Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.01.21
11496 16 Друкувати

Уряд підвищив мінімальні роздрібні ціни на окремі види виноробної продукції

13 січня Уряд постановою КМУ від 13.01.2021 р. № 17 здійснив ще один важливий крок з імплементації дорожньої карти щодо розвитку виноградарства та виноробства, підтримки національних виробників, боротьби з фальсифікатом та підвищення якості продукції.

Це стало результатом поїздок Президента та представників Уряду в південні області та на Закарпаття, численних зустрічей з асоціаціями, і повністю підтримується представниками реального сектору.

Рішенням Уряду врегульовано питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції і приведення їх опису у відповідність до Податкового кодексу.

“Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований, продукт», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Головна проблематика полягає в тому, що наразі на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований НАПІЙ на основі вина (а НАПІЙ - це продукт нижчої якості ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе ВИНО (а якість ВИНА незрівнянно вища). У такій ситуації українські виробники якісних ігристих ВИН опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання та врегульовує питання “ціна має дорівнювати якості”.

“Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв'язку з чим була загроза закриттю українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу, зберегти наявні та створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету та соціальної стабільності”, - наголосив Міністр.

Постановою підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+ 20 гривень), а також приводиться у відповідність до ПКУ опис цих виробів та їх коди згідно з УКТЗЕД.

Опубліковано Постанову в "Урядовому кур'єрі" №10 від 16.01.2021 року. Постанова набирає чинності через 10 днів після офіційного опублікування.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
14.01.21 10:21

С какого числа действуют мин.цены? И номер постановы?

Відповісти
  • Юрий
15.01.21 10:07

Наталья, постанова від 13 січня 2021 р. № 17. Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.

Відповісти
  • */*
14.01.21 10:57

За е  своей имплементацией дорожной карты. Каждый день покращення и покращення. "Я вас сделал!" 

Відповісти
  • Наталья
14.01.21 11:11

Здравствуйте. Админ напишите номер постановы. 

Відповісти
  • Юрий
14.01.21 12:38

Наталья, пока нет постановления. Датировано будет 13.01.2021

Відповісти
  • Светлана
14.01.21 12:56

Добрый день, с какого числа будут действовать новые МРЦ?

Відповісти
  • Ната
14.01.21 13:38

Акцыз да, увеличится...цена да,больше....качество украинских вин вряд ли улучшится...французские и итальянские лучше,однозначно! Там не производитель,ни реализатор не опускаются до фальсификата или разбавления...не с этого начинать надо...

Відповісти
  • ***
15.01.21 10:21

 Вино в картонной упаковке. Зайдите на сайт любого супермаркета типа Фоззи. Найдите товар и увеличьте  надписи, там где состав.  Не удивитесь?

Відповісти
  • Шурик
14.01.21 14:57

Действия прямо противоположные названной цели. Всё будет в точности наоборот. Понижать надо было на украинское, а так ещё больше импортного брюта будет.

Відповісти
  • Сергей
14.01.21 15:04

Від редакції: Поки Постанову не опубліковано на сайті КМУ та не оприлюднено в офіційних джерелах. Про це повідомимо окремо.

Відповісти
  • Диана
14.01.21 15:12

"підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі "
странненько.... разве постанова 957 делила алкогольную продукцию на украинского или импортного производства? Нет.
Теперь индикатив будет зависеть от происхождения вин?

Відповісти
  • Диана
15.01.21 11:04

Ну вот и опубликована Постанова на сайте КМУ. И где в ней слова про УКРАИНСКИЕ вина??????  т.е. повышается на все вина игристые

2) у графі “Опис товару” слова і цифри “Вина у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л” замінити словами і цифрами “Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу “гриб”, що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20°С у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л”;


3) у графі “Роздрібна ціна, гривень” цифри “89” замінити цифрами “109”.

Відповісти
  • Шурик
16.01.21 20:09

Диана,
% объёма? Они вообще в курсе что 1л +1л спирта неравно 2л смеси. Градусы это плотность, а не объёмное содержание.
% в пиве, в алкоголе градусы-плотность. Писатели не бум-бум в алкоголе абсолютно.
Кроме того в Европе запрещено писать коньяк или шампанское кроме как на французких, Вроде правители про Европу воняют регулярно, а не хотят принимать правила ЕС.

Відповісти
  • Любовь
21.01.21 13:29

Уважаемые админы! Можно ли эту тему вынести в шапку? Для обсуждения, т.к. есть не ясные моменты впостанове

Відповісти
  • Володимир
22.01.21 12:14

Питання по постанові...
1. "на алкогольні напої, з кодом виробів згідно УКТЗЕД ... ... та описом товару  "Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу “гриб”, що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20°С у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л"
Берем приклад "Вермут Marengo 0,5л"
По УКТЗЕД - 2205 10 10 00
- не газоване
- пляшка не "0,7л та 0,75л"
- корок не типу "гриб"
2. Роздрібна ціна 109грн за пляшку любого літражу?? 0,7л? 0,75л?

Відповісти
  • Катерина
22.01.21 12:57

Володимир, приєднуюсь до Вашого запитання. Цей же вермут є обємом 1л. Яка буде роздрібна ціна?

Відповісти