Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.04.21
33267 32 Друкувати

Єдина звітність: заповнюємо додаток 1

Автор: Ушакова Лілія, експертка з питань оплати праці.

Додаток 1 (Д1) до Податкового розрахунку більшість своїх граф запозичив із таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Тож якщо ви раніше з закритими очима формували цю таблицю, заповнення Д1 не викличе у вас труднощів. Проте зайвий раз перевірити свої знання ніколи не завадить. Приєднуйтесь до розмови. Буде ця стаття цікава й новачкам, які вперше формують Податковий розрахунок та Д1. Ми розберемо заповнення додатка від рядка до рядка.

Навіщо у складі Податкового розрахунку додаток 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»?

Він виконує одразу дві ролі.

Перша — формує щодо кожної застрахованої особи відомості про суми нарахованих їй у кожному з місяців звітного періоду видів доходів, які включаються до бази нарахування ЄСВ та визначають страховий стаж такої особи.

Друга — формує суми зобов’язань з ЄСВ, які використовуються для заповнення основної частини Податкового розрахунку.

Особливості складання Д1

Д1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» формуєте у розрізі місяців звітного кварталу.

У Д1 за відповідний місяць відображаєте зарплату (доходи), що були фактично нараховані особі в такому місяці та входять до бази нарахування ЄСВ.

Доходи зазначаєте персоналізовано з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 1 до Порядку № 4.

Важливо! На одного працівника в Д1 за місяць звітного кварталу, за який сформовано додаток, можуть бути заповнені декілька рядків, наприклад, якщо йому нараховано доходи:

— які відображають з різними кодами категорії застрахованої особи або які мають свій код типу нарахувань. Зокрема, суми зарплати, відпускних, лікарняних і декретних, нарахованих особі у звітному місяці, відображаємо в різних рядках;

— за минулі та майбутні місяці, а саме: відпускні, лікарняні, допомога по вагітності та пологах, винагорода за виконані роботи (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також виплати за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду (середня зарплата за вимушений прогул). Перелічені доходи відображаємо в прив’язці до місяця, за який вони нараховані. Що стосується зарплати, нарахованої в поточному звітному місяці за попередні місяці, зокрема у зв’язку з виявленням помилок, то такі суми включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування (див. п.п. 2 п. 2 розд. IV Інструкції № 449).

Крім того, на працівника буде заповнено декілька рядків, якщо за ним донараховували ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску.

Розібравшись із загальними питаннями, переходимо до конкретики.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
09.04.21 09:43

В таблице допущены ошибки: гр.18, гр.22, гр.23.В гр.18- "При этом ее сумму проставляете в графе 19" - правильно в гр.20.В гр. 22 - ознака неповного робочого часу.В гр. 23 - ознака наявності спецстажу.

Відповісти
  • Елена
09.04.21 10:26

Светлана,да Вы правы, в статье наверное вкрались ошибки... редакция, проверьте, пожалуйста , расшифровку по стр. 18 и 22

Відповісти
  • Татьяна
09.04.21 09:53

Светлана, и вот что делать, как сдавать?

Відповісти
  • Светлана
09.04.21 10:02

Риторический вопрос! Я "хожу" на  бесплатные вебинары, слушаю, смотрю. Как-то сдадимся)

Відповісти
  • Татьяна
09.04.21 11:04

Подскажите, как в додатках Д.1 и Д.4 заполнить номер додатку в розрахунку (гр.02).  Номер додатка соответствует номеру месяца или как? 

Відповісти
  • Любов
09.04.21 14:18

Татьяна, і мене  це цікавить. Набирала пробний варіант звіту в ЕК. Спочатку ввела дані березня, потім лютого, далі січень. Тепер мудрую, як все таки проставить номер? Згідно черговості формування - місяць 3, додаток 1; місяць 1, додаток 3? Сама собі ускладнила...

Відповісти
  • Таня
09.04.21 12:31

Татьяна,я так понимаю, что да. Так и делаю.

Відповісти
  • Татьяна
09.04.21 13:20

Таня,спасибо.

Відповісти
  • Лора
09.04.21 11:08

Сдать отчет не возжможно, код 32 кодификатор не выбирается, много других ошибок, налоговая отправляет назад, не принимает. Это издевательство!

Відповісти
  • Марина
09.04.21 11:25

Вопрос к админу, смущает поданная инструкция по заполнению д1 , особенно гр. 22,23,24 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
09.04.21 12:29

Коллеги, у которых есть работники, работающие неполное раб. время и которые пользуются Медком. 

В Додатке 1 указываете в колонке 22 отметку. В электронном виде и в печатном данные отображаются верно. 

Однако при отправке в ДПС колонки "меняются местами" и если открыть блокнотом файл F0510106, предназначенный для отправки, то будут записи: 

<T1RXXXXG22 ROWNUM="1">0</T1RXXXXG22> 

<T1RXXXXG23 ROWNUM="1">1</T1RXXXXG23> 

Т.е., указав неполное раб. время ДПС увидит не неполное раб. время, а "спецстаж". 


Временное решение (до обновления) от Медка (если составляете в Медке): 

1. Скачать архив файла https://drive.google.com/file/d/1BITE9M1SOP4ao9tabqivKnHb_JNeoHSl/view 

2. Разархивировать 

3. Заменить файл F0510106.ztp (для ФОПов) или J0510106.ztp (для ЮЛ) в папку tmpl, где установлен Медок (у меня Program Files/Medoc/Medoc/tmpl) 


Теперь, если снова открыть Медок и экспортировать файл F0510106 для отправки в ДПС, то записи будут отражаться так: 

<T1RXXXXG22 ROWNUM="1">1</T1RXXXXG22> 

<T1RXXXXG23 ROWNUM="1">0</T1RXXXXG23> 

Т.е. ВЕРНО! 


Данную ошибку обещали исправить в следующем обновлении

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
09.04.21 12:33

Те, кто УЖЕ сдал:  Зайдите в ЭК. Просмотрите — как отображается дод. Д1 и значения в колонках 22 (неполн. раб. время) и 23 (спецстаж). Если отображаются "наоборот", то придётся пересдавать. Пока не знаю — есть ли такая же ошибка при формировании в ЭК, Фризвите, Едином окне, Сонате, но в Медке она есть. 
Если эта ошибка есть и на "шлюзе" в ДПС, тогда пересдача СЕЙЧАС, наверно, не поможет. Поможет после исправления ДПСниками эл. формы. 
Но в любом случае — "пересдавать" (т.е. "Новий звітний") придётся

Відповісти
  • Светлана
12.04.21 15:00

Сомневающийся Sкептиk,есть и во ФриЗвіте

Відповісти
  • Яна
09.04.21 18:22

Сомневающийся Sкептиk, а почему мы должны пересдавать отчет, если мы его сделала правильно? Пускай сами свои ошибки исправляют. Они чем думали и куда смотрели, как проверяли, когда ЭТО(отчет) людям дали? Бухгалтера похоже терпилы! Все стерпят, еще и не свои ошибки должны понаходить и поисправлять.

Відповісти
  • Любов
09.04.21 14:20

Сомневающийся Sкептиk, хочу почуть вашу думку.Набирала пробний варіант звіту в ЕК. Спочатку ввела дані березня, потім лютого, далі січень. Тепер мудрую, як все таки проставить номер? Згідно черговості формування - місяць 3, додаток 1; місяць 1, додаток 3? Сама собі ускладнила...

Відповісти
  • Наталья
10.04.21 08:09

Любов, а я делала так: додаток1 - месяц1; ; додаток1 месяц2; додаток 1 месяц3. И тогда в деку попадает так: дод 1, листов 3

Відповісти
  • Татиана
10.04.21 09:40

Наталья, отчётность - квартальная, в каждом квартале - три месяца, следовательно: январь- Додаток1, февраль- Додаток2, март - Додаток3. Единственно, что я сначала не могла уяснить, когда будем сдавать за ІІ квартал, то я сомневалась, может быть: апрель- Додаток4, май-Додаток5, июнь -Додаток6. Но теперь понимаю, что нумерация осуществляется по номеру месяца в данном квартале: апрель-Додаток1, май-Додаток2, июнь- Додаток3. Прям "высшая математика", извините, но таким тупизмом нас заставляют заниматься.
 Ещё бы разобраться в том, как правильно нумеровать Розрахунок в случае Довидковых, Новых звитных или Уточнюючих, потому что ,если без них, то ясно, что всего 4 по порядку и по количеству кварталов.

Відповісти
  • Таня
09.04.21 17:14

Любов, зачем такие дилеммы? Месяц 1 -Додаток 1, Месяц 2-Додаток 2, Месяц 3-Додаток 3. Как бы так логично...

Відповісти
  • Ирина
09.04.21 13:47

Сомневающийся Sкептиk, вчера сдала отчёт, какой ужас: в печатной форме всё верно,  в ЕК перепутано колонки 22 и 23

Відповісти
  • Любов
09.04.21 14:13

Прохання написати, в кого Звіт зданий правильно. Є такі щасливчики ( з квитанцією 2)?

Відповісти
  • Таня
09.04.21 18:24

Любов, у меня куча отчетов висит с 6,7 апреля, 2 квитанции нет. Сегодня скинула еще один, пришла! Я глазам своим не поверила! Но а где квитанции на первые отчеты? И как это понимать...?

Відповісти
  • Анна
09.04.21 15:02

Любов, у мене зданий по маленьким ФОПам (з 1 найманим) через ЕК. Але через деякий час буду ще передивлятися кожен рядочок. Зараз хотілося трохи розібратися, перед здаванням більших підприємств

Відповісти
  • Любов
09.04.21 16:10

Анна, дякую. я так само, хочу попробувать здать по  ФОПу з трьома найманими. А після - по юрособі. А в  нарахування провело Звіт?

Відповісти
  • Ирина
09.04.21 14:41

Любов, я здала,
 квитанцию 2 получила только когда повторно отправила этот же отчёт ещё раз, но как писала выше лёг  в ЕК с ошибками колонки 22 и 23 перепутаны, но в печатной форме и у меня в Медке всё правильно.

Відповісти
  • Любов
09.04.21 14:48

Ирина, дякую. Наскільки я зрозуміла, ви здавали через МЕДОК.

Відповісти
  • Надежда
09.04.21 15:15

с 06.04 в ЭК висит ЕСВ отчет без 2 квитанции, с 07.04 ЕН отчет без 2 квитанции. Просто разрывает от злости, по 10 раз на дню обновлять ЭК, ловить 2ю квитанцию о принятии или отказе

Відповісти
  • Светлана
09.04.21 15:27

Отправила ЕСВ вчера через Соту, жду квитанцию 2, еще нет.

Відповісти
  • бух
11.04.21 09:38

Ребята, ждем когда эти, так называемые программисты, получат за свое совершеннейшее изделие сумасшедших зарплат  и льгот. До 1 мая. А нам потом скажут, что раньше все отлично работало - сдавайте по-старому

Відповісти
  • Елена
01.07.21 11:22

Девочки то ли еще будет. дурдом "веселка" но уже не веслело...

Відповісти
  • Оксана
01.11.21 21:48

Працівники були оформлені з 08міс. Подаю звіт за 3кв в ел.кабінеті з пустим Д1 за 07 міс. - відхиляється весь звіт, бо Д1 за 7міс не заповнено... Що робити?

Відповісти
  • Зоряна
04.11.21 19:00

Оксана,а якщо за 7 міс.заповнити нулями

Відповісти
  • Оксана
05.11.21 01:33

Зоряна, заповняла і з нулями, і пусту - все не приймала
Нарешті вдалось зв'язатися з фвхівцем в пенсійонму фонді.
Питаю: в інструкції пише подавати пусту, якщо хоч в одному місяці кварталу є нарахування, але не приймається звіт
Відповідь: мало лі що пишеться в інструкції... За місяці без працівників і нарахувань - не подавайте.
Отже, я подала Д1 без 7го місяця і звіт прийняли.

Відповісти