Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.07.20
17340 15 Друкувати

Чи накладаються адмінштрафи за порушення з ЄСВ у період карантину?

 Згідно з п. 911.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів.

Крім того, протягом періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 911.2 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).

Отже, роботодавці звільняються від адміністративної відповідальності за порушення законодавства по єдиному внеску, вчинені щодо періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

При цьому положення ст. 38 КУпАП щодо порушень, вчинених у такі періоди не застосовуються.

За матеріалами Категорія 201.09 ЗІР
Коментарі
  • Ирина
21.07.20 09:17

А фінансова відповідальність за не подання  звіту по ЄСВ застосовується чи ні, на період карантину?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
21.07.20 09:35

Ирина,ні, не застосовується. Насправді у перехідних положеннях є пряме посилання саме на звільнення від фінвідповідальності, а не від адміністративної."тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів..."

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ирина
21.07.20 10:27

Наталья, Дякую

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
21.07.20 11:00

Насправді від адміністративної відповідальності по 165-1 КУпАП нихто никого не звільнів: забули (? или специально не захотели). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/conv#n1586 (ссылка на норму Кодекса). Т.е. в ЗИРе "попутали" административную (от которой не освободили) и финансовую ответственность (от которой освободили)

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Ольга
21.07.20 11:32

Нужно ли сдавать отчет по есв и 1 дф единщику  по ставке 5 % ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 3
  • Сомневающийся Sкептиk
21.07.20 12:01

Ольга, какое отношение имеет 1ДФ к штрафам по ЕСВ?
Единщик по ставке 5%, также как и единщик по ставке 3%, также как и единщик 1 или 2 группы, также как и НЕединщик – сдают 1ДФ, если в отчётном квартале были начисления и выплаты доходов физлицам (и/или начисления и удержания ПДФО и ВЗ). 
Единщик по ставке 5%, также как и единщик по ставке 3%, также как и единщик 2 группы, также как и НЕединщик – сдают ежемесячный Додаток 4, если в отчётном месяце были наёмные работники (или ГПД). 

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Елена
21.07.20 13:18

Администраторы, вы перепутали освободили от финансовой ответственности, а не административной!
"Отже, роботодавці звільняються від адміністративної відповідальності за порушення законодавства по єдиному внеску" - или давайте ссылку на законодательство!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Яков
21.07.20 15:17

Елена, так это не Администраторы "перепутали", это они процитировали слово-в-слово ЗИРовское разъяснение. 
Вы можете оценить данное разъяснение в ЗИРе и указать им на ошибку (что я сделал только что)

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Яков
22.07.20 13:33

Заметьте, что после по крайней мере моего обращения в данном разїяснении в ЗИРе появился абзац: 
За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску до посадових осіб підприємств, установ застосовується відповідальність відповідно до ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КУпАП).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
23.07.20 13:19

Яков, смотрю разъяснение в категории 201.09 БЗЧи звільняються від адміністративної відповідальності роботодавці за порушення законодавства по єдиному внеску у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?
Что-то не вижу там сейчас такого абзаца...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
23.07.20 13:21

Пардон, увидела Только вывод-то остался

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лидия
21.07.20 15:42

К нам как к должностным лицам (директор + главный бухгалтер) применили штрафные санкции в размере 1 020,00 грн. 
Нарушением является не оплата ЕСВ по сроку до 30.04.2020 года,  где в момент карантина были внесены изменения в Налоговый Кодекс, но не было изменений в Кодекс об административном правонарушении. 

На основании чего начисляется

Закон “О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" от 08.08.2010 г. № 2464 (далее – Закон № 2464)

часть 3, Ст.165-1 Кодекса Украины об админ.нарушениях от 07.12.1984 №8073-Х

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юлия
22.07.20 09:43

Что-то законодатель не предусмотрел. Да, штрафы, пеня не начисляются, но требования (вимога про сплату боргу) налоговая шлет регулярно. У нас автотранспортное предприятие - городской пассажирский транспорт. Естественно, мы не работали в карантин, до 18 мая, а потом только сидячие места, на топливо заработать не можем, какие уж налоги погашать. ЕСВ на контроле всех структур, не только налоговой. Если после требования в течение 10 дней не оплатим недоимку, передают в исполнительную службу, те добавят еще свой процент, накладывают арест на предприятие, блокируют расчетные счета. Вообщем это "можем пока не оплачивать налоги" обернется для предприятия большой катастрофой. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
22.07.20 10:48

Юлия, попробуйте подать скаргу в 10 дней после получения вимоги. Пусть даже правы налоговики. Формально пока не рассмотрят вашу жалобу передать вимогу в исполнительную службу не смогут. А поскольку сроки рассмотрения жалоб, полученных в период карантина, приостановлены, то можно оттянуть время уплаты обязательств по вимоге + можно избежать уплаты исполнительного сбора

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Юлия
22.07.20 15:29

Наталья, да, нам советовал юрист так сделать, но не очень хочется ссорится с налоговой, лучше тихонько платить, просить пока не передавать в исполнительную. Пока идем таким путем. Получили вимогу - платим, передыхаем и т.д. Второй месяц в напряжении. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
У фокусі фото автора
Дмитро Костюк 20-ОПП: 10 корисних відповідей...
16501 31
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд