реалізована можливість громадянам завантажувати електронні копії нотаріально посвідчених копій документів до заяв про державну реєстрацію, зокрема – документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Про це повідомив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

«До заяв «Державна реєстрація створення товариства з обмеженою відповідальністю» та «Державна реєстрація переходу юридичної особи на діяльність на підставі власного установчого документа або модельного статуту» відтепер можна завантажити електронні копії нотаріально посвідчених копій документів, що посвідчують особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи», - уточнив перший заступник Міністра.

Нагадуємо, що відповідно до Порядку реєстрації для подачі документів в електронній формі з нотаріально посвідчених копій документів, що посвідчують особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником, виготовляються електронні копії шляхом сканування та накладенням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) заявника.

Зверніть увагу! Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом  «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Проте, ще не затверджено форму та зміст структури власності. Відтак не стартував відлік трьох місяців, протягом яких необхідно подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. 

Мінфін зобов'язаний затвердити структуру власності до 28 липня 2020 року.  

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Jack
17.07.20 08:54

Задовбали.

Відповісти
  • Оксана
17.07.20 09:24

Ну не понимаю я зачем подавать инфу о бенефициаре, если она и так есть???? Да еще и нотариально заверенную. ЗАЧЕМ???????

Відповісти
  • Ірина
20.07.20 11:06

Оксана, да еще электронными ключами это все подписать! Неужели не достаточно ключей, зачем еще нотариально заверять? У меня все бенефицианры - все и есть собственники. Лишь бы фигню какую-то придумать. И это у них называется "полегшення бізнесу" ?

Відповісти
  • 123
17.07.20 09:49

Я меня очень смущает Эти документы (паспорт) заверенный нотариально !!! Ведь этот документ действует как оригинал !!!
И не где не указывается как эти " оригиналы" будут храниться и как их будет сохранять  от не добросовестных элементов (для предотвращения преступных действий). Ой вот уж завернула :))
НО ВОПРОС ОСТАЛСЯ И БОЛЬНОЙ!!

Відповісти
  • Яся
17.07.20 11:15

А смысл в сканировании  копии, хоть и нотариально заверенной, почему нельзя  скан паспорта? Или надо дать подзаработать нотариусам?

Відповісти
  • 123
17.07.20 15:50

Яся,Вот к примеру только что пришло сообщение:Добрый день! Продается база Украинских предприятий.
Разделена на 24 области. Всего записей в базе 550 575.
В базе такие данные:
- КОД
- НАЗВАНИЕ
- ОСНОВНОЙ ВИД ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
- ДИРЕКТОР
- БУХГАЛТЕР
- ТЕЛЕФОН 1
- ТЕЛЕФОН 2
- ТЕЛЕФОН 3
- ЭЛЕКТРОННЫЙ АДРЕС
Пробник высылаем по запросу.
Цена полной базы 6000 грн.
А тут и оригинал паспорта основателя приложится !!!
Это с лета первое использование !!

Відповісти
  • 123
17.07.20 15:48

Яся,смысл !!?? Да кто ж Вам объяснять будет!
Вот выше писала : нотариальные сканы  документов = оригиналам документа!!!
 А как и кто будет использовать данные оригиналы документов граждан , это уж на как подскажет фантазия или изобретенный ум ......  ЭТО ОРИГИНАЛ ПАСПОРТА ГРАЖДАНИНА УКРАИНЫ И ДРУГИХ ГРАЖДАН !!!! КОТОРЫЕ НЕ БОМЖИ И ИМЕЮТ РАБОТАТЬ И ИХ МОЖНО ,,,,, в общем много чего можно ....!!!

Відповісти
  • бурундук
17.07.20 15:43

Яся,а по таким документам проще оставить вас в трусах. а ПОТОМ сказать--упс, так получилось

Відповісти
  • Ольга
17.07.20 13:07

Подскажите, кто знает, до какого числа надо подать эти документы?

Відповісти
  • Алена
17.07.20 13:27

Ольга, я так поняла формы еще нет, поэтому пока ждем.

Відповісти
  • Ольга
17.07.20 14:18

Алена, спасибо за ответ. Я думала, что опять что-то пропустила. 

Відповісти
  • Катя
17.07.20 19:46

Тю, а если лично идти подавать то что, нужно с собой нести оригиналы паспортов бенефициаров? Если нет, то зачем тогда нотариально заверенная копия

Відповісти
  • 123
20.07.20 09:43

Катя, нет!!!
Просто нужно нотариально заверенная копия паспорта (остается у них) , отданная  вместе с формой №6 .
А лично или не лично их не волнует.

Відповісти
  • Олена
20.07.20 11:55

Простите, можно уточнить??? Нужно в электронном виде отправить паспорта бенефициаров+форма 6??? И еще структура власности?

Відповісти
  • 123
20.07.20 12:25

Олена, по да Вы правы !!! и еще как писали выше ,подписать личной цифровой подписью.
Но на текущий момент 20/07/20 нет структуры власности.
Вот все затаили дыхание и ждуть а вдруг опять забудут сделать ..... лето.... жара.....
В общем, очень очень хочется что-бы в данном случае чиновники работали как можно .... ну как всегда

Відповісти
  • Бухгалтер
18.07.20 10:48

Боже спаси Украину!

Відповісти
  • Наталія
18.07.20 16:13

Для чого тоді реєстратори в тих ЦНАПах, які відправляють до нотаріуса завірити копію паспорта та ще й підпис директора приватного підприємства,для того щоб додатково внести новий КВЕД діяльності. Виходить тепер що оригінали не дійсні , а дійсні копії завірені нотаріусом.А нотаріус за одну бумажку біля 700 грн. візьме,

Відповісти
  • Вадим
20.07.20 10:34

Паспорт является документом, который нельзя заверить нотариально. Закон України «Про нотаріат» не містить повного переліку документів чи будь-яких посилань на документи, засвідчення вірності копій з яких забороняється. Частково вони перелічені в пунктах 255-259 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції від 3 березня 2004 року № 20/5 (далі – Інструкція), а також Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 серпня 1983 року (який не суперечить законодавству України), де визначено перелік документів, з яких вірність копії не засвідчується.

Це, в першу чергу, документи, що посвідчують особу громадянина, зокрема паспорт, а також документи, що його замінюють: довідка про втрату паспорта, видана органами внутрішніх справ, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця, довідка про звільнення з місць позбавлення волі.

Відповісти
  • 123
20.07.20 13:17

Вадим,Как обещала вот:https://philin.com.ua/blog/2019/11/28/kak-zaverit-kopiyu-pasporta-v-ukraine-v-2020-godu/

Відповісти
  • 123
20.07.20 12:30

Вадим,Я на этом форуме месяца два назад тоже самое писала и мене доказали , что есть изменения  которые  разрешают паспорт заверять . Найду выложу .. Но Я лично с Вами согласна  на 1000%. И вообще и так бардак ,а это без придел.. 

Відповісти
  • Тетяна
20.07.20 11:31

Ну, якщо перший заступник міністра не в курсі, що нотаріуси можуть засвідчувати, а що ні, то може хоча би нотаріуси про це знають. В банках копії паспортів і кодів завжди посвідчувались особистим підписом особи, якій ці документи належать.

Відповісти