Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.10.20
17415 23 Друкувати

Як будемо заповнювати платіжки для сплати податків на єдиний рахунок

З 1 січня 2021 року буде запроваждено нову систему сплати податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або ЄСВ на небюджетні рахунки через єдиний рахунок паралельно з діючою системою сплати платежів. У зв’язку з цим ДПСУ оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666», яким коригуються положення Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платникам, що виявлять бажання сплачувати податки, збори, платежі та ЄСВ через єдиний рахунок, постане потреба зазначення у розрахунковому документі інформації, а саме реквізитів одержувачів коштів, сум коштів для відповідних одержувачів коштів, дати та номеру податкового повідомлення-рішення; призначення відповідного платежу та його одержувача, або взагалі без зазначення одержувача коштів.

З метою забезпечення заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу для функціонування системи сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску через єдиний рахунок, Порядок доповнено новим розділом.

Зміни, які викладені в новому розділі, дозволять платнику оформити сплату:

  • за одним видом платежу одним документом на переказ коштів із зазначенням конкретного одержувача коштів;
  • за декілька видами платежів одним документом на переказ коштів із зазначенням за кожним видом платежу конкретного одержувача коштів;
  • однією сумою без зазначення одержувача коштів.

Разом з цим, платнику, який вкаже одночасно декілька одержувачів коштів, забезпечиться можливість спрямувати належну суму коштів кожному такому одержувачу із загальної суми, зазначеної у документі на переказ коштів.

Також платнику буде надана можливість керувати своїми платежами в частині спрямування коштів в рахунок сплати грошових зобов’язань, визначених:

  • на підставі податкових повідомлень-рішень шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про дату та номер відповідного податкового повідомлення-рішення;
  • на підставі податкових декларацій (розрахунків) шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про призначення відповідного платежу та його одержувача.

Чітке нормативне врегулювання заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу та враховуючи пріоритети ДПС щодо електронізації послуг та он-лайн сервісів, через ІТС «Електронний кабінет» у платників з’явиться можливість формування розрахункових документів на сплату платежів шляхом повного автоматичного заповнення полів реквізиту «Призначення платежу» належною інформацією.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС
за адресами:

Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент електронних сервісів, e-mail: l.shapoval@tax.gov.ua;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

Додаткові матеріали:

За матеріалами ДПСУ
Коментарі
  • Татьяна
22.10.20 08:28

Что это облегчает? Не пойму!

Відповісти
    Оцінити
  • 55
  • 1
  • ***
22.10.20 10:49

НЕ БУДЕМ !!!

Відповісти
    Оцінити
  • 29
  • 1
  • Юрий
22.10.20 09:43

Татьяна, легче тыбзить (извените, - освоить)

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 2
  • Світлана
22.10.20 08:39

Как отказаться от этого маразма ? 

Відповісти
    Оцінити
  • 54
  • 1
  • Елена
22.10.20 09:44

Світлана, да просто на него не подписываться. Платить по старому

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 2
  • ar4ik
22.10.20 09:04

нам надо, что бы вы мучились!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 55
  • 0
  • Тетяна
22.10.20 09:30

И чем легче? Ничего, что различные налоги рассчитываются и оплачиваются в различное время? или мне им авансом сумму кругленькую бросать и распределять? 

Відповісти
    Оцінити
  • 36
  • 1
  • Елена
22.10.20 09:40

Ничего не понятно... Понятно, что очередная фигня.  А какие языком написано - дубовым, непроходимым, слова слова - и смысла ноль

Відповісти
    Оцінити
  • 103
  • 0
  • бух
22.10.20 10:04

лучше бы объединили ЕСВ, ВЗ и НДФЛ - и пусть сами разбирают сколько комуЕСВ ж объединилиа также - больничные давно пора передать ФСС - с ними больше головной боли чем профитаи воинский учет пусть сами ведут,
а то государство наделегировало "полномочий" - а зарплату кадровику и бухгалтеру плати сам.

Відповісти
    Оцінити
  • 55
  • 3
  • Я ФОП
22.10.20 15:40

бух, да 41.5% и все на работодателя повесить.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 7
  • Галина
22.10.20 10:25

Для чого так все ускладнювати??? Кожен податок платиться у свій ТЕРМІН !!!  А тепер як??? Маразм кріпчає...

Відповісти
    Оцінити
  • 32
  • 2
  • Елена
22.10.20 10:48

Галина, та просто. платите ваши денежки сразу предоплатой. Много. А они сами раздеребанят, кому куда надо

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 1
  • Лара
22.10.20 10:58

Не буду я этой фигней (извините, за мой французский) страдать пока это не буде принудительно. Я так понимаю, им надо детишек трудоустроить, вот им и поручат администрирование этого новшества. Пусть бы озвучили, кто за эту гениальную идею денежков спионерил

Відповісти
    Оцінити
  • 53
  • 0
  • L.N.
22.10.20 19:02

Лара, Полностью поддерживаю.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • centrum
22.10.20 11:36

Бред какой-то.
Кто-нибудь что-то понял?

Відповісти
    Оцінити
  • 26
  • 1
  • тт
22.10.20 11:54

набор букв....

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Ольга
22.10.20 12:11

Я лично  не буду ничего  менять.

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • 123
22.10.20 12:24

Номер приказа 666.
Что еще можно добавить ?

Відповісти
    Оцінити
  • 42
  • 0
  • Лариса
22.10.20 14:09

а як буде наприклад повернення. якщо неправильну суму сплатив ібо не туди?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Светлана
22.10.20 14:30

Лариса, в счет будущих платежей.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 1
  • *
22.10.20 16:22

еще один счет в бухучете администрировать(((((

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • 2310
23.10.20 09:41

Я  подожду на старой системе, пока те, кто перешел на "єдиний рахунок" здесь через время поделятся своим счастьем...

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Татьяна
26.10.20 12:20

Я и не собираюсь переходить на единый счет, пока есть возможность. Отдели потом мухи от котлет.

Відповісти