Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.08.20
10215 29 Друкувати

Бізнес вимагає скасувати використання РРО при розрахунках через інтернет

Практичні аспекти реалізації податкової політики та ініціативи, спрямовані на стимулювання «білого» бізнесу і скорочення тіньового сектору, були в центрі обговорення під час зустрічі представників бізнес-асоціацій – членів Української Ради Бізнесу із Головою Державної податкової служби України Олексієм Любченком, Першим заступником Голови ДПС Наталією Рубан, заступником Голови ДПС Наталією Калєніченко. 

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе порушив питання щодо моделі фіскалізації з 2021 року: «Спільна думка асоціацій – членів Української Ради Бізнесу, – яка грунтується на дослідженні міжнародного досвіду та розрахунках затрат-вигід, полягає в тому, що з 2021 року мають бути фіскалізовані виключно ризикові групи товарів та послуг. Фіскалізація всієї 2 та 3 груп ССО є шкідливою для країни. 

Члени УРБ позитивно ставляться до нового законопроєкту податкового Комітету Верховної Ради України, де фіскалізація передбачена для ризикових товарів та великих торговельних площ, щоправда проєкт потребує певного доопрацювання. Чи можливо розраховувати на підтримку ДПС цього проєкту?» 

Представники Державної податкової служби України в цілому підтримують ідею встановлення межі торгівельної площі в 100 квадратних метрів, більше якої має бути застосовано РРО, а якщо менше – то не потрібно, в той же час зазначили, що проєкт потрібно обговорити та доопрацювати.  

Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова зазначила, що ідея вивести на ринок ще один вид РРО – сучасні програмні РРО третього покоління – була у «білому» списку ініціатив Української Ради Бізнесу три роки. «І ми почуваємося причетними до результату. Це забезпечує більш просунуту торгівлю, це вільно, зручно, як того вимагає час і покупець. Радію, коли бачу статистику, що добровільно реєструються тисячі нових ПРРО. Це був складний період, останній рік – який податкова служба пройшла гідно і реалізувала цей проєкт у визначений термін». 

Виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук порушила питання, яке хвилює підприємців, що ведуть виключно дистанційну торгівлю і приймають платежі лише безготівкою. «Оплата картками та через платіжні термінали на розрахунковий рахунок продавця при дистанційній торгівлі – повністю контрольований для держави платіж, усі кошти потрапляють на розрахунковий рахунок продавця. Ці підприємці хочуть уникнути адміністрування, зайвого навантаження на персонал. Вони нічого не ховають, працюють «по-білому», але з боку держави їм нічого не пропонують. Наша пропозиція: якщо підприємець отримує оплату виключно безготівково, при дистанційній торгівлі – він не повинен ставити касовий апарат. Розумію, ви бачите певні ризики, маєте побоювання – давайте їх обговоримо». 

Коментуючи це питання, представники Державної податкової служби України послалися на чинне законодавство, яке передбачає видачу чека як факт підтвердження покупки. Крім того, факт проплати на розрахунковий рахунок видно банку, але не податковій службі. 

«Компромісне рішення є, його вже готують. Якщо податкова отримає доступ до інформації про обіг коштів на рахунках платників податків, тоді питання фіскалізації дистанційної торгівлі буде вирішене по суті. Але це рішення лежить у законодавчій площині», – зазначила Перший заступник Голови ДПС Наталія Рубан.

За матеріалами Українська Рада Бізнесу

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
20.08.20 04:48

ага, а фокстрот и эльдорадо переоформить в пункт выдачи интернет заказов.
Рыбята хотели сожрать серых конкурентов, а теперь очканули. 
ПРРО им в помощь. 
В чем проблема, оформил заказ в интернет, и тут тебе бот выписал чек. У агрессора так давно уже.

Відповісти
  • Наталія
20.08.20 08:21

Юра Г., ой, как мы фискалов поддерживаем ... И 20-ОПП все должны подать (правда не ясно зачем) и РРО всем применять (а давайте бить чеки на все операции на банковском счете). Расчеты через интернет без РРО просто потому что они безналичные. 

Відповісти
  • Юра Г.
20.08.20 08:53

Наталія, Я правильно Вас поняял. Эльдорадо может не давать чеки, так как не продает технику, а просто место выдачи заказов оформленных через интернет, А ФОП, который торгует исключительно за безнал, и которому кто-то заплатил не через кассу банка, а через приложения должен, и штрафовать его правильно? объясните.

Відповісти
  • Наталія
20.08.20 09:03

Юра Г., не поняла при чем тут Эльдорадо???? А ФОП, который получил оплату через интернет (как и Эльдорадо если получили оплату через интернет), чек бить не должен. Это безнал.
Что-то у Вас все в куче. Но главное: шо я один-то страдаю - пусть страдают все 

Відповісти
  • Юра Г.
20.08.20 09:16

Наталія,
1. эльдорадо - площадка, оформляющая закз в магазине через интернет.
2. фискалы настаивают, что Приват24 - это наличка.
3. Куча это то, где мы все.
.
.
Сын червяк вспрашивает папу, Папа, а в яблоке хорошо, Да, сын - отвечает папа.
а в груше хорого, да- отвечает папа.
А почему мы в навозной куче? - Так это Родина, отвечает папа.

Відповісти
  • злой клоун
20.08.20 10:27

Юра Г.,бгг, осталось только выяснить, кто ж насрал ?

Відповісти
  • Юра Г.
20.08.20 11:11

злой клоун,улыбнуло

Відповісти
  • Елена
20.08.20 09:38

Объясните танкистам: мне заплатили через терминал на расчетный счет. Если это нал - то я как  получатель платежа, обязана выдать чек РРО. но деньги зачислены на расчетный счет. Как мне разделить доход на нал и безнал? суммы фактически удваиваются (учитываются как нал по чекам РРО и проходят по банковской выписке)

Відповісти
  • Светлана
21.08.20 10:40

Елена, Согласно нашим "волшебным законам" Налоговики разделяют расчетную операцию и не расчетную, а не нал. и безнал. Это в разных плоскостях и так удобнее: сначала запутать, а потом штрафовать

Відповісти
  • Виктория
20.08.20 10:14

Елена,через терминал,это безнал

Відповісти
  • Елена
20.08.20 12:56

Виктория, а при чем тут безнал или нал - вопрос РРО, под которое попадет (ваш) безнал!

Відповісти
  • охохо
20.08.20 11:07

Виктория,налоговая считает в этом случае  что РРО нужен, как при расчете  через Прива24. НБУ считает что это безнал, но махаться мы будем с налоговой

Відповісти
  • Елена
20.08.20 10:16

Виктория, а почему тогда через интернет- это нал? (такое же устройство(приспособление)

Відповісти
  • Виктория
20.08.20 11:57

Елена,потому что налоговая так решила.

Відповісти
  • Елена
20.08.20 14:27

Виктория, ААААА. НБУ и ДПС никак не договорятся где нал а где безнал

Відповісти
  • Елена
20.08.20 15:18

Я когда говорю директору, что на все платежи через устройства надо ставить РРО как для получения налички (хотя деньги падают на наш  расчетный счет вообще минуя нас) она на меня таааааак смотрит и в глазах немой вопрос- кто ж из нас ненормальный - я или она?

Відповісти
  • Анна
20.08.20 09:54

Оплаты через интернет бывают разные. Одно дело зашел к себе в приват 24 и сформировал платежку-оплатил за товар - Где в этой операции нал или расчетная операция???! Банк заверит мне мою платежку, продавец никаких платежных документов давать не должен! Закон РРО древний и писался тогда, когда мы себе и представить не могли, что такое платежные карты и как с ними можно обращаться. Осовременить закон, а потом уже навязывать всем поголовно РРО!!!!! 

Відповісти
  • Галина
20.08.20 10:55

Анна, а как вы в банковской выписке увидите , как поступили деньги ? Через терминал или с приват 24, или с кассы банка? Кто-то усиленно  лобирует работу банков ,им выгодно, чтобы вносили в кассу банка от 1 до 2 % банки берут. 

Відповісти
  • Владимир
20.08.20 10:21

Анна,1. Что значит "Закон древний"? Его каждый год допиливают. Или Вы смотрите на первичную дату 1995 год?
2. Смуту вносит не столько определение расчётной операции, сколько противоречащий данному определению пункт: 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет.
Т.е., сам факт ЗАКАЗА (не говоря уже об оплате) через сеть Интернет приравняли к расчетной операции.Чистым безналом теперь считают поход в отделение банка и оплата наличными в кассу или перечисление с расчетного счета покупателя на расчетный счет продавца непосредственно операционистом.
В этом абсурд. Они поставили крест на Клиент-банках, интернет-банках и т.п.

Відповісти
  • Анна
21.08.20 09:32

Владимир, в этом и суть
в законе нет четкого определения расчетной операции с учетом всех современных реалий!

Відповісти
  • Вячеслав
20.08.20 14:52

Владимир, ничего этот пункт не вносит. Он касается исключительно тех, кто осуществляет расчетную операцию. Нет расчетной операции - по боку этот пункт полностью и абсолютно.

Відповісти
  • Владимир
20.08.20 09:58

А не до ... развелось всяких ассоциаций? 100 метров? А почему не 200-300-400?

Відповісти
  • ЕленаНик
20.08.20 10:08

Прекрасно-прекрасно, значит, с даты тотальной фискализации услуг я буду иметь право требовать у всяких там облгазов, водоканалов и прочих поставщиков чеки РРО на все свои коммунальные платежи, оплаченные с карточки? Или их это не коснется?

Відповісти
  • Макс
20.08.20 10:26

Який доступ до рахунку хоче ДПС ?! Цілодобовий і вільний ?! В рамках податкової перевірки вони мають право перевірити банківську виписку. Хіба цього не достатньо щоб встановити обсяг виручки єдинника ? Але здається мені, що не виручка їх хвилює, і не захист прав споживачів (при оплаті через інтернет/еквайринг є виписка з карткового рахунку, яка підтверджує що споживач заплатив СПД по рахунку за товар і є ТТН/ТОВАРНИЙ ЧЕК/накладна, який підтверджує що споживав отримав товар від СПД. Нахріна ще чек ?. І яким чином він захищає споживача ?). ДПС напевне більше хвилює контроль руху товару, який вони хочуть бачити через РРО (сірий, нерозмитнений товар). Але й тут контролювати на 100% не вийде, тому що у фіскальному чеку не персоналізовано особу платника, і поки що у СПД є місце для маневру.  

Відповісти
  • Тетяна
20.08.20 11:52

Це випадок нагадує мені перевірки якості товарів на підприємствах торгівлі.Виробник зробив не якісно,відповідає продавець.Дуже вигідно шукати "левак" у продавця.Може треба розпочати від виробника та імпортера,вимагати продаж тільки за безготівковому рахунку і всі обсяги дуже гарно видно.Але нікому наразі зараз це не вигідно.Більшість звикла до нала. 

Відповісти
  • Елена
20.08.20 12:33

ВИМАГАЭ - это мало сказать, бизнес требует АДЕКВАТНОСТИ в Законах, и разъяснениях!!!
Если деньги руками не берешь, если не видишь портреты от Владимира Великого до Сковороди, в т.ч. Тарасика, Лесю, Ивана и т.п., то всё остальное ДОЛЖНО БЫТЬ БЕЗНАЛ - ведь это именно банк перекидывает финансы с одного счета в другой.
Только если с кармана в карман - это нал и не как иначе!
А у нас в стране что рот, что ж*па - это вход....

Відповісти
  • Вячеслав
20.08.20 12:50

Делается намного проще. Прецедента нет. Теми же ассоциациями, что в статье, берется индивидуальная налоговая консультация и через суд оспаривается. Всё, есть прецедент. Дальше всё как по маслу пойдёт. А так - говорильня одна.

Відповісти
  • Эксперт
21.08.20 12:10

Нужно отменить фч на фискальные расчеты!  Лучше бы налог на зарплаты депутатам и судьям 50% ввели

Відповісти
  • Любовь
21.08.20 13:10

Меня интересует следующее: когда происходит оплата через интернет-банкинг, то мы обязаны пробивать чек, а деньги поступают на р/с. Когда клиент оплачивает через касу банка, деньги тоже поступают на р/с. Это что, надо сидеть и вручную считать: мухи отдельно, а котлеты отдельно? Ведь всё поступает на один счет.

Відповісти