Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.02.21
16039 23 Друкувати

Фонд соцзахисту інвалідів приймає звіти виключно за новими формами

Відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою КМУ "Деякі питання реалізації норм Законів України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні"" та "Про зайнятість населення".

Відповідно до вищезгаданого Порядку звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою № 10-ПОІ (річна). Форму звітності та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства соціальної політики України.

УВАГА! Звіти надаються тільки в паперовому вигляді безпосередньо до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів. Чинними законодавчими та нормативними актами не передбачено подання звіту за формою № 10-ПОІ (річна) в електронному вигляді.

ВАЖЛИВО!

Внесено зміни до форми звітності 10-ПОІ (річна)

29 січня 2021 року в Мін’юсті за № 115/35737 зареєстровано наказ Міноцполітики від 18.12.2020 р. № 821 «Про внесення змін до форми звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» та Інструкції щодо її заповнення». Цим наказом внесено зміни до форми звітності та Інструкції щодо її заповнення, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 р. № 591.

З 12 лютого 2021 року набрали чинності зміни до Звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ та Інструкції щодо його заповнення, внесені наказом Мінсоцполітики № 821 від 18.12.2020 р.

Нормативний акт опубліковано в Офіційному віснику України № 11 від 12 лютого 2021 р.

Ознайомитись з документом можна у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів Міністерства юстиції України за посиланням.

Зверніть УВАГУ!!!

З дня набрання чинності наказу Мінсоцполітики від 18.12.2020 р. № 821 територіальні відділення Фонду приймають Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за звітний 2020 рік, за формою №10-ПОІ, з врахуванням цих змін. Це також стосується і звітів, які надсилаються рекомендованими листами на адреси територіальних відділень Фонду.

Звіти, які складено за попередньою формою (без врахування змін) не приймаються.

Завантажити звіт 10-П0І новий

Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 р. № 42 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 591 від 27.08.2020 р.

Звертаємо увагу, що нова форма звітності та Інструкція щодо її заповнення вводяться в дію починаючи зі звіту за 2020 рік.

Які зміни внесено у форму № 10-ПОІ (річна) Наказом № 821, ми писали у матеріалі Форма № 10-ПОІ по особам з інвалідністю: 5 змін «навздогін».

За матеріалами Фонд соціального захисту інвалідів

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
16.02.21 08:37

а якщо звіт вже зданий? ще раз подавати за новою формою?!!

Відповісти
  • Оксана
16.02.21 10:59

Елена, якщо звіт вже зданий і опрацьований його перездавати не потрібно. В мене аналогічна ситуація.

Відповісти
  • Наталия
16.02.21 08:46

кто подскажет, если предприятие зарегистрировано в фонде, предыдущие года подавали отчет, а в 2020 году количество работников меньше 8 человек, надо подавать отчет или нет?

Відповісти
  • ***
17.02.21 20:26

Эти гоблины не видят отчетность по ЕСВ? Интернета нет? Прекрасно видно за каждый месяц количество людей и количество инвалидов с указанием ИНН. Не верят, пусть сами и  проверят. Все внесены в базу ПФ на получение пенсии по инвалидности. 

Відповісти
  • ОльгаNik
16.02.21 09:31

Наталия, мы пишем им письмо об этом. Отчет не сдаем. 

Відповісти
  • Марина
16.02.21 08:53

Наталия. Подобная ситуация. В фонде ответили - предоставить в произвольной форме письмо об уменьшении штатного количества в 2020г. Отчет не сдавать.

Відповісти
  • Татьяна
16.02.21 08:59

"Прекрасно", уже с 01.01 2021 можно сдать этот отчёт, а они только 12.02.2021 меняют форму... а где правило,что по новой форме сдавать за следующий отчётный период после принятия? Люди уже сдают отчет, а они вдогонку меняют, интересно, это окончательный вариант или до 01.03 ещё что-то изменят)))?

Відповісти
  • Єва
16.02.21 09:04

Нецензурну лексику тут прикрили. Мій коментар ненадрукували. На рахунок звіту. Та зробіть вже його, щоб електронкою подавався. А тепер що, в медку ще досі немає нової форми. Скачала в екселі, не проблема заповню. Але із попередньої подачі звіту, ще досі не маю повідомлення про прийом. Так із нашою поштою можна і до судного дня чекати.

Відповісти
  • ОльгаNik
16.02.21 09:41

Єва, мы принесли письмо 2 екз.вручную и еще выслушали тираду :оказывается нужно было отправить заказным письмом с конвертом, что бы они выслали наш.екз.с отметкой. Видимо, видя мое "выражение" глаз  (была в маске)  - тут же приняли.

Відповісти
  • *
17.02.21 10:52

ОльгаNik, да, и у меня тут нецензурный комментарий вырывается. Знакомая когда-то работала в этом фонде. По ее рассказам, они плевали в потолок в межсезонье, не зная, куда себя деть от тоски. И только время приемки отчетов заставляет их хоть непыльно, но как-то работать. Чего можно ожидать от спящих бездельниц, не привыкших поворачиваться? Давно напрашивается просто больше половины их разогнать. 

Відповісти
  • Анна
16.02.21 09:48

В Харькове принимают по новой форме и Список инвалидов по старой форме -2-я страница старого отчета+копии справок МСЕК.

Відповісти
  • Инна
16.02.21 21:50

Анна, в пон сдавали в Харькове по "старой" новой форме, без учета новых изменений, кто был без списка- приняли, но попросили по возможности донести. Заходишь- отчет на столик- вышел, Через время выходит специалист и выносит " готовый отчет" Спасибо карантину, все быстрее обычного- т.к. не надо ждать в очереди к "своему" по районам. , когда к одному толпа , а три других сидят., ждут

Відповісти
  • Харьков
16.02.21 14:03

Анна,Пробовала позвонить в Киеве и спросить на каком основании мы все  это сдаем, так меня послали в Харьков сказали что типа там главный офис!!! Все думаю не пожалеть времени и написать им официальное письмо, о том что бы сослались на закон,где написано что додатки и копии мсек должны подавать!!А насчет изменений 12.02 позвонила спросила где взять бланк отчета они сказали в интернете, а я им что на Рада закон отчета нет так сразу сказали привозите по предыдущей форме!И приняли!

Відповісти
  • а у нас
16.02.21 10:13

Анна,Який список інвалідів? Здається, його вже років 15 або і більше не потрібно подавати!!!!!

Відповісти
  • Татьяна
16.02.21 12:45

сдаём в Харькове, у нас без списка не принимают последние лет 5

Відповісти
  • Olga
16.02.21 17:05

Татьяна, в Одессе так же отказваются без списка и копии справки принимать. В прошлом году  попыталась возмутится,спросила каким нормативным актом они руководствуются когда требуют данные бумажки, на что получила ответ-не хотите-не подавайте, но если сдатите отчет без них мы в инспекцию по труду на Вас жалобу напишем, пусть они приходят с проверкой, с ними про нормативные акты и будете разговаривать...Шантаж в чистом виде, но как-то проверять на свей шкуре напишут или нет не хочется. ведь всем известно чем заканчивается приход инспекции по труду, ни от одного предприяти/ФОПа без штрафов они еще не ушли

Відповісти
  • а у нас
17.02.21 11:18

Olga, ми надсилаємо рекомендованим листом з повідомленням. Подаємо тільки звіт без додатків і в одному екземплярі. Звіти точно надходять, бо одного разу при перевірці держпраці перевіряючі брали копії звітів в фонді. Жодного разу не було претензій щодо неподання списків/копій.

Відповісти
  • Юлия
16.02.21 10:34

Мы тоже каждый год носим список инвалидов и копии справок МСЕК!!!

Відповісти
  • а у нас
16.02.21 10:15

А щодо нової форми - ми чекали б до останнього тижня - так не хотілося рахувати середньооблікову по містам-селам-чоловікам-жінкам-віку (за рік середньооблікова біля 600 і постійна "текучка")

Відповісти
  • Ната
16.02.21 10:43

Диджитализация в деле! Уроды

Відповісти
  • бух
16.02.21 12:19

та когда ж этих нахлебников разгонят! и статистику. та и гни туда же

Відповісти
  • Бух
16.02.21 17:35

В старом отчете рядок 05 кто как заполнял? Показатель в тыс.грн., как того требовал отчет или в грн.?

Відповісти
  • Икс
17.02.21 14:01

А как же карантин?
Или они всех хотят сделать после очередей=ковида инвалидами?

Відповісти