Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.03.21
4749 5 Друкувати

Документи на товар у ФОП: які потрібні?

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт.

Ми вже не раз говорили про те, що за відсутність документів на товар ФОП можуть оштрафувати1. Тому для будь-якого ФОП украй важливо розуміти, які саме документи на товар потрібно просити в постачальника, щоб уникнути штрафів.

1 Вам може бути цікавою стаття «Документи на товар у ФОП: нові правила з 1 серпня» (журнал «Бухгалтер 911», 2020, № 31).

Які документи на товар потрібні ФОП

Ні в ПКУ, ні в іншій нормативці немає якогось спеціального переліку прибуткових документів на товар у ФОП . Тому «на безриб’ї» ми через ст. 51 ЦКУ виходимо на правила, що застосовуються юрособами.

«До підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин» (ст. 51 ЦКУ).

Власне, і на практиці податківці зазвичай не бачать різниці між ФОП та юрособами. Тому найчастіше вони вимагають від ФОП «вхідну» первинку на товар, складену за «класичними» правилами для юросіб.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів
Я вже передплатник

Спеціалізоване видання для бухгалтера комерційної організації та приватного підприємця.

199 грн/
місяць
Купити
Коментарі
  • Анна
24.03.21 09:02

Адміни, ви  б ввели помісячну оплату в розмірі  30 грн і заробили  б більше ,ніж друкувавши журнал. Не всі мають можливість його передплатити, а звертаються на ваш сайт дуже багато  бухгалтерів.

Відповісти
  • Елена
24.03.21 09:16

АННА полностью с вами согласна. Зачем анонсировать если нет возможности у полностью прочитать статью.

Відповісти
  • хаха
24.03.21 09:40

Скоро для всего бизнеса: "А ты где взял эту услугу? Предъяви документы на ее происхождение!" А затем можно и до людей на улицах начать докапываться: "Где взял туфли? Чек с собой есть? Значит украл! Штраф!"

Відповісти
  • Андрій
24.03.21 09:58

Це не аналітика, а реклама журналу

Відповісти
  • Вячеслав
24.03.21 13:23

Ересь какая-то надуманная: ФОП должен подавать баланс! - Так не должен же ведь! - Нет через статью 51 ГКУ должен!

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
45520 133
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам