Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.11.20
30584 64 Друкувати

Уряд вводить карантин вихідного дня

На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Про це під час брифінгу за підсумками засідання Уряду заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"Сьогодні Уряд прийняв низку рішень, що виносилися на розгляд Міністерством охорони здоров’я України. Перше рішення щодо карантинних обмежень, які будуть запроваджуватися на території країни. Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні дні на території всієї країни запроваджуються ті обмеження, які були притаманні "помаранчевому" рівню епідеміологічної небезпеки. Адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні”, — поінформував очільник МОЗ.

Крім цього, для покращення епідемічної ситуації в країні та запобігання колапсу медичної системи впроваджується карантин “вихідного дня”, який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

“COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження ми запропонували запровадити карантин “вихідного дня”, — пояснив Максим Степанов.

Зокрема, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;

- приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

- приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

- діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

“Так, рішення непопулярне, проте мова йде про життя та здоров’я людей. Головне завдання на сьогодні — розірвати ланцюг передачі вірусу та знизити навантаження на медичну систему України, щоб уникнути колапсу, який ми спостерігали в країнах Європи навесні», — наголосив Максим Степанов.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров’я України провело масштабну селекторну онлайн-нараду з регіонами з питань подолання COVID-19, в якій взяли участь близько 500 учасників. На порядку денному була перевірка готовності медсистеми надавати допомогу в умовах швидкого розповсюдження коронавірусу.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
11.11.20 15:35

Поки пропонує. Важливо інше: Україна єдина «чиновницька країна» де ініціатива надходить від чиновників, які під олігархами. Навіщо в нас на кожному підприємстві фіндиректори, величезна кількість профффесорів та економістів-аналітиків, бізнес-асоціацій та ЄБА? У будь-який кризу вони реагують вже після того як чиновники щось запровадять або запропонують. Тоді скиглення. Ця епідемія вже більше року. Щось на упередження було запропоновано? Де олігархічні профспілки-волинці?


Всі бізнес-асоціації та ЄБА тільки для «рішання», занесення хабарів або розпилення вірусного фонду серед своїх дорожників, включно з тими турками-дорожниками, які надавали сцену Кварталу? Жодної пропозиції. Їм лишилось тільки сказати: «Ідіть на карантин не по приколу!» (за аналогією вишевати: «Голосуй не по приколу!»).

Відповісти
  • Галина
11.11.20 15:46

Ігор, ваше зауваження слушне, хотіла підтримати, але випадково дизлайк поставила ((

Відповісти
  • Ванда
11.11.20 16:11

Не зрозуіміла, базари працюватимуть чи ні?

Відповісти
  • злой клоун
11.11.20 16:19

  какие компенсации карантина будут ?

Відповісти
  • Ira
12.11.20 11:37

злой клоун, жодних! 0!

Відповісти
  • Таня
11.11.20 16:23

злой клоун, дадут по куску хлеба, шоб не здохли! Хто ж налоги будет потом платить

Відповісти
  • Таня
11.11.20 16:19

Главное шо эпицентр работает!

Відповісти
  • Елена
11.11.20 17:50

Таня, вспомнила - и с яблоками! я там была две недели назад))))))))))

Відповісти
  • Елена
11.11.20 17:06

Таня, вроде как должены закрыться. Но при последнем посещении обратила внимание, что палеты с  кошачьими кормами стоят даже в отделах обоев и красок.

Відповісти
  • Ольга
11.11.20 16:21

И салонов красоты нет ни в том ни в другом списке...

Відповісти
  • татьяна
12.11.20 15:56

Ольга,Почему нет, запрет на предоставление троговых и бытовых услуг

Відповісти
  • Ольга
11.11.20 16:23

Ольга, хотя есть. Заклади побутового обслуговування 

Відповісти
  • Непогода
11.11.20 19:22

Ольга, ну вот заклады побутового обслуговування- самые крутые рассадники коронавируса. Идиоты конченые. Принес ботинки сапожнику в ремонт и сразу подцепил вирус. Вот интересно где президент и его сотоварищи подцепили ковид? В маршрутках вроде не ездят, в супермаркетах не толкаются. Может в первую очередь закрыть те места, где они подхватили заразу. А простым людям не мешать жить?

Відповісти
  • Елена
11.11.20 16:21

и про 60% площади в ТЦ тоже не понятно... есть у кого-то мысли по этому поводу?

Відповісти
  • Светлана
11.11.20 16:22

Интересно, а как молнию ребенку на куртке поменять или набойки поставить, если заклади побутового обслуговування в выходные закрыты, а в рабочие дни этого сделать невозможно... 

Відповісти
  • Дарія
11.11.20 16:23

А в нашем городе 15-го  2 тур выборов. Это как будет выглядеть? 

Відповісти
  • Елена
12.11.20 09:43

Дарія,  что Вы!  Выборы - это святое!!!  Так Ковида нет!!

Відповісти
  • алла
11.11.20 16:37

Дарія,это в Одессе?

Відповісти
  • Светлана
12.11.20 10:33

алла,про Одессу не знаю, я в Сумах, у нас тоже 15.11 второй тур)).
А шапку ребенку как как купить не понятно.

Відповісти
  • Лара
11.11.20 16:34

а я собиралась на віходніе зимнюю одежду покупать....по будням то я работаю

Відповісти
  • Елена
11.11.20 17:00

Лара, не волнуйтесь, мы зиму на карантин тоже посадим) В оранжевую зону.

Відповісти
  • Тетяна В.
11.11.20 16:51

Лара, извините за злой юмор, берите "за свой счет", так и государству легче, не надо ничего компенсировать.

Відповісти
  • Лара
11.11.20 17:17

Тетяна В.,у меня нет проблем с работой, в отличии от проблем со свободнім временем.... и от государства я никогда ничего не жду

Відповісти
  • Анна
11.11.20 17:05

Выплаты на детей фопам будут?

Відповісти
  • Ольга
11.11.20 17:17

Не пойму, магазин не в ТЦ одежды и обуви работать может?

Відповісти
  • Юрий
12.11.20 10:16

Ольга, "Заборонено: приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення."
Получается, что нет.

Відповісти
  • Светлана
11.11.20 17:19

если магазин одежды расположен не в торговом центре, а в отдельном помещении с входом с улицы, то можно работать?

Відповісти
  • Елена
11.11.20 17:46

Светлана, у нас в городе весной магазинам разнесли решение исполкома под роспись о закрытии, а отдельным магазинам на рынке ничего не приносили - арендодатель закрыл ворота и всё. Возможно, завтра-послезавтра снова  ходоков пошлют.

Відповісти
  • Яна
11.11.20 17:21

Светлана, только на вынос, как и кафе , рестораны.

Відповісти
  • Светлана
11.11.20 17:25

Яна, тогда о чем фраза "крім магазинів, 60% площі під торгівлю"?

Відповісти
  • Яна
11.11.20 17:59

Светлана,где 60% это продукты.

Відповісти
  • Лара
11.11.20 17:32

Светлана,продукті

Відповісти
  • Светлана
11.11.20 17:48

Лара, там не написано "продукты"

Відповісти
  • Катя
11.11.20 18:17

Светлана, написано, супермаркеты , где 60% занимают продукты. Тоесть Епицентр уже должен будет закрыт. Рынки продуктовые будут работать, а вещевые нет.

Відповісти
  • Тетяна В.
11.11.20 17:33

с 14 по 30.11 это чтоб народ подумал "Ну, ок, потерпим, сколько тут осталось. Но самом деле - до нового года, это уже точно. А там и до весны рукой подать.

Відповісти
  • Елена
11.11.20 17:53

Тетяна В., кум из Испании сказал, что у них официально объявили -  до 9 мая.

Відповісти
  • Буржуй
11.11.20 19:05

А спорим Эпицентр не закроют.! Лично видел там продукты!

Відповісти
  • Наталия
12.11.20 14:12

Буржуй,
так там есть в продаже консервы,шоколадки,конфеты и т.д...Чем не продукты))

Відповісти
  • Елена
11.11.20 19:19

Буржуй, яяя! Вышу писала - кошкин корм и яблоки (!) раставлены между штукатуркой и обоями две недели минимум как.

Відповісти
  • Елена
11.11.20 19:22

"расставлены", уппссс. Но ничо, и так сойдёт - сказало правительство, публикуя очередной Закон.

Відповісти
  • любовь
11.11.20 19:26

Я тоже ничего не поняла про 60%....как всегда в нашей стране ....на один указ , нужно ещё несколько указов для разъяснения!!!

Відповісти
  • Людмила
11.11.20 20:09

Мы работаем без выходных. И как закрываться? - опять работники "за свой счет" должны захотеть по 2 дня дома посидеть? ну что за маразм

Відповісти
  • Наталья
12.11.20 13:33

Людмила, можно оформить простой и платить 2/3 оклада. А там глядишь государство еще и компенсацию какую нибудь даст, если бумажки все соберете.

Відповісти
  • Алиса
12.11.20 15:43

Наталья,ну оформите простой,только есв в полном обьеме и не так  много экономии получаеться

Відповісти
  • Николай
11.11.20 21:36

Людмила, вопрос как это правильно оформить, что бы не попасть на штрафы при проверке

Відповісти
  • Икс
12.11.20 09:22

Маланцы даже нормальный карантин не могут устроить, все делают недомерками, лишь бы вирус распространялся, тогда и ковидный фонд можно продолжать дерибанить...

Відповісти
  • Наталья
12.11.20 12:00

Икс, совершенно согласна с вашим высказыванием.
Главная рекомендация от ковида нашего терапевта:
пейте больше жидкости, гуляйте и, главное, позитивный настой.
В поликлинику ходить поменьше, все равно лекарств от него нет. 

Відповісти
  • Людмила
12.11.20 10:48

Неплохой вариант работать в субботу, а выходным сделать среду, например

Відповісти
  • Лара
12.11.20 11:05

Людмила,только не все подстроятся под ваш график.... например, банки

Відповісти
  • Наталія
12.11.20 11:21

Кожна людина сама повинна вибирати чи ходити чи сидіти дома.В школах був карантин то діти пішли по дитячих площадках,стадіонах,Більшість установ закриті від відвідувачів,приймають через вікно-хто на першому поверсі, або в коридорах перекривши столами вхід в кабінети,і всерівно між працівниками є хворі.

Відповісти
  • три ха-ха
12.11.20 11:23

Будем работать по будням с 7 утра и до 12 ночи, а в выходные-выходные)

Відповісти
  • Игорь
12.11.20 11:24

Погодив рішення. Тоесть решения (постановления) еще нет? Не подскажете ответственность за нарушения, где описана ?  Спасибо

Відповісти
  • Наталья
12.11.20 11:54

Мне нравится пункт, магазины работать не могу, а спортивные залы и бассейны, да. Идиоты!!!
Явно "занесли котлету"
С сегодняшнего дня принципиально буду делать покупки в маленьких магазинчиках, чтобы поддержать ФОПов. 
Свою несостоятельность в решении вопросов здравоохранения правительство перекладывает на плечи граждан.
Когда они уже уберутся???!!!

Відповісти