Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.03.21
30252 17 Друкувати

Нова форма податкової накладної: «поле чудес»

Тетяна Войтенко податковий експерт журналу "Податки & бухоблік"

Податкова накладна (ПН), ПДВ-декларація і уточнюючий розрахунок набули нових форм (наказ Мінфіну від 01.03.2021 р. № 131). У них з'явилися спеціальні рядки і графи для відображення ПДВ за сільгоспставкою 14 %.

Тож відтепер усі ПН/РК треба реєструвати в ЄРПН за новою формою незалежно від дати їх складання.

Але хіба може зміна форми пройти гладко? Звісно, ні. Розбираємо запитання, що виникли.

Нова ПН — з 1 березня?!

Наказ № 131 опублікований 12.03.2021 р. («Офіційний вісник України» № 19), а застосовується до податкових періодів починаючи з 1 березня. Виходить, ПН/РК в оновленому форматі треба було складати і направляти на реєстрацію в ЄРПН
з 01.03.2021 р.?

Зрозуміло, цього не можна було зробити технічно. Та і «звітні періоди» (про які говорить п. 4 наказу № 131) до ПН взагалі не застосовуються. За звітний період складають декларацію з ПДВ, а ось для ПН працює конкретна дата.

По-перше, сам наказ № 131 побачив світ 12 березня.

По-друге, електронна версія ПН з кодом J(F) 1201012 (і то її проєкт) з'явилася в Реєстрі форм електронних документів на сайті ДПСУ лише 15 березня. Тому навіть 12 березня і 15 березня ПН реєструвалися ще за старою формою з кодом J(F) 1201011. І що тепер?

ПН зареєстровані з 1 по 11 березня

Ті ПН, які зареєстровані за старою формою в період з 01.03.2021 р. по 11.03.2021 р. включно, залізно дійсні і з ними нічого не треба робити. У цей період, повторимо, взагалі-то ми могли скласти ПН виключно за старою формою. Саме її реєструвала система електронного адміністрування (СЕА). Нова ж форма ПН формально працює з 12 березня — дати набуття чинності наказом № 131.

ПН зареєстровані 12 і 15 березня

Питання тільки з тими ПН, які зареєстровані за старою формою 12.03 і 15.03. На наше переконання, змінювати вже зареєстровані ПН не треба. Раз СЕА приймала ПН на реєстрацію за старою формою, вони не можуть вважатися недійсними. Нової ж форми ПН ще просто не було!

До того ж, спираючись на пп. 12 і 14 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, раз ПН прийнята для реєстрації в ЄРПН, вона годиться для податкового кредиту покупця. Хіба що під сумнів ставиться реальність самої операції. Але це також не говорить про недійсну саму ПН.

Підтверджують нашу позицію і податківці. Можливість зареєструвати ПН за новою формою вони забезпечили з 16 березня 2021 року. Тож по 15 березня включно діяли старі форми ПН/РК. Тому ставити під сумнів легітимність зареєстрованих у першій половині березня ПН не варто.

Якщо вирішили ПН поміняти

Як ви зрозуміли, сенсу в цьому немає. Але про всяк випадок нагадаємо. Штрафи за нереєстрацію/несвоєчасну реєстрацію ПН у карантинний період не загрожують. Але! Щоб зареєструвати ПН за новою формою, потрібен регліміт (по суті, повторний на одну і ту ж операцію). Та і з РК до ПН за старою формою, напевно, будуть проблеми — практично усі зменшуючі РК потрапляють під блокування. Причина складання мінусового РК фіскалів абсолютно не хвилює. Розраховувати на розуміння з боку контролерів тут не варто.

Тому якщо раптом сильно захочете йти шляхом виписування нових ПН, то починати треба з РК, і якщо він пройде, то тільки тоді реєструвати нову ПН. Але не навпаки.

Нова ПДВ-декларація

За лютий декларацію з ПДВ подаємо за старою формою з ідентифікатором J(F) 0200121. А ось з 01.04.2021 р. вже вступить у свої права оновлена форма з кодом J(F) 0200123. Тобто за березень подаватимемо ПДВ-декларацію за новою формою (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 13, с. 5).

Рубрика:
Коментарі
  • Лариса
17.03.21 08:13

Как Вам эта предапрельская шутка от налоговиков, все делаем через ... 

Відповісти
  • cap...
17.03.21 14:21

Лариса,
А там завжди все робилося, робиться і буде робитися через .... Не лише цього разу

Відповісти
  • Юра Г.
17.03.21 08:21

автор уделил внимание датам.
Считаю данные выводы ошибочными, так как они не учитывают время, с которого вводятся новые формы.
.
Пора уже четко отслеживать и время ( час минута секунда) с которой действует новое и штрафовать,штрафовать,штрафововать.
.
Я по наивности думал, что любые изменения, не ранее, чем через 6 месяцев после публикации методический рекомендаций.

Відповісти
  • a
17.03.21 08:35

За февраль декларацию по НДС подаем по старой форме с идентификатором J(F)0200121. А вот с 01.04.2021 г. уже вступит в свои права обновленная форма с кодом J(F)0200123. То есть за март будем подавать НДС-декларацию по новой форме (см. Налоги & бухучет», 2021, № 13, с. 5).
Редакция а как-же ст.46.6 ПКУ, согласно ей декларация за март должна подаваться по форме J(F)0200122, только начиная с апрельской по форме J(F)0200123

Відповісти
  • Татьяна
17.03.21 18:47

Придется закрыть глаза на п. 46.6 НКУ. Иначе плательщикам, применяющим сельхозставку 14 %, не отчитаться.

Відповісти
  • Олена
17.03.21 10:38

a, та тут не редакция виновата, а фискалы, которые забЫли (или забИли ) про НКУ.

Відповісти
  • Тетяна
17.03.21 10:22

а. тубротежим -с.....

Відповісти
  • Сергій
17.03.21 11:48

Якщо подавати декларацію за березень за формою згідно наказу № 734, то "в пролете" будуть березневі операції за ставкою 14 відсотків, а ця ставка діє саме з 1 березня. От тому на ст.46 Кодексу і забИли :) Декларація за лютий - за старою формою, за березень - за суперНовою, тобто там де є 14 % в рядку 1.3. Протизаконно? Так. Але що робити.... А, і якщо хочеться ще трешу - уважно подивіться но нову форму РК (додаток 2 до ПН).  Ото біда у когось із головою....:) 

Відповісти
  • a
17.03.21 13:12

Сергій, а что там не так?

Відповісти
  • Олена
17.03.21 12:33

Сергій, Ви про колонки 7 та 8?

Відповісти
  • Ольга
18.03.21 12:21

Олена, колонки исчезли ))))

Відповісти
  • Ніна-Н
18.03.21 09:16

Бухгалтер 911, зробіть, будь ласка, роз"яснення по застосуванню "сільгоспставки 14 %" підприємствами торгівлі, по товарах, які придбані з кодами, зазначеними в п. 193.1 г) до початку введення такої ставки. По тел. 0800501007 відповіли, що незалежно хто постачальник і  з якою метою поставка застосовується 14%.

Відповісти
  • Сергей
18.03.21 14:13

Ніна-Н,https://www.youtube.com/watch?v=TMWD8p96eMM&t=11s
было в этом ролике

Відповісти
  • Ніна-Н
18.03.21 15:06

Сергей,дякую

Відповісти
  • !!!
18.03.21 12:02

Ніна-Н, очень хороший комментарий по этому вопросу дает издательство Баланс- Агро, раньше на Бухгалтер 911 давали обзор других изданий, но очень жаль, что это упразднили. 

Відповісти
  • Ніна-Н
18.03.21 12:23

!!!, дякую. Стаття для підписників "Баланс Агро"? Можете написати коротко: що пишуть? Хто має право застосовувати 14%?

Відповісти
  • Сергей
30.03.21 15:28

Звонили сегодня с ЦЗ (Киев) сказали приехать до 10го ведомость подписать, новая форма и вроде планируют платить что то...

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
107948 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно