Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


22.03.21
2411 9 Друкувати

Якщо контрагент помилково заплатив на ПДВ‑рахунок

Автор: Казанова Марина, податковий експерт, CAP.

Ситуація. Контрагент помилково заплатив нам кошти за відвантажені товари не на поточний рахунок (як належить), а на наш електронний ПДВ-рахунок. При цьому реєстраційний ПДВ-ліміт у нас на ці кошти не збільшився. Як тепер бути?

До такої «пастки» потрапив уже не один суб’єкт господарювання .

У чому складність ситуації? Безпосередньо собі на рахунок повернути ці кошти назад контрагент, що «переплутав» рахунки, не зможе. Для цього немає відповідного механізму. Адже гроші вже зараховані на ПДВ-рахунок іншої особи. А ПДВ-рахунок — це рахунок платника (рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, — п. 4 Порядку № 569*), а не бюджетний рахунок. Списання коштів з ПДВ-рахунку відбувається в суворо визначених законодавчих випадках — коли податківці подадуть Казначейству реєстри на списання коштів з ПДВ-рахунку та у визначеній цими реєстрами сумі. Тому самостійно Казначейство навіть помилково зараховані кошти списати з ПДВ-рахунку не може!

* Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

А що друга сторона (на ПДВ-рахунок якої зараховані кошти)? Тут теж усе складно. Гроші з ПДВ-рахунку повертаються на поточний рахунок платника: (1) за чітко визначеною процедурою (через подання додатка Д4 до декларації з ПДВ) (п. 2001.5 ПКУ) і (2) при дотриманні певних умов. Так, при поверненні коштів з ПДВ-рахунку на суму поверненої суми зменшується регліміт (через показник ∑ПопРах) — відразу на дату подання заяви Д4 (п. 21 Порядку № 569).

При цьому повернення коштів можливе, якщо це не призведе до появи від’ємного регліміту в платника.

Але вся «сіль» у тому, що якщо гроші зайшли на ПДВ-рахунок не з поточного рахунку платника, то податківці не збільшують регліміт (показник ∑ПопРах). А при поверненні цих коштів з ПДВ-рахунку регліміт на цю суму зменшується .

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися
Коментарі
  • Андрій
22.03.21 10:58

Які слова..."Чітко визначена процедура", Суворо визначені випадки", а на практиці тупо гра в одні ворота, яка різниця як кошти попали на спецрахунок? Чому вони не повинні збільшувати регліміт?

Відповісти
  • мария
22.03.21 11:44

ответ на вопрос где??? 

Відповісти
  • Елена
22.03.21 13:07

После прочитанного анализа ситуации у меня остался один вопрос : кто дал контрагенту счет НДС в СЭА ? Ведь это внутренний счет предприятия , как кредитный, депозитный... их номера не раздаются контрагентам однозначно ! Могу предположить, что это ошибка самого бухгалтера, который ведет оба предприятия : и плательщика, и получателя денег !

Відповісти
  • Lana
22.03.21 13:19

Елена, в основном, это проблема клиентов Приват. Банк при наборе платежа подтягивает (показывает)  все счета контрагента, а невнимательность плательщика тоже делает свое дело( 

Відповісти
  • Тетяна
24.03.21 14:37

Lana, приватбанк сам меняет расчетный счет на счет СЕА НДС

Відповісти
  • Олена
22.03.21 14:43

 Какой-то  *законотворец* не доделал процедуру , не продумал до конца механизм работы ел счета. и все.попал на деньги простой бух- нет лимита, нет возврата. ошибок система не прощает и не рассматривает. Застрелись , бух.

Відповісти
  • бух
22.03.21 22:24

мерзкий урод  придумал пополнять НДС счет только с расчетного предприятия!

Відповісти
  • Тетяна
24.03.21 14:38

приватбанк не подтягивает, а меняет расчетный счет поставщика на счет сеа пдв

Відповісти
  • Валентина
29.04.21 17:36

У меня так Приват после 20.02.21 подтягивал по одному контрагенту. раз в неделю платила, деньги уходили, контрагент 1,5 месяца не говорил что у него долг ( пока сами не заметили не тот счет) и .... теперь пока не знаю как разрешить ситуацию

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
59273 222
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам