Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


12.02.21
2249 0 Друкувати

Неприбуткові організації: види та їх реєстрація

Автор: Адамович Наталія, податковий експерт.

Є чимало організацій, діяльність яких не передбачає отримання прибутку. Про такі — неприбуткові — організації і йтиметься в нашому сьогоднішньому тематичному номері. У цій статті розглянемо, хто такі неприбутківці та який порядок їх реєстрації в податкових органах.

Неприбутківці: хто вони?

Згідно з п. 38 розд. I Закону № 361 неприбутковими організаціями (НПО) вважаються: (1) юрособи (крім держорганів, органів держуправління й установ державної та комунальної власності), які не є фінустановами; (2) створені для ведення наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної тощо діяльності в цілях задоволення потреб та інтересів громадян; (3) без мети отримання прибутку.

Проте для цілей ПКУ неприбутковими є тільки ті НПО, які відповідають одночасно всім таким вимогам (п.п. 133.4 ПКУ):

1) створені і зареєстровані в порядку, визначеному профільним законом, що регулює діяльність відповідної НПО. В установчих документах посилання на конкретний закон не обов’язкове (див. лист ДФСУ від 25.05.2017 р. № 360/6/99-99-15-02-02-15/ІПК);

2) внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр НПО);

3) установчі документи передбачають:

 заборону на розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частин серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (окрім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Не вважаються розподілом доходу виплати у зв’язку з фінансуванням витрат НПО, визначених п.п. 133.4.2 ПКУ (детальніше про напрями використання доходів НПО див. «Доходи і витрати неприбутківця» цього номера);

 передачу активів одній або декільком НПО відповідного виду, іншим юрособам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення згідно із законом (для недержавних пенсійних фондів) або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юрособи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюються на ОСББ і ЖБК.

Вимоги щодо наявності статутних документів на бюджетні установи не поширюються.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися
Коментарі
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
51921 205
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам