Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.09.20
4124 9 Друкувати

ЮО - єдиннику банк сплатив проценти за користування коштами на рахунку. Що з єдиним податком?

Чи включаються до доходу ЮО – платника ЄП третьої групи проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ПКУ для юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи.

За матеріалами Категорія 108.01.02 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Влад
28.09.20 08:35

Кто мне объяснить разницу когда ДПС аннулирует единый в случае если единщик оказывает беспроцентную фин помощь считая это финансовой деятельностью запрещенной едином налоге и получение процентов по депозиту не считая финансовой деятельностью?

Відповісти
  • Вячеслав
28.09.20 13:24

Влад, при нормальной проверке никто вам фин.деятельность в здравом уме не предъявит. При ненормальной - суд, где вы априори правы.

Відповісти
  • Тетяна
28.09.20 09:32

Влад, те ж питання цікавить. Завжди була проти нарахування відсотків на залаишку по рахунку ,оскільки ТОВ на єдинму податку.... Так і втрачаємо кошти, щоб не злетіти з єдиного податку.....
В даному розясненні сказано, що включається до доходу, однакне вказано, що це не буде в подальшому підставою для анулювання статусу платника єдиного податку....

Відповісти
  • Катя
28.09.20 10:38

Двічі оподатковуватись один і той самий дохід не повинен.  Проценти за депозитом не є підприємницьким доходом для «єдинників». З даних сум банки (як податкові агенти) утримують з таких процентів ПДФО та ВЗ. (18,5%, 1,5%, і 5%) - не за багато?????

Відповісти
  • Влад
28.09.20 11:54

Катя,Ваша логика в том, что получение дохода по банковскому виду деятельности не есть финансовой деятельностью или даже хозяйственной? Это крайне дискуссионный вопрос. Очень не хочется судится за слет с единого задним числом. Сумма до начислений будет очень большая.

Відповісти
  • С_Светлана
28.09.20 10:50

Катя, ПДФО и ВС утримують тільки з фізосіб. А тут йдеться про юрособу

Відповісти
  • Оксана
28.09.20 10:47

Катя, з юрособи не утримують ПДФО і ВЗ

Відповісти
  • Новичок
28.09.20 11:27

У меня предприниматель,удерживают!

Відповісти