Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.03.21
4080 15 Друкувати

Що робити у випадку перерахування коштів на ПДВ-рахунок контрагента: позиція ДПС

Потрібно звернутися до контрагента для вирішення ситуації, пропонує Бухгалтер.ua.

Трапляються випадки, коли оплату за товар помилково перерахували не на поточний рахунок контрагента, а на його на рахунок в СЕА ПДВ. За такого розвитку подій платнику податків треба знати, який порядку повернення таких коштів на рахунок платника в СЕА ПДВ або на власний поточний рахунок.

Саме із таким запитом одне із ТОВ звернулося до податківців.

ДПС у відповідь лише констатує - ПКУ не передбачає перерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ одного платника на поточний або рахунок в СЕА ПДВ іншого платника.

Тому ТОВ може повернути помилково перераховані коштів, якщо звернеться до свого контрагента.

Все через те, що п. 2001.6 ПКУ допускає, якщо на дату подання податкової звітності з ПДВ сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, платник податку може подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву. На підставі цієї заяви кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку. Іншого механізму повернення цих коштів в ПКУ не прописано.

Джерело: ІПК ДПС від 05.03.2021 р. № 849/ІПК/99-00-18-03-03-06.

Інформація по темі:

Якщо контрагент помилково заплатив на ПДВ‑рахунок

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Влад
24.03.21 06:37

Так кто продавать заявудолжен получатель или плательщик? Если получатель,  то зачем ему к плательщика обращаться?

Відповісти
  • Диана
24.03.21 10:38

Влад, получатель средств на СЕА  в составе деки, как переплата. А потом эти деньги или вернуть покупателю, чтоб тот на правильный счет зачислил или как-то бумажками оформить, чтоб деньги туда-сюда не гонять. 

Відповісти
  • Лика
24.03.21 08:40

Просто перевели стрелки на поставщика и все. А что поставщику делать? Возвращать и терять лимит.? Советчики блин 

Відповісти
  • алиса
24.03.21 09:46

а может еще и НН на покупателя зарегистрировать? не могу понять где контрагенты берут реквизиты НДС-счета? кто-то дает их? и если да, то зачем?

Відповісти
  • ЕленаНик
24.03.21 10:30

алиса, минулого тижня тут розглядали ситуацію, коли Приват якимось чином підтягнув замість розрахункового рахунку постачальника рахунок СЕА ПДВ того постачальника. Чому так вийшло достеменно невідомо - чи щось програмісти банку наплутали, чи то були "споріднені" підприємства і помилився сам бухгалтер покупця.

Відповісти
  • Елена
24.03.21 13:18

ЕленаНик, конечно бухгалтер! При наборе плат.пор. надо смотреть какой счет подтягивается. И если она не проверила, то тут явно вина того, кто делал платеж!

Відповісти
  • ***
24.03.21 10:03

Сливали срочно реальный товар или фиктивные остатки по складу с одной фирмы на  свою другую, решили ускорить зачисления средств на счёт СЭА.  Бистро робиться- сліпе родиться.

Відповісти
  • Елена
24.03.21 13:22

ОТВЕТ ДПС - не то что неадекватный, а просто тупейший!!!
Если так сделать как они советуют:
Покупатель без КТ.
Поставщик вообще в ж*** (на месте поставщика от меня возврата денег не дождутся!) - денег на текущем счете нет, лимит не поднялся на перечисленную сумму, а при возврате что с обязательствами? А потом еще и припишут фиктивную сделку или отмывание денег!
Пусть ДПСники свою зарплату получают через лимитный счет!

Відповісти
  • Зоя
24.03.21 14:31

Елена, а насчет лимита, почему вы решили, что он не поднялся, это очень интересно на самом деле, если платит кто-то другой, поднимают лимит или нет

Відповісти
  • Елена
25.03.21 12:19

Зоя, потому что лимит увеличивается только в случае уплаты с расчетного счета ЭТОГО предприятия! Можете проверить - пополните через кассу пойдите на 1грн

Відповісти
  • Елена
24.03.21 14:44

Зоя, лимит не увеличивается, это факт, лично проверено! НКУ не предусматривает.

Відповісти
  • Елена
24.03.21 14:32

Приватбанк меняет расчетные счета поставщика на счет СЕА ПДВ

Відповісти
  • алиса
24.03.21 15:18

Елена, ну тогда пострадавшие должны обращаться в Приватбанк
как минимум банк должен устранить этот бок

Відповісти
  • 1234
24.03.21 15:11

Елена, прекрасный банк)))), но сверять при отправке реквизиты платежки нашему народу не комильфо((( 

Відповісти
  • Олег
26.03.21 08:14

Звертатись треба не до постачальника, а до Дерказначейства з вимогою повернути кошти - тому що Держказначейство зарахувало кошти на електронний ПДВ-рахунок від іншої особи, чого згідно з ПКУ не передбачено.
А при неповерненні коштів - звертатись до суду, позиваючись до Держказначейства. 

Відповісти