Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.12.20
118270 128 Друкувати

Відтермінування РРО для ФОПів та підвищення ліміту для незастосування РРО: Рада прийняла Закон

Верховна Рада прийняла проєкт Закону № 4439-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій, зареєстрований сьогодні народними депутатами. 

Законом передбачено:

1. Визначати граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати:

  • 1 групи - 167 розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • 2 групи - 834 розміри мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • 3 групи - 1167  розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Нагадуємо, проєктом Держбюджету на 2021 рік передбачено підвищення мінзарплати до 6 тис.грн. У такому разі, граничні обсяги доходів у 2021 році становитимуть:

  • 1 групи - 1002000 грн; 
  • 2 групи - 5004000 грн;
  • 3 групи - 7002000 грн.

2. Виключити норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій (відомий як механізм кешбек). 

3. Відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінзарплати (у 2021 році - 1 млн 320 тис.грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Ризиковими видами діяльності визначено:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, із переліку ризикових виключено реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів, кафе, туристичних агентств, діяльність готелів.

4. Скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

5. Подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій, а саме:

  • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

6. Законом визначено, що при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, РРО (ПРРО) не застосовується. 

Закон прийнято з техніко-юридичними правками. Текст прийнятого документу поки що не оприлюднено. Після його публікації поговоримо більше детально про прийняті зміни. 

Усім іншим підприємцях, котрі планують вести свій онлайн-бізнес з використанням реєстратора розрахункових операцій рекомендуємо використовувати програмний РРО сервісу Fondy. Окрім звітності ви отримаєте надійний фінансовий інструмент для отримання платежів Visa, Mastercard, Google Pay і Apple Pay в інтернеті від своїх клієнтів.

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
01.12.20 14:03

Теперь бі еще и список "рисковіх" уточнить...

Відповісти
  • Вячеслав
01.12.20 14:04

Неужели текстиль исключили из рисковых

Відповісти
  • Надежда
01.12.20 18:38

Ткани - рынок 7км - маски -шоу с конфискацией без описи, Барабашка - ряды с тканями подожгли с двух сторон.
Так что текстиль был и есть рисковый и без списка Шмигаля. 

Відповісти
  • Yayaya
01.12.20 14:07

даже не знаю радоваться или не спешить

Відповісти
  • Александр
01.12.20 14:07

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

Відповісти
  • Александр
01.12.20 14:07

Всем остальным без РРО

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:12

ПОЧЕМУ 220? Разве не 167??   (тобто 220 розмірів мінзарплати, у 2021 році - 1 млн 320 тис.грн). Я конечно за 220. НО?

Відповісти
  • Вера
01.12.20 18:55

Елена, 167 це граничний розмір для групи, якщо більше, то вже 2 група повинна бути, а  без РРО не більше 220

Відповісти
  • Людмила
01.12.20 14:57

167 это по отчету 2020 ,  а за 2021 надо РРО

Відповісти
  • Ирина
01.12.20 14:28

Елена, согласно законопроэкта граничний обсяг доходу, за якого застосування РРО є обовязковим - 220 мінімальних заробітних плат встановлених на 1 січня звітного року

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:45

Ирина, БЕЗ РРО -  "обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої  групи платників єдиного податку " и "граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати:1 групи - 167 розмірів мінзарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;"   (167*6000=1002000 грн)

Відповісти
  • *
01.12.20 14:51

Елена, они пока писали вторую часть, забыли о чем написали в первой части. 

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:57

*, может и так. но хочется понимать на какой предел без РРО ориентироваться

Відповісти
  • Таня
01.12.20 20:15

Елена, чего непонятного? 167 -это 1 группа ЕН, это продавцы на рынках, они и так без РРО. А2-4 группы смотреть, они написали 220 мин. Зт. читайте внимательно, а не перескакиваете с одного на другое.

Відповісти
  • Кудряшова
02.12.20 10:10

Таня, все внимательно читаем. Только к вечеру текст немного поменяли

Відповісти
  • Людмила
01.12.20 15:35

Елена,на 1 млн за 2020,лучше перебдеть, чем недобдеть)) 

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:37

Людмила,ну за 2020 я вообще не говорю. меня 2021 волнует

Відповісти
  • Вадим
01.12.20 14:14

Как сделать человеку хорошо? Сделать плохо, а потом вернуть, как было(с)

Відповісти
  • Евгения
01.12.20 14:39

Вадим, Доктор, мне так плохо, так скучно, жизнь потеряла смысл...
- Купите козу...
...
-Доктор, что за дизнь такая, я так устал, сил уже никаких...
-Продайте козу...

Відповісти
  • Юлия Днепр
01.12.20 14:16

А мы в 2020 превысили 1млн, под РРО попадаем, наверное :(

Відповісти
  • Людмила
01.12.20 14:59

до  1200000

Відповісти
  • Анн
01.12.20 14:18

Интересная статья эксперта
https://www.obozrevatel.com/economics/analytics-and-forecasts/zelenskij-vmeste-s-radoj-otmenil-uchet-dlya-biznesa-ukraintsev-obrekli-na-bednost-a-mvf-obmanuli.htm

Відповісти
  • Наталия
02.12.20 14:34

Анн, действительно, что интересного в этой статье? Особенно улыбнуло про бесплатный ПРРО, разработанный налоговой. автор статьи пользовался многими электронными сервисами налоговой? И почему-то забыл о привязке зарплат чиновников к минимальной, они тоже взлетят. Про кредиты вообще молчу.

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:54

Анн, А что в ней интересного????? 

Відповісти
  • Наталія
01.12.20 14:21

Цікавить, хто як робить. В 4 кв.2020 по приват24 брали до 5 млн, бо були впевнені ,що РРО і так буде з 01 січня. Як тепер бути? Була надія на поняття,яке хотіли ввести " дистанційне надання послуг". Я так зрозуміла, що це надання банками послуг переводу і це без РРО, боб-то  приват24,моно без РРО. 

Відповісти
  • Тетяна
01.12.20 14:22

показуха "любого" президента 

Відповісти
  • Ігор
01.12.20 14:24

"Розетка", "Алло", пролобіювали собі пільги, як попи або маршрутки.
Реалізацію медичних послуг теж можна проводити через Інтернет, а потім запрошувати на очний догляд. Цікаво, що медицина стала ризиковою - гарна ж репутація у лікарів! А чому вчителів, які не бажають якісно працювати під час уроків, щоб потім вимагати плату за репетиторство, не визнають ризиковими?

Відповісти
  • Оксана_Киев
01.12.20 18:34

Ігор, а тому, ігор, що якість 20хвилинного онлайн-заняття моєї дочки, наприклад, набагато вища, ніж пара в університеті. І вона хоче бути фопом

Відповісти
  • Вадим
01.12.20 14:29

Ігор, понимаете, "рисковые" это те, кто уходят от налогов. 

Відповісти
  • Ігор
01.12.20 14:34

Вадим, я про це і кажу: 1. Вчителі, дітям з малого віку надають дітям ганебний приклад; 2. Лікарі, які ухиляються, в іншому порядні?

Відповісти
  • Женя
01.12.20 14:27

Рано радоваться, это всего лишь ОТСРОЧКА, а не отмена. Год пролетит быстро. 

Відповісти
  • Трударь
01.12.20 15:55

Женя, 100% согласен, я сказал бы ещё короче: "Рано радоваться"

Відповісти
  • Бух
01.12.20 14:29

Ура товарищи!!!

Відповісти
  • Анн
01.12.20 14:38

"Президент Владимир Зеленский намерен ввести в Украине локдаун только с 2 января 2021 года, чтобы дать возможность звездам, в том числе "Квартала 95", отработать новогодние корпоративы."

Відповісти
  • Игорь
01.12.20 17:00

Анн, новогодний концерт 95 квартала - 22 декабря. Значит карантин с 23. 

Відповісти
  • Марина
01.12.20 14:38

Т. е. вторая группа за 2021год должна не превысить 1320000?

Відповісти
  • Светлана
01.12.20 14:43

Марина, да, чтобы не использовать РРО

Відповісти
  • Марина
03.12.20 13:30

Светлана,а если интернет-маг и работает успешно по безналу, тогда как работаем? 

Відповісти
  • Ольга
01.12.20 14:40

Марина, 2 групи - 5004000 грн;834 умножить на 6000

Відповісти
  • Марина
03.12.20 13:26

Ольга,не правильно

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:48

Ольга, не путайте границу для Единого налога  и границу для применения РРО

Відповісти
  • Ольга
01.12.20 14:41

Лучше бы убрали этот бред с интернет-банкингом, который надо через рро проводить. Хотя это перевод со счета на счет, просто к счету привязана карточка. Но на это никто " не обратил внимание" у презыдента

Відповісти
  • Ксюша
01.12.20 15:29

Ольга, Вот именно , болезненная тема.

Відповісти
  • Вячеслав
01.12.20 14:59

Ольга, нет никакого бреда интернет-банкингм. Есть муть в головах у налоговиков.

Відповісти
  • Ольга
01.12.20 15:32

Вячеслав, вот про эту муть я и говорю

Відповісти
  • Оленка
01.12.20 14:46

Щось не можу зрозуміти, як зістикувати пункт 1 з пунктом 3

Відповісти
  • алиса
01.12.20 15:18

Оленка, п.1 - предел для права на пребывание в соответствующей группе ЕН, п.3 - предел для неиспользования РРО (одинаковый для всех групп)

Відповісти
  • Светлана
01.12.20 14:59

Оленка, в статье некорректно написано. В самом проекте закона -  220 минималок, там нет привязки к объемам первой группы

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:16

Светлана,  "в абзаці чотирнадцятому цифри і слова "обсягу доходу  1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, визначеного відповідно до підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу".   """"  єто из проекта закона.   а  підпункт 1 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу говорит про ФОпов на ЕН с граничнім обьемом 167 минималок. за 220 мин нет. Если подскажите куда смотреть- я  буду рада. Хочется разобраться 167 или 220 все таки

Відповісти
  • Светлана
01.12.20 16:34

Елена, 167 минималок - это лимит оборота для 1 группы,  а 220 минималок - это лимит для применения РРО.
Цитата из проекта: " 2. У пункті 61 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення":

в абзаці четвертому:


цифри і слова "1 квітня 2021 року" замінити цифрами і словами "1 січня 2022 року";


цифри і слово "1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року ";

Відповісти
  • Елена
01.12.20 17:03

Светлана, спасибо. теперь и я увидела. разобралась. таки было 220 мин

Відповісти
  • Анна
01.12.20 14:58

Оленка, 3-я группа может работать до 7 млн. но дойдя до 1 млн 320 должен ставить рро 

Відповісти
  • *
01.12.20 14:54

Оленка, вы по поводу 167 и 220 минимальных зарплат?

Відповісти
  • Оленка
01.12.20 15:15

*,ні, я з приводу сенсу всього цього. Навіщо мені 5млн. на другій групі, якщо я маю ставити касовий апарат, досягнувши 1,3млн. Виходить, що прийняли законопроект, щоб заткнути страйкуючих. Чи я помиляюсь?

Відповісти
  • о_О
10.12.20 15:57

Оленка, я теж не зрозумів... використання РРО ні разу не відтермінували. Лохотрон?

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:27

Оленка, работайте на ЕН по безналу до 7 млн. (не до 5 как раньше)

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:35

Сорри, написала для третьей группі. а для второй -по безналу порог 5 млн.

Відповісти
  • Оленка
01.12.20 15:32

Елена, у нас специфіка роботи не дозволяє мати тільки безнал, нажаль. Але я ж не про шляхи обійти. А про ситуацію загалом

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:39

Оленка, ну с єтим согласна. порого для налички маленький, учитівая нашу инфляцию и рост цен ежегодній. ну у фискалов свое ж видение.

Відповісти
  • Елена
01.12.20 14:58

*, мне тоже интересно. писала віше

Відповісти
  • Оксана
01.12.20 15:08

Я не зрозуміла-який дохід за 2020 рік має бути,щоб не застосовувати з 2021 РРО?

Відповісти
  • Елена
01.12.20 15:17

Оксана, в 2020году -не привісить 1 млн. 

Відповісти
  • Алина
01.12.20 15:11

Если превысили в этом году 1 млн, то РРО ставим? или для жтого года тоже порог изменили?

Відповісти
  • Татиана
01.12.20 16:03

Алина, если в этом году превысили 1 млн., то РРО нужно ставить.

Відповісти
  • Юлія
01.12.20 15:19

Подскажите пожалуйста, если я в 2020 году задекларировал 1,2млн дохода, соответственно за мной пожизненно закрепляется использование рро при наличных расчетах. Так вот, если примут этот закон с повышением граничного объема дохода для использования РРО до 1,32млн я все равно буду обязана испольовать РРО или нет?

Відповісти
  • Ольга
01.12.20 15:33

Юлія, да, теперь к сожалению пожизнено

Відповісти
  • Непогода
02.12.20 13:34

Ольга, что значит пожизненно? Если ФОП, который превысил порог для рро в 2020 году например закрылся. И потом решил открыться в 2022 или в 2025 году должен сразу использовать РРО?

Відповісти
  • Марі
02.12.20 15:28

Непогода,Так. ФОП, що вже одного разу "попав" на РРО, сидить на ньому пожиттєво. Навіть якщо через 15 років після того відкриється на 1-й групі і продаватиме шкарпетки на ринку.

Відповісти
  • Ольга
01.12.20 15:34

Ольга, если вы превысили в 2020 году 1 млн дохода и у вас были наличные операции, только если расчетно-наличные операции. Если вы только по безналу, то превышение 1 млн вам ничего не обязывает.

Відповісти
  • Віктор
01.12.20 15:21

Ви як діти, яка різниця в 2021 році який у вас дохід??? якщо з 2022 всі на РРО

Відповісти
  • Елена
01.12.20 16:15

Віктор, ой . дайте до 2022 дожить. а там все может біть

Відповісти
  • Игорь
01.12.20 15:34

эм.. у меня галлюцинации, или они действительно решили в проекте закона проблему с интернет-банкингом?

Відповісти
  • Елена
01.12.20 16:17

Игорь, для єтого они, как минимум должні внести изменения в Закон про РРО и исключить из него упоминание в наличке  расчеті череж платежніе системі. Пока ж єтого нет

Відповісти
  • Игорь
01.12.20 18:27

Елена, как раз проектом 4439-д и вносятся изменения в закон о РРО

Відповісти
  • олег
01.12.20 15:46

Игорь, только если оплата "за послуги"

Відповісти
  • о_О
10.12.20 16:01

олег, знову це брєдятіна з """"послугами"""", хіба нормально не можна записати раз і на завжди і вирішити проблему з еквайрінгом яку вони _самі_ і створили?

Відповісти
  • Світлана
01.12.20 15:46

Игорь,а где это написано , можно ссылку ?

Відповісти
  • Игорь
01.12.20 15:50

в проекте 
статтю 9 доповнити пунктом 13-1 такого змісту:
"13-1) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

Відповісти
  • Виктория
02.12.20 10:37

Игорь,вот и я прочитала,только за услуги,опять лажа,играют под налоговиков,вместо того,чтобы расставить все точки.Почему только услуги?Ну определите уже,что это безнал и РРО не нужен,раз и навсегда.

Відповісти
  • о_О
10.12.20 16:02

Виктория, саме таке, знову махлюйство і сцянньо в очі з цими "послугами", а потім дивуються чому багато в тіні і не хочуть з наперстниками з податкової мати справу.

Відповісти
  • Антон
01.12.20 20:12

Игорь, "немножко текст по-дьiбильному написан". Получается оплата за услуги через приват24 - НЕ розрахункова операция, а за товар - розрахункова

Відповісти
  • Ніна-Н
01.12.20 21:04

Антон, Ви праві. Кілька раз перечитала п.6 цієї статті, незрозуміло.Таке враження, що десь видерли фразу і не туди втулили.Як зрозуміти "розрахунки за послуги дистанційних послугах"?

Відповісти
  • Ніна-Н
01.12.20 23:22

Виправили. Виходить, що розрахунки за послуги дистаційно без РРО, а товар з РРО? 
Треба чекати коли буде опублікованоЗакон.

Відповісти
  • Оксана
01.12.20 15:50

А може вони мають на увазі що якщо у 2020 році перевищили обсяг 167 мін зарпл  і мінім зп на 01.01.2020-то тоді взагалі менше 1млн треба застосов рро,я вже нічого не розумію

Відповісти
  • Игорь
01.12.20 15:50

ссылка на закон  в этой статье, в начале

Відповісти
  • Света
01.12.20 16:30

стоматологічні послуги треба РРО ?

Відповісти
  • Светлана
01.12.20 16:50

Света,да

Відповісти
  • Елена
01.12.20 16:58

Какой штраф, если не ставить PPO?

Відповісти
  • Вадим
01.12.20 17:52

Елена, 850 грн. Плюс 10% от суммы непробитого в РРО товара. Хотели сделать 100%, но это пока тоже отсрочили.

Відповісти
  • Марина
01.12.20 17:23

Елена,Да,тоже возник такой вопрос) Кого -нибудь штрафовали уже за это?

Відповісти
  • Вадим
01.12.20 17:16

Если в 2020 доход оставил 950 000 грн 
Верно ли понимаю что в 2021 РРО могу не применять до 1.3 млн ? 

Відповісти
  • Марина
01.12.20 17:22

Вадим,Да,верно.

Відповісти
  • Валерий
01.12.20 17:44

Ветеринарные услуги = медицинские услуги? Тоже рисковые? Кто нибудь знает где почитать разьяснения?

Відповісти
  • Наталия
04.12.20 10:45

Валерий, из ЗИРа: "109.04 Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють надання платних послуг у сфері охорони здоров’я зобов’язані з 01 січня 2021 року застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та програмні РРО.  Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010 передбачено код 86 «Охорона здоров’я».
Т.к. код вет. услуг 75, считаю, что нам повезло, еще год без РРО.

Відповісти
  • Елена
02.12.20 09:46

Валерий, когда-то в ЗИРе читала, что те рискованые мед.услуги связаны с лечением человека (так и написано "людини"). Вы ж не людей лечите, значит не входите в эту группу. Но советую посмотреть ЗИР.

Відповісти
  • Николай
01.12.20 17:57

Какие услуги входят в дистанционные как выяснить ?

Відповісти
  • Ювелир
01.12.20 18:51

А где же пан Выдолоб с его союзом ювелиров, как он допустил Такое ?  Борец с режимами на протяжении долгих лет 

Відповісти
  • Юлия
01.12.20 19:29

Так надеялась, что не будут приравнивать к наличным платежам оплату через Приват24 и др.системы 
. А оставили только услуги. 

Відповісти
  • Абркадабра
01.12.20 20:25

Добрый день, ситуация следующая. Вчера оборот за 2020 г превысил миллион, платеж зашел с приват 24 с пометкой Транз. счет DN DG DZ. Хотели принимать следующие оплаты только по безналу (контроль оплаты со счета на счет от НП). Позвонила буху, говорит что отсрочка по закону 4439 будет действовать только для тех, кто в 2020 не превысил миллион. 
Реально если я сделаю возврат только на эту сумму, а остальные буду принимать только по безналу в декабре до 1.5 млн, то касса нам светит 100%?

Відповісти
  • Виктория
02.12.20 11:09

Абркадабра,если Вы идете на поводу налоговых разьяснений,то ставте РРО,а вообще,Приват 24 это только в их понимании нужно РРО

Відповісти
  • Алла
02.12.20 10:36

Абркадабра, да, светит РРО,  если были наличные расчеты в течение года. 

Відповісти
  • Микола
01.12.20 20:42

В    список  ризиковых  нада  еще  включить  стоматологов  и  нотариусов  с  адвокатами  обязательно --  вообще  обнаглели  и  цены  прут  кто-какие  вздумает !!

Відповісти
  • Стоматолог
04.01.21 13:41

Микола,включили,
 ціни будуть вдвічі більші вже над цим працюємо.

Відповісти
  • Віктор
02.12.20 14:58

Микола, Будут теперь еще больше

Відповісти
  • Ніка
01.12.20 20:54

Микола, стоматологів включили, це послуги в сфері охорони здоров'я

Відповісти
  • Светлана
01.12.20 22:31

Навели бы еще порядок в понятии розрахункових операций. 
Сколько можно читать консультации налоговой, что платеж через Приват24 и им подобные системы на счет ФОПа - это розрахункова операция? 
Современный мир, он-лайн оплата с карточки на счет, при этом ФОП не может контролировать клиент заплатит в кассе банка, в ПТКС банка или через он-лайн банкинг!
И не путать эквайринг, где ФОП имеет договор с банком, и просто он-лайн банкинг с платежами по Украине, по реквизитам

Відповісти
  • Ирина
02.12.20 09:11

Светлана, очень с вами согласна. принимаем деньги ТОЛЬКО на р/с, никаких карт, выдаем реквизиты айбан, для удобства покупателей разрешаем платить любым удобным способом, почему я должна ставить РРО, если заказчик хочет лежа в ванной в 10 вечера оплатить с телефона свой заказ!!! какой-то пещерный закон об РРО!!

Відповісти
  • о_О
10.12.20 16:11

Ирина, закон писали динозаври родом з СССР + для чого приймати ОТАКЕ, якщо вже на етапі прийняття виникають незрозумілості? Більше хаосу?

Відповісти
  • Світлана
02.12.20 14:37

Ирина, я трошки занурилась у цей закон і знайшла, що у 1995 році, коли його приймали, були визначення "платіжна картка" і "банківська платіжна картка" окремо. 
Що також відображено у поточній версії  визначення розрахункової операції складним реченням. В якому в першій частині згадується просто платіжна картка, а у другій частині речення - саме банківська платіжна картка. 
Для мене немає сумніву, що розрахункова операція у разі застосування банківської платіжної картки =   оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця. БАНКОМ ПОКУПЦЯ.  А не через РРО продавця. 

Відповісти
  • Виктория
02.12.20 11:10

Ирина,так сама фигня.

Відповісти
  • Татьяна
01.12.20 22:35

Странно а почему никого не волнует что после оборота 1 миллион нужно стать плательщика НДС ?

Відповісти
  • Бух.
01.12.20 22:49

Татьяна,тому що ФОП на єдиному податку це виключення з правила. І коли він досяг межі 1млн грн, він має право, а не обов'язок стати платником ПДВ.

Відповісти
  • Бух.
01.12.20 22:51

Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:

якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Податкового кодексу України, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи;

Відповісти
  • Наталия
02.12.20 11:50

Правильно ли я поняла, что для торговли мед изделиями в любом случае нужен про, хоть и миллион не превышен.? 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
02.12.20 13:08

Наталия, увы, правильно. И это давно. Это не «новое» правило. 

Відповісти
  • Елена
02.12.20 12:29

Наталия, увы, правильно

Відповісти
  • Наталья
02.12.20 12:18

Доброго времени суток, если во 2 кв 2020 года на едином налоге превысил 1 млн грн, 3-4 квартал 2020 был на общей системе без деятельности, можно в 2021 стать единщиком без РРО?  

Відповісти
  • Светлана
02.12.20 13:52

Наталья,обязаны теперь принимать РРО. независимо от системы налогообложения, даже если закроетесь и через время откроетесь. Единственный вариант не принимать наличных и карточек.

Відповісти
  • Наталья
02.12.20 14:13

Светлана,спасибо, печально

Відповісти
  • Оксана
02.12.20 12:32

Так магазин автотоваров без РРО в 2021 году?

Відповісти
  • о_О
10.12.20 16:14

Оксана, якщо дохід менше 1 320 000 грн звісно, інакше РРО.

Відповісти
  • Светлана
02.12.20 13:53

Оксана,да

Відповісти
  • Елена Анатольевна
02.12.20 13:20

Спасибо тем ФОПам кто под радой стоял, а не просто хотел змін!
От души вас благодарю!

Відповісти
  • Уж
03.12.20 10:16

Так не сказано ж, що якщо за попередній календарний рік обсяг доходу перевищив 220 мин.зпл, то з 01,01,21 треба застосовувати РРО, сказано що на протязі календарного року 2021 перевищив, то застосовуй
Чи я не вірно зрозуміла?

Відповісти
  • Hanna
06.12.20 19:59

Насчет пункта 6
6. Законом определено, что при осуществлении расчетов за услуги в случае проведения таких расчетов исключительно с помощью банковских систем дистанционного обслуживания и/или сервисов перевода средств, РРО (ПРРО) не применяется.
Получается, если у ФЛП интернет магазин, оплата происходит исключительно через Фонди/Ликпей, товар отправляется Новой или УКР почтой по полной предоплате, тогда ФЛП не нужен РРО(ПРРО)? Даже при превышении в 1 или 1,3 млн? Или это реально касается только услуг, а не товаров?

Відповісти
  • о_О
10.12.20 15:51

>Відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінзарплати (у 2021 році - 1 млн 320 тис.грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.
Так де справжнє відтермінування? Відтермінували РРО тільки для тих у кого <1,3 млн.
???????

Відповісти
  • Наталія
21.01.21 20:32

Підкажіть якщо по розрах.рах. ФОП 2 група за 2020 р пройшло 1 200 тис. грн, то з 2021 року потрібне рро по кожній оплаті на розрахунковий рах? 

Відповісти
  • Светлана
23.04.21 14:10

Добрый день! Я ФОП 2группа. Подскажите, пожалуйста! В 2021 достигнут доход 1320000,00 (смешаный нал+Б/Н). Можно ли не применять РРО , если последующий доход будет Б/Н? Можно ли в 2022 году возобновить работу с наличкой без РРО.

Відповісти