Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.12.20
129620 12 Друкувати

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум у Держбюджеті - 2021

Вчора, 15 грудня, Верховна Рада ухвалила Закон України "Про Державний бюджет України на 2021 рік".

Законом встановлено: 

Розмір мінімальної заробітної плати в 2021 році:

Період дії Місячний розмір Погодинний розмір
1 січня - 30 листопада 6000,00 36,11
1 грудня - 31 грудня 6500,00 39,12

Прожитковий мінімум на 2021 рік встановлено в наступних розмірах:

Розмір прожиткового мінімуму Період дії
1 січня - 30 червня

1 липня - 30 листопада

1 грудня - 31 грудня 

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу 2189 2294 2393
дітям до 6 років 1921 2013 2100
дітям від 6 до 18 років 2395 2510 2618
працездатним особам 2270 2379  2481
особам, які втратили працездатність 1769 1854 1934

З розміром мінімальної зарплати пов'язаний розмір мінімального єдиного соціального внеску у 2021 році:

з 1 січня - 1320,00 грн

з 1 грудня 1430,00 грн

Ставка єдиного податку в 2021 році:

Категорія платників Ставка єдиного подаку
Для платників єдиного податку 1 групи До 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 року. тобто до 227,00 грн 
Для платників єдиного податку 2 групи До 20% від мінімальної зарплати на 1 січня 2021 року. тобто до 1200,00 грн 
Для платників єдиного податку 3 групи 3% від доходу (при уплаті ПДВ) або  5% від доходу (без уплати ПДВ)

Крім того, з 2021 року ліміти для платнків єдиного податку прив'язані до розміру мінімальної зарплати на 1 січня. Тобто, у 2021 році граничний обсяг доходу для єдинників становить:  

  • 1 групи - 1002000 грн (167 розмірів мінзарплати);  
  • 2 групи - 5004000 грн (834 розмірів мінзарплати);  
  • 3 групи - 7002000 грн (1167 розмірів мінзарплати).

Також з наступного року змінено граничний обсяг доходу, який дає право платникам єдиного податку другої - четвертої групи не застосовувати РРО - 1320000 грн (220 розмірів мінзарплати). 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ***
16.12.20 08:29

"Батькивщина" (Тимошенко) в полном составе, кроме отсутствующих, голосовала "ЗА". Кстати, Тимошенко тоже отсутствовала. Вот такие они радетели за народ!

Відповісти
  • Макс
16.12.20 11:59

***, говорят у нее внучка родилась, так что у нее сейчас есть дела и поважнее 

Відповісти
  • Харьков за Украину
16.12.20 10:17

Минималка на данный момент должны быть выше. Ни кто не выживет на 2100-2400. Минималка состоит: комуналка+пропитание 1 человека+ одежда+ бытовые расходы. Это явно не 2400.... этого на еду не хватит. 

Відповісти
  • Наталія
17.12.20 09:46

Харьков за Украину, минималка 6000

Відповісти
  • 123
16.12.20 11:17

текст еще не опубликовали? 
ст. 28 про заморозку з/п держслужби на уровне сентября оставили? или считать по новому прожиточному?

Відповісти
  • Сергей
18.12.20 22:27

Чем больше минималка,тем больше зарплата у депутатов , министров,правительства,тем меньше остается в кармане у простых рабочих.УРА!!!

Відповісти
  • okko
28.12.20 16:10

повышение минималки - это голодомор 2021: объем лборотных средств резко уменьшается, налоги возрастабт, стоимость любой справки возрастает, стоимость любых услуг возрастает - карманы быстро опустеют у пенсионеров и тех кто создает добавочный продукт! 
Вывод: повышение минималки - это выгодно бюджетным крысам, ВСЕМ остальным - кранты!

Відповісти
  • Николай
01.01.21 12:39

А  почему пенсии не увеличились ликвидаторам  которым пенсия рассчитывается с пяти минимальных зарплат? 

Відповісти
  • Лолита
05.01.21 01:12

А как же могут прожить люди , утратившие трудоспособность ? Это просто издевательство 1769 грн при двойном повышении всех тарифов практически и  космических цен на продукты , я уже не говорю об услугах ! Люди вы что сошли с ума так в КМУ  или давно не жили  в низах , как мы все ?? так давайте Народ Украины  вас быстренько вернет назад в былую вашу жизнь без депутатства , потому что оно очень пагубно влияет на ваши головы .

Відповісти
  • Виктор
05.01.21 12:58

Минимальное сокращение госаппарата до 60 тыс. как было в 1990 году, это экономия 50 % бюджета Украины на их содержание+ ещё один бюджет ими не украденный! Вот вам деньги  на образование, науку, медицину и пенсии. А так два миллиона паразитов высасывают кровь из народа и уничтожили государство

Відповісти
  • Марія
18.01.21 07:00

Якщо мінімальна з/п 6000 то чому вона розділена на оклад і доплату ? 

Відповісти