Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.03.21
9525 17 Друкувати

Опубліковано Закон, який зменшує тиск на бізнес при проведенні трудових перевірок

27 березня в "Голосі України" № 57 опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення" від 04.03.2021 р. № 1320-IX.

Законом удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, підвищення його ефективності, зменшення фінансового навантаження на суб’єктів господарювання.

Відповідні зміни внесено до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про зайнятість населення» та деяких інших законодавчих актів.

Цими змінами:

  • розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;
  • уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;
  • встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо.

Так як у тексті Закону зазначено, що він набере чинності через один місяць з дня його опублікування, то діятиме він буде з 27 квітня 2021 року. Нагадаємо, що це тому, що його було опубліковано в "Голосі України" № 57 від 27.03.2021 р.

Більше детально про прийнятий закон у наших матеріалах:

Органи місцевого самоврядування позбавили права проводити трудові перевірки

«Трудові» перевірки: що змінилося?

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Влад
29.03.21 12:17

Да сколько уже можно это тасовать. Определитесь уже. Я уже готов по 50 страниц документов при приеме оформлять. Только дайте стабильности...

Відповісти
  • Анна
29.03.21 12:45

Влад, какой стабильности, тут надо так запутать, чтоб уже никто не распутался 

Відповісти
  • майя
29.03.21 12:58

п и с а н и н  а ...                                                                                                                                        лучше найдите   способ прекратить коррупцию  среди сотрудников департамента праці- возможно тогда  предприятия,кот. спокойно  работают по 20-25 лет без трудовых книжек сооотв. без отпусков+ лікарняних.. + без отражений на пенсионных историях людей..!!  понесут ответственность наконец..знаю таких-- вижу как  представители контроля-- уходят умиротворенные .. , оплаченные ..руководством  подобных предприятий.... пока ..  кто то  шлифует  годами бесконечно..  писанину..

Відповісти
  • Буржуй
29.03.21 13:37

я увидел только 2 плюса - Не придут местные муниципальные проверяющие и если в суде докажешь что не верблюд - инспектор заплатит небольшой штраф. А кто увидел больше?

Відповісти
  • Влад
30.03.21 09:54

Буржуй, а кто штраф будет накладывать? Их начальство? Это утопия

Відповісти
  • Оксана
29.03.21 13:41

В чому зменшення тиску???

Відповісти
  • Оксана
29.03.21 13:57

Цікаво, а скільки становить відповідальність за "встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю)"???напевно 1 мінзарплата за кожне порушення)))

Відповісти
  • Елена
29.03.21 14:03

"зменшення фінансового навантаження на суб’єктів господарювання" - лучше бы налоговую нагрузку отменили!!!

Відповісти
  • Алена
29.03.21 14:36

Добрий день, уточніть будь-ласка, в чому саме зменшення тиску. Ця редакція кардинально відрізняється від попередьоного варіанта. Можно детально прояснити , в чому суттєве зменшення тиску?
дякую!

Відповісти
  • Олена
29.03.21 16:19

Алена, надо читать САМ закон. они пишут про зменьшення тиску, а в законе - про  разрешение посещений проверяющими в любое время суток!

Відповісти
  • Андрій
29.03.21 16:10

Я думаю інспекторів з праці важко буде притягнути до адміністративної відповідальності, так як майже кожен з них підпадає під дію статті 20 про Неосудність......"Не підлягає адміністративній відповідальності особа, яка під час вчинення протиправної дії чи бездіяльності була в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії або керувати ними внаслідок хронічної душевної хвороби, тимчасового розладу душевної діяльності, слабоумства чи іншого хворобливого стану" 

Відповісти
  • Шурик
29.03.21 19:55

"*** пидвыщення эфективности, зменшення финансового навантаження ***"
В держбандах эфективность уменьшением штрафов начала считаться? Фигушки, наглое враньё, абсолютно противоположное пишут в одном предложении. Вот так всегда, везде и во всём. 
Этому государству ни в чём нельзя верить.

Відповісти
  • Del.Fin
29.03.21 22:13

А где в самом Законе 1320-IX говорится об админ.ответственности проверяющих? Нет там такой нормы(((
Очередной развод! Главное, трудовиков освободили от уплаты судебного сбора - сейчас полетят миллионные штрафы.

Відповісти
  • павло
30.03.21 11:04

Del.Fin,
Так прочитав зміни - нічого подібного немає. Може не так читав?? І не зрозумів так в чому ж таки  запобігання надмірного тиску на суб'єкти господарювання заходів державного нагляду (контролю) ?????

Відповісти
  • Влад
30.03.21 09:59

Del.Fin, Вот это действительно стоящая новость...

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
30.03.21 13:33

Про "запобігання надмірному тиску" – 
Как любят у нас красиво называть законы. Наверно, для авторов законов есть какой-то экзамен по троллингу. Можно очень красиво назвать закон "Про всестороннюю заботу о гражданах", в который включить статьи об уменьшении размеров пенсий, "О снижении налогового давления на субъектов малого предпринимательства" и там указать об увеличении ставок налогов для единщиков, "О защите малоимущих и их социальной гарантии" с парой статей о досрочных повышенных пенсиях членам наблюдательных советов... Ещё "прикольно", когда временно вводится какой-то налог/сбор, временно уменьшается размер НСЛ...
А пояснительные записки, написанные авторами? Это же шедевр, высший балл троллинга! Уверен, что авторы, когда их составляют, еле сдерживают смех. Сидит себе в кабинете без зрителей. Т..э...э...к, нужно объединить отчётность: напишу-ка я, что это "навстречу пожеланиям бизнеса"; про время, а что если написать "укрепление национальной безопасности"; про увеличение ставок налогов, думаю сойдёт "щодо вдосконалення адміністрування податків", и т.д. Потом, вытерев рукавом глаза, мокрые от смеха, на лицо натягивается серьёзное выражение, автор выходит на публику и исполняет роль законотворца: на лице решимость, в глазах искренняя вера в то, что говорит, живот втянут. Окончив свою речь этот автор представляет бурные продолжительные аплодисменты, мысленно он кланяется перед зрителями, ему кричат восторженно: "Браво!", "Бис!", кидают на сцену букеты цветов... Когда действие препарата заканчивается (что-то ведь они принимают, раз такой бред несут)... Оп-па! Это уже не сцена, не "Браво!", а "Ганьба!", и не цветы, а яйца ... 

Відповісти
  • Алена
31.03.21 10:50

Короче, вообще неясно, в чем уменьшение давления. Коллеги, или я недостаточно вникла в текст закона, или это просто какая-то ересь. Конкретики не увидела вообще. Может быть, будут какие-то вебинары с пояснениями этих "радостных " изменений для бизнеса.  В начале марта, вебинар был у Татьяны Моисеенко. Там действительно, все было неплохо: проверялась деятельность за год, штрафы за другие нарушения оплачивались по мин зарплате за все выявление нарушения, а не за каждое итд. Сейчас читаю, и ничего не вижу:)

Відповісти