Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


14.09.20
27154 26 Друкувати

Чергове покращення умов ведення бізнесу: Уряд затвердив зміни до ПКУ

Сьогодні, 14 вересня, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Проект закону розроблено з метою збільшення надходжень до Державного бюджету у 2021 році.

Запропоновані Міністерством фінансів зміни до ПКУ містять ресурсні норми, норми щодо покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування.

Зокрема, в частині покращення умов ведення бізнесу передбачається:

  • для с/г виробників не нараховуватимуться зобов’язання з ПДВ у випадках форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів’я);
  • виключення із складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;
  • виключення із складу доходів фізичних осіб – підприємців та громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;
  • виправлення неузгодженостей законодавства щодо маркування рідин для електронних сигарет;
  • усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу пального із законодавством про працю;
  • пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ так званим «сплячим» ФОП на 2 місяці.

Для підвищення рівня адміністрування змінами до кодексу передбачено відмінити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів та пені), за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців, на який нараховані такі фінансові санкції.

Чергові нововведення в цій сфері пропонують встановити дозвіл стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Зазначимо, що наразі Мінфіном разом з ДПС, із залученням представників бізнесу, ведеться робота з обговорення проблем, що виникають при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначений законопроект доповнює ПКУ нормами, які надають можливість платнику податку оскаржувати рішення комісії контролюючого органу про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яке присвоюється платнику у випадку відповідності його критеріям ризиковості, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165.

Реалізація норм законопроекту дозволить збільшити надходження податків і зборів до:

  • державного бюджету – на 2,7 млрд гривень,
  • місцевих бюджетів – на 0,5 млрд гривень.

Від редакції: На момент підготовки даного матеріалу проект зазначеного закону відсутній на сайті Верховної Ради України. Після його оприлюднення поговоримо більш детально про заплановані зміни. 

За матеріалами КМУ
Коментарі
  • :::;;
14.09.20 20:42

Это просто ужас...,уроды

Відповісти
    Оцінити
  • 79
  • 2
  • Сергей
14.09.20 21:47

:::;;, бачили очі, що вибирали. 

Відповісти
    Оцінити
  • 48
  • 13
  • Ігор
15.09.20 14:16

Сергей, в першу чергу, очі бачили замість кого обирали. Жодного клаптика ще на фабрику не обміняли. Зрадницьких Мінських угод не підписували. Так, зараз є скандали з Фокіним та Сивохою, але суспільство має змогу обговорювати та заперечувати. А раніше, що фірташ написав, те і підписали, як газові контракти у 2008.

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 19
  • Артрит
15.09.20 18:59

Ігор, Ага, забыли уже, когда блокировки НН начались и все авансом начали платить его. А тут, смотри, проснулись! В 2017 году при вашем шоколадном отжали бизнес втупую, до сих пор по судам ходим. Но суды... Вы в курсе! 

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 1
  • Сергей
14.09.20 21:46

И что они слелали.. Для крупного бизнеса, связанного с алкоголем и сигаретами. Курите и пейте дешевле, чтобы жизнь лучше казалась. Владимир, как всегда, со своими перетер движуху. 

Відповісти
    Оцінити
  • 35
  • 3
  • *
15.09.20 00:46

0:41 Живу в 500 м от Окружной, стоит гул. Сначала думала летит грузовой самолёт. Но гул уже  более минут 20. Лень одеваться и выходить на дорогу. Ближайшая видеокамера на дороге отключена.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Бух
15.09.20 07:02

*, в районе Чабанов?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • *
15.09.20 09:38

Бух, Да, живу в 5 км  от Чабанов в Феофании.  Мощный гул услышала выйдя на балкон в 0,20, прекратился приблизительно в 01:17. Хлопка/взрыва не слышала, тк см ТВ в комнате с другой стороны дома. Факел тоже не видела, тк место взрыва заслоняет соседний 9-эт дом.  Прочитала сегодня в Корреспонденте, взорвался газопровод Памары-Ужгород.
Вывод: нельзя выбирать жильё рядом со стратегическими объектами. Страшно!

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 1
  • Татьяна Татьяна
15.09.20 01:12

За-ли, только проверок и не хватает на фоне карантина, это называется "добить лежачего" . Хватит бодрить бизнес, Вова, уже давно не смешно. 

Відповісти
    Оцінити
  • 76
  • 0
  • Валерий
15.09.20 08:02

так что, можно идти подавать на списание есв?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Тетяна
15.09.20 09:30

Валерий, подала заяву на списание 04.06.2020 - все приняли! До подачи недоимка по есв с 2017 более 30 тыс. Так что меняйте "можно" на "нужно" )))

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Джулия
15.09.20 08:18

Валерий, мне тоже это предложение понравилось, т.к. мне отказали из-за того что не подала за 2020 ликвидационную дод 5. Молю бога, что бы они это приняли

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • нана
15.09.20 09:37

=сборище идиотов...занимаются "покращенням"..условий  предпринимательства..

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Елена
15.09.20 09:44

Списание налогового долга по решению налоговой без суда - Да здравствует Янукович 2.0))))))))))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 28
  • 10
  • шмаль
15.09.20 13:52

Елена, хватит его вспоминать,черти лупоглазые ,задолбали вы ,идите  скакать

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 25
  • Людмила
15.09.20 13:23

Елена, какие широкие возможности открываются!...

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Наталія
15.09.20 09:48

Чергове покращення умов ведення бізнесу звучит как угроза

Відповісти
    Оцінити
  • 52
  • 0
  • Джулия
15.09.20 10:43

Тетяна, если они примут , то буду стоять днями и ночами по налоговой, что бы правильно всё было, к меня 42000 тыс недоимки)))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
15.09.20 12:31

как же мы жили без такого "покращення"?
все проблемы сняли таким покращенням...
за то разговоров то будет, какие они молодцы... прямо без них жизнь бы закончилась...

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Шурик
15.09.20 13:30

Будут больше грабить. Ахтивисты подорожали.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Людмила
15.09.20 15:19

Чи не потрібно було б збільшити  обсяг  загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ,  нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, для реєстрації платником  ПДВ. Ціни ростуть, а обсяг суми здійснення операцій залишається  на місці. Раніше говорили про 3 000 000 гривень, та так нічого і не змінили

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Елена
15.09.20 19:42

а мне нравится - мозги не закисают. Правда - никто не понимает, отчего я вдруг матерюсь не сходя с кресла (ну я ж цариця, ясен пень, ни хрена не делаю, только в монитор пялюсь), думают, что хамка. Ну то таке.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 1
  • Елпна
15.09.20 21:58

Подала отчёты по ЕСВ 2017-2019 пустые, квитанция 2 не приняты. 2020 ЕСВ пустой - принят.Если подам с цифрами 2017-2019 соглашаюсь на обязательства. В случае отказа, даже в суд не смогу пойти. Ликвидационну деку приняли. Сижу и думаю, что делать. Вымоги не получала.Кто как отчеты сдавал? Поделитесь.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татиана
16.09.20 08:46

Елпна, а какая причина указана в квитанциях о непринятии отчётов за 2017-2019 г.г.? Если эти не приняли, то как тогда принялся за 2020 год?! Припинення предпр. деят-ти, я так понимаю, было в 2020 году. 

Відповісти