Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.10.20
6253 11 Друкувати

Бізнес підтримує ініціативу зі скасування оподаткування доходу від депозитів

Вчора в медіа було поширено інформацію, що у Нацбанку пропонують скасувати оподаткування доходу від депозитів.

Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.
Бізнес однозначно вітає дану ініціативу. Ще на початку карантин ми неодноразово звертались до Президента, Прем’єр-міністра, спікера ВРУ, Мінфіну, тощо з даною пропозицією, але поки вона не знайшла підтримки. Дуже сподіваюсь, зараз її почують, адже це однозначно допоможе підтримати і населення, і банківський сектор в період кризи.

Так, з доходу, отриманого від розміщення депозиту, зараз потрібно сплатити 19,5% податків. Важливо зауважити, що оподатковується не сама сума розміщеного у банку депозиту, а лише нараховані відсотки. Ставка податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів від розміщення депозиту становить 18%. Крім того, такі доходи також є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

За словами голови НБУ, у Міністерстві фінансів така пропозиція не знайшла відгуку.

Однак, Європейська Бізнес Асоціація все ж вкотре звертається до Президент України, Прем’єр-міністра України та Міністра фінансів України із закликом скасувати оподаткування доходу від депозитів, як один з антикризових заходів для зменшення фіскального тиску та підтримки діяльності бізнесу у період карантину.

За матеріалами Європейська Бізнес Асоціація

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 9991
12.10.20 09:32

з якої б це радості. Отримав дохід - сплати податок. В мене депозитів немає, але отримую дивіденди на акції. Я за відміну податку з доходів на дивіденди!!! :)

Відповісти
  • Югк
13.10.20 18:46

Гривны, которые приносят пенсионеры банки уже были обложены налогами од этом только дурак не знает...

Відповісти
  • мытарь
12.10.20 09:38

А чому ставка ПДФО на дивіденди 5% а на депозит 18. Я за справедливість в оподаткуванні - однакові ставки податку.
 

Відповісти
  • 9991
12.10.20 10:10

мытарь, ще хотіла добавить, що акції більш ризиковий  інструмент вкладення заощаджень і більш для економіки корисний.

Відповісти
  • 9991
12.10.20 10:04

мытарь, або 9% на акції нерезидентів. Тут я погоджуюся, що при таких низьких ставках на депозит 18% просто грабіж.

Відповісти
  • Диана
12.10.20 10:01

Да и еще % по депозитам постоянно уменьшают из-за уменьшения учетной ставки нбу :(

Відповісти
  • 111
12.10.20 13:55

9991 то клади на депозит. Читили що від акцій мають великі доходи,а тут трохи пенсії відкладаєш, процент уже впав до 8-9 % і ще й це оподатковуть- забирають п'яту частину

Відповісти
  • 9991
13.10.20 09:35

111, Революция в сфере банковских услуг — новейший сверхдоходный вклад в гривне и валюте «БЕЗВОЗВРАТНЫЙ».

Відповісти
  • Дмитрий
12.10.20 23:44

Ну, на самом деле:
- % по овгз - без налогов
- дивиденды - низкая ставка
- бабушкин копеечный депозит - ставка по-полной!
Кажись пасаны про себя совсем не забывают ;-)
Почему не дать возможность зарабатывать своему населению, привлекая ресурс не от спекулятивного   иностранного капитала, а от той же бабушки?! 
Хотя кого мы обманываем - это ж не иностранцы, а все те де пасаны! :-))))

Відповісти
  • 9991
13.10.20 09:26

Дмитрий, а я думала, что на этом сайте общаются люди с экономическим образованием :)))

Відповісти
  • 9991
13.10.20 09:30

анекдоты на эту тему: 
Связываться с банками не следует только в двух случаях: когда у вас есть свои деньги; и когда своих денег у вас нет.
***
Я не настолько богат, чтобы покупать в банке в кредит деньги и платить за это в несколько раз дороже, чем он платит мне за депозиты.
***
— Что лучше, взять беспроцентный кредит или положить на выгодный депозит?
— Лучше взять и положить на обоих. Приманки придумали не для того, чтобы кормить, а для того, чтобы ловить.

Відповісти