Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.01.21
23521 42 Друкувати

Для роботодавців-юросіб запровадили нову звітність про борги по зарплаті

Наказом від 21.07.2020 р. № 222  Держстат запровадив нову форму звітності "Звіт про заборгованість з оплати праці" (№ 3-борг (місячна)). Завантажити форму звіту можна за посиланням

Подавати цей звіт повинні юридичні особи територіальному органу Держстату не пізніше 7-го числа місяця, наступного за звітним. Вперше ця звітність подається за січень 2021 року. Оскільки 7 лютого - вихідний день, подати звіт за січень 2021 року можна 8 лютого.

Подати звітність за формою № 3-борг можна як в паперовому, так і в електронному вигляді. 

Показники форми № 3-борг включають дані про суми невиплачених нарахувань з оплати праці, кількість працівників, яким заборгували ці виплати, про суми невиплаченої допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Не є заборгованістю з виплати заробітної плати не виплачені до кінця місяця суми по розрахунках з оплати праці та суми невиплаченої допомоги з тимчасової втрати працездатності, якщо строк здійснення таких розрахунків на підприємстві встановлено у тому самому місяці, за який проведені нарахування.

Невиплачена сума нарахованої заробітної плати працівникам упродовж наступного місяця після встановленої на підприємстві дати її виплати є заборгованістю з виплати заробітної плати, інформація щодо якої відображається у відповідних рядках звіту. 

Наприклад, якщо звіт за формою № 3-борг складений на 1 травня, то показники форми містять інформацію про суму повністю або частково не виплачених нарахувань з оплати праці за січень–березень звітного року та попередні періоди (звітного та попередніх років).

У разі відсутності на підприємстві заборгованості з виплати заробітної плати та виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у розділі 1 рядок 2000 містить позначку "V", а всі інші рядки форми не містять даних.

Детальні роз'яснення щодо заповнення форми № 3-борг затверджені наказом Держстату від 12 серпня 2020 року № 19.1.2-12/23-20.

Хто повинен подавати цей звіт? На сайті Держстату Ви маєте змогу отримати інформацію про те, які форми статзвітів має подавати Ваше підприємство. Для отримання переліку звітів введіть свій код ЄДРПОУ у форму за посиланням

Оновлення переліку здійснюється щомісячно (останнє оновлення сервісу – 26.01.2021 року). Крім того, Ви можете бути залучені до спостережень і анкетних опитувань, які не зазначені в переліку, про що Вам буде повідомлено додатково.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Любовь
28.01.21 09:01

А не виплачені Фондом лікарніні теж показувати?

Відповісти
  • Люся
28.01.21 09:04

Любовь, Показники форми № 3-борг включають дані про суми невиплачених нарахувань з оплати праці, кількість працівників, яким заборгували ці виплати, про суми невиплаченої допомоги з тимчасової втрати працездатності.
Получается надо.
на сайте статистики себя посмотрите, может Вам и не надо его сдавать 

Відповісти
  • Любовь
28.01.21 09:27

Люся, "У разі відсутності на підприємстві заборгованості з виплати заробітної плати та виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у розділі 1 рядок 2000 містить позначку "V", а всі інші рядки форми не містять даних". Насправді ж підприємство не має боргу по виплаті, є борг Фонда. Борг, це коли Фонд перерахував кошти, а підприємство співробітнику ні, я так вважвю

Відповісти
  • )))
28.01.21 19:45

Любовь, З інструкції: "Рядок 2040 розділу 2 містить інформацію про суму заборгованості з виплат працівникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (тис.грн з одним десятковим знаком), строк виплати якої минув до кінця звітного періоду, аналогічно порядку, передбаченому у пункті 2 цього розділу роз'яснень. Цей рядок уміщує інформацію щодо заборгованості як за рахунок коштів Фонду соціального страхування (допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання), так і за рахунок коштів підприємства, з оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, з урахуванням непрацездатності, пов’язаної з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням"

Відповісти
  • ^^^
29.01.21 12:18

))), ну хорошо, срок выплаты зарплаты 7 числа, больничные за январь посчитаны 5 февраля, начисление проводится январем, так как в это время как раз начисляется зарплата за январь, ФСС должен перечислить эти больничные через 10 рабочих дней, то есть 19 февраля, срок их выплаты до 22 февраля включительно, так это день выплаты аванса и соответственно ближайший день выплаты зарплаты. Значит если ФСС их не перечислит в срок и они не будут выплачены, то задолженность надо будет показывать в отчете за февраль, если они не будут выплачены до 28 февраля?  И вообще, если срок выплаты 7 числа следующего месяца, а до конца января срок выплаты зарплаты за январь не настал, задолженность за январь показывают в отчете за февраль? Кто сдает этот дурацкий отчет, расскажите.
P.S. С какого перепуга мы должны отчитываться за задолженность ФСС, достали.

Відповісти
  • Єва
29.01.21 15:03

^^^, Краще б вони зробили два рядки. Заборгованість по лікарняних за рахунок фірми і окремо за рахунок соцсраху. У мене ситуація, що не виплачені лікарняні за рахунок соцстраху, які нараховані у грудні. Значить їх маю показати тепер у звіті за січень. Якщо я добре зрозуміла. При чому суми заборгованості показуються без податків.

Відповісти
  • ^^^
29.01.21 16:27

Єва, лучше бы они отстали от бухгалтеров. В 1 ПВ есть строка с суммой задолженности по зарплате, какого рожна надобно? Сколько можно плодить никому не нужные отчеты. 

Відповісти
  • )))
29.01.21 12:50

^^^, это просто цитата из инструкции, а не мое мнение. Задолженность за январь показывается впервые в отчете за март

Відповісти
  • Люся
28.01.21 10:02

Любовь, да, похоже Вы правы 

Відповісти
  • Любовь
28.01.21 09:22

Люся, спасибо. К сожалению я там есть

Відповісти
  • Татьяна
28.01.21 09:08

якщо в моєму переліку звітів від Держстату № 3-борг (місячна) не має,то я її не подаю?

Відповісти
  • Кристина
28.01.21 09:44

Да, у меня с этого года 3-БОРГ в списке, д еже и 1ПВ месячна и квартальна, ужас какой. За чтоооооо.

Відповісти
  • Олена
28.01.21 10:28

А зачем подавать это , если боргив немае? Статистике видимость работы создавать? *сокращают* количество отчетов, блин

Відповісти
  • Анна
28.01.21 10:31

Подавайте все,а толку никакого,кто не выплачивал ,тот и не платит.Я звонила в статистику,говорю у нас нет задолженности-сказали на сайте есть отчет-надо подавать

Відповісти
  • ^^^
28.01.21 11:32

Мені не потрібна твоя робота, аби ти мучився. 

Відповісти
  • ^^^
28.01.21 11:34

Надеюсь выше правильно написали, если ФСС не перечислил деньги на выплату больничных, то это долг фонда и работодателю его показывать не надо.

Відповісти
  • Лариса
28.01.21 13:30

Я не собираюсь ничего подавать. За такой отчет нет никаких штрафов.

Відповісти
  • Liliya
28.01.21 14:14

И я не собираюсь

Відповісти
  • Надежда
28.01.21 14:55

Вообще так бухгалтеров загружают , что нет  слов для выражени..
Я тоже так считаю , что если нет задолж.,зачем бухгалтера отвлекать от работы  ?? Зачем ее подавать?? Кроме того ,у меня опт была квартальная , теперь на 2021 г., добавили еще и месячную и до 4-го числа.?? До 4--го числа , еще и данных нет , особенно в период эпидемии ?? Нет слов ..

Відповісти
  • Ольга
29.01.21 11:01

Надежда,на сайте по моему предприятию 1-опт месячной нет,а статистика трезвонит и говорит сдавайте и так уже 5 год,до 4 числа....,чтобы в отпуск пойти нужно все даты учесть...Печаль

Відповісти
  • Ліза
28.01.21 15:14

Поясніть мені будь-ласка, бо вже запуталася. Якщо строк виплати зарплати за січень - 7 лютого. То показується заборгованість? Вже і інструкцію прочитала. Сиджу у матюкаюся.

Відповісти
  • Оксана
28.01.21 16:33

Ліза, до 28 лютого це ще  не заборгованість. 

Відповісти
  • Олена
29.01.21 15:10

Оксана,заборгованість - це те, шо більше одного місяця

Відповісти
  • Олена
29.01.21 15:11

Ой, це для Лізи

Відповісти
  • Ліза
28.01.21 16:55

Оксана, Дякую за пояснення :)

Відповісти
  • Оксана
28.01.21 16:29

Ліза, Заборгованою вважається сума,  строк виплати якої минув до кінця місяця, у якому вона повинна бути виплачена. 

Відповісти
  • ТАНЯ
28.01.21 22:51

Оксана, Заборгованнiсть  за грудень з"являеться  пiсля 31,01,2021 

Відповісти
  • Оксана
29.01.21 09:13

ТАНЯ, мова йшла про січень 2021 р.

Відповісти
  • ТАНЯ
30.01.21 23:12

Оксана,да какая разница Я о принципе

Відповісти
  • )))
28.01.21 19:37

Оксана, а ви зрозуміли те, що написали?

Відповісти
  • centrum
28.01.21 15:50

Кому то сильно делать нечего

Відповісти
  • Наталія
28.01.21 16:18

Куди в паперовому здавати, якщо в районах уже статистики не має

Відповісти
  • ВИКТОРИЯ
28.01.21 16:19

Если не подать, а есть в списке,статистика мозги вынесет

Відповісти
  • Владимир
28.01.21 23:57

ВИКТОРИЯ, тю, ну вынесет вы мозг статистике. Мя 1 раз пугали админшрафом по телефону...

Відповісти
  • Єва
28.01.21 16:27

Питання не по темі. Хто цього року здає звіт 7-ПВ (один раз на чорити роки). У медку нової форми ще не має, хотілося б помалу заносити дані. Можливо я занадто швидко все хочу, але як і багато інших бухгалтерів роблю і іншу роботу. А сидіти і вибирати, та ще й розписувати всі дані теж займе часу. А тут і ще обєднана звітність не дає спокою.

Відповісти
  • Злой бух
28.01.21 21:31

На 2021 рік добавили дуже багато звітів. Для чого?? Щоб бухгалтер ночував на роботі?

Відповісти
  • ира
29.01.21 08:44

Можно этот отчет подать через медок

Відповісти
  • Віта
30.01.21 17:38

ира, Так

Відповісти
  • Ннн
29.01.21 10:37

Интересно, а если без деятельности и нет наемных-нужно подавать?

Відповісти
  • кью
29.01.21 11:54

Ну вот объединение ЕСФ и 1ДФ преподносят как уменьшение отчетности, а увеличение ненужных бумажек в статистике ,не считается.
я по 2 предприятиям попала

Відповісти