Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.02.21
28195 32 Друкувати

З 1 березня податкові накладні/розрахунки коригування реєструємо за новою формою

У зв’язку з опублікуванням 2 лютого 2021 року («Офіційний вісник України» №8) наказу № 734 « Про внесення змiн до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», починаючи з 1 березня 2021 року (з 1 числа місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування) податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно за формами, затвердженими наказом Мінфіну вiд 31.12.2015 р. № 1307 з урахуванням змiн, внесених наказом № 734.

Зокрема, податкову накладну та розрахунок коригування доповнено новим реквізитом «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:

1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);

2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);

3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);

4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються вiд прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган i мають відмітку у паспорті).

При цьому рядок «код» у ПН та/або PK заповнюється виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК.

Так само, починаючи з 01.03.2021 р., в ЄРПН можуть бути зареєстровані виключно ПН та/або РК, складені за новими формами, а ПH та/або РК, складені за старими формами, які були чинними до 01.03.2021 р., до реєстрації в ЄРПН не прийматимуться.

Якщо після 01.03.2021 р. виникнуть підстави для складання PK до ПН, складеної за формою, чинною до 01.03.2021 р., та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, тo такий PK необхідно скласти за новою формою (у редакції наказу №734).

При цьому в рядку «код» такого PK має бути проставлено код ознаки «1», «2», «3» або «4» залежно вiд ознаки джерела податкового номера відповідно дo реєстру, якому належить податковий номер особи (постачальника/отримувача).

За матеріалами Офіс ВПП ДПС

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
15.02.21 09:15

"При этом строка «код» в НН и/или PK заполняется только в случае заполнения строки «Налоговый номер налогоплательщика или серия (при наличии) и номер паспорта» НН и/или РК." Т.е. если это нерезиденты, то ничего ставить не надо?

Відповісти
  • Вікторія
15.02.21 09:17

Скільки ще "кодів" можна "творити" :і №ПН ,і дата ,і шрифт, і мова заповнення,і цифри .... от тільки одне як ЦЕ полегшить мені роботу та яким чином моє підприємство а загалом і наша Держава поліпшить свій фінансовий стан?????? 

Відповісти
  • Георгий
22.02.21 09:58

Вікторія, Можна ще додавати та додавати, аж доки ПН та РК повноцінно не продублюють повних бухгалтерський облік.

Відповісти
  • Нина1
15.02.21 17:45

Вікторія, Ваше и мое предприятие вообще на 150 месте ихних интересов. Такое впечатление, что мы с государством уже много лет играем в морской бой. Попал в нужную  клеточку или нет. Угадал ты или тебя ранили или убили. На фига эти графы и клеточки. Иногда хочется выть - люди!!! верните учет вручную. Будет легче. Кто нибудь объяснит обезьянам наверху, что с ихним подходом компьютеризация у нас отнимает больше времени, чем бумажная работа. Мозги плавятся от ребусов. Ты просто тупеешь. Чистого бухучета нет давно. Чем больше мы компьютеризуемся, тем больше у нас становится клеточек, граф, столбцов, строк, а также проверяющих-контролирующих. А заниматься нам бухучетом когда? В свободное от диджитализации время?

Відповісти
  • Георгий
22.02.21 10:04

Нина1, Смотри в корень! - Основное назначение копьютеризации это решение проблемы безработицы в стране т.к. трудоемкость процессов учета не упрощается а усложняется в разы т.к. компьютерный учет нагрузили всем что известно в области учета вообще.

Відповісти
  • Людмила
15.02.21 23:54

Нина1, а ночью чтение бух статей Как я сейчас

Відповісти
  • Людмила
15.02.21 23:53

Нина1, ну да На работе диджитализация, а после работы, в личное время, бухучет

Відповісти
  • СержК
15.02.21 10:34

Вікторія, ще стопітсот кодів в залежності від фєнтезійних можливостей "тварців", підкріплених засобами їх розширення. Основні ідеї - це додати в налагоджений автоматизований процес максимум ручного впливу, генеруючого помилки/штрафи, ще -  поліпшити матеріальний стан програмерів, які працюють на ниві бухобліку, фінансовий стан також буде поліпшений, але не підприємства і держави... Все це не так вже й важко, без додаткових полів, зробити програмістам від держави з рівнем шкільної освіти, маючи доступ до означених реєстрів та виконуючи в них пошук. Якщо це їм вже так кортить, най витрачаються. Ми тут до чого?...

Відповісти
  • Людмила
15.02.21 23:57

СержК, Заметьте - з даже низким рiвнем шкiльноi освiти

Відповісти
  • Инесса
15.02.21 12:23

СержК,чуйка подсказывает, что эти самые криворукие программисты от державы будут перепроверять правильность введенных нами кодов путем поиска их в означенных реестрах. Таким образом количество времени на регистрацию НН значительно возрастет. И на количество "нестыковочных" ошибок укажет резко возросшее число заблокированных накладных.Для пополнения бюджета и МВФ не нужен!

Відповісти
  • ясно
16.02.21 09:57

просто надо отбивать зарплату не только программистам, но и по всей цепочке до начальников этой инстанции. Так что каждый март даешь новую форму..!

Відповісти
  • Валентина
15.02.21 09:26

А если выписывается на неплательщика, какой код?
 

Відповісти
  • СержК
15.02.21 09:35

Вобще-то, как по мне, в ЕГРПОУ нет налогового номера плательщика!...

Відповісти
  • Марі
15.02.21 10:04

СержК, Згідно нових віянь код за ЄДРПОУ підприємства - це і є податковий номер. А ІПН - окремо.

Відповісти
  • Маруся
15.02.21 10:02

Нужно регистрировать нн до конца феврадя, у кого есть возможность.А то потом начнется 1 марта: то не принимают, то сервер лег.

Відповісти
  • Икс
15.02.21 10:03

Получается вторую половину февраля НН/РК в марте  надо регистрировать по новой форме, не взирая на то что они за период до вступления в силу изменений?

Відповісти
  • Ольга
17.02.21 11:22

Икс,ну или до 28/02 включительно,если есть возможность)

Відповісти
  • Ольга
15.02.21 10:05

Подскажите пожалуйста где в Налог кодексе данный "Код" указан как обязательный реквизит  

Відповісти
  • Оксана
15.02.21 11:21

Сокращали, сокращали, теперь обратно.  достали.

Відповісти
  • бух
15.02.21 11:24

та и .... пи... праздник сегодня! Ребята будьте здоровы

Відповісти
  • colleague
15.02.21 13:19

Подскажите, может кто то знает, есть ли уже новый шаблон НН на сайте ГНС

Відповісти
  • Елена
22.02.21 12:31

colleague,еще нет, программист смотрел, пока нет выкладки шаблона нового

Відповісти
  • a
16.02.21 08:43

colleague, есть
https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_deklar.htm

Відповісти
  • Юрек
15.02.21 14:01

colleague, на этом сайте уже были шаблоны. по-моему, где-то в декабре.

Відповісти
  • a
16.02.21 08:44

Юрек, брехня вчера появились

Відповісти
  • Ігор
15.02.21 14:23

Гы! Гы! Тоталітарний комуністичний совок повертається. Там теж в усіх формах були графи з кодами та шифрами. Ми ж десятками років голосуємо за місцевих  малоросійських жиріновських та зюганових, тобто за: тягнибоків, труханових, бойків, фаріон, медведчуків, ... От і маємо повернення до старого.

Відповісти
  • Елена
15.02.21 14:54

Подскажите пожалуйста, где можно скачать бланки?

Відповісти
  • Оксана
16.02.21 09:14

Елена, для чого їх скачувати? Ви вручну виписуєте податкові накладні? Будь-яка програма подачі звітності оновиться і будуть Вам бланки.

Відповісти
  • Елена
16.02.21 17:55

Оксана, для того что бы в 1С внести, у меня нет автоматического обновления

Відповісти
  • Оля
16.02.21 09:14

Объясните пожалуйста своими словами,что за код? 

Відповісти
  • Елена
16.02.21 15:07

Предлагаю в НН указывать:
- цвет глаз бухгалтера,
- марку авто директора,
- количество любовниц(-ков) бенефициара  
А табличну часть дополнить реквизитами:
- количество сотрудников участвующих в данной хоз.операции,
- размер производственных площадей задействованных в хоз.операции
- ФИО членов семьи бухгалтера или ответственного за учет и выписывающий эту налоговую, с указанием их ЗП за последние 12 месяцев.

Відповісти