Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.04.21
56071 58 Друкувати

Заповнення Додатків в об’єднаній звітності з ПДФО та ЄСВ

Нагадаємо, що Мінфін наказом від 15.12.2020 р. № 773 вніс зміни до власного наказу від 13.01.2015 р. № 4 щодо форми податкового розрахунку № 1ДФ та Порядку його заповнення.

Розрахунок має шість додатків:

  • «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (Д1, додаток 1);
  • «Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, при усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників,.. які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою…» (Д2, додаток 2);
  • «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу» (Д3, додаток 3);
  • «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (4ДФ, додаток 4);
  • «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» (Д5, додаток 5);
  • «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» (Д6, додаток 6).

Особливості заповнення Додатку 1 (Д1)

Додаток 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» практично є аналогом таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Найбільш суттєва різниця полягає у тому, що таблиця додатку Д1 містить графу 25 «Ознака (0, 1)», у якій відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «1», якщо рядок потрібно виключити. Графа 25 заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) додатку. Тобто тепер маємо уніфікацію порядку виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору (виправлення помилок буде здійснюватися як у формі № 1ДФ).

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Отже, за звітний квартал потрібно подавати три додатка Д1 – за перший, другий та третій місяць такого кварталу (у рядку 02 додатку вказується номер місяця у звітному кварталі – цифрове значення від 1 до 3).

Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством – додаток Д1 за такий квартал не подається.

Особливості заповнення Додатку 4 (4ДФ)

Додаток 4 (4ДФ) «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» нагадує форму № 1ДФ.

Проте, у цьому додатку передбачено персоніфіковане відображення не тільки сум ПДФО, а й військового збору. Тобто базу оподаткування, відповідні суми ПДФО та військового збору необхідно вказувати для кожної фізичної особи.

Також зазначимо, що за звітний квартал потрібно подавати три додатка 4ДФ – за перший, другий та третій місяць такого кварталу.

Особливості заповнення Додатку 5 (Д5)

Додаток 5 (Д5) «Відомості про трудові відносини та період проходження військової служби» багато в чому нагадує таблицю 5 Звіту з ЄСВ, але з деякими особливостями.

Так, у таблиці додатку Д5 з’явилися графи:

11 «Внутрішній сумісник (1 – так, 0 – ні)»;

12 «Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу (1 – так, 0 – ні)».

До того ж додані нові підстави для подання додатку Д5: особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника ЄСВ; особу призначено на нову посаду.

Особливості заповнення Додатку 6 (Д6)

Додаток 6 (Д6) «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» так само, як і таблиця 7 Звіту з ЄСВ, призначений для визначення платником ЄСВ періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періоди страхового стажу, не пов’язані із трудовою та/або професійною діяльністю.

Новою є графа 17 «Ознакa (0, 1)» у таблиці додатку Д6, яка призначена для виправлення помилок. Цей додаток також подається окремо за кожен місяць звітного кварталу.

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лариса
15.04.21 08:49

Доброе утро, как в Д5 поставить номер, все время выбивает ошибка??

Відповісти
  • Наталія
15.04.21 09:26

Доброго дня! Якщо було звільнення у січні, лютому, березні, просто вказувати номери наказів разом із датою звільнення в одному додатку. Так як там питає номер розрахунку, якщо не помиляюся. Бо у персоніфікації та ДФ по три додатки згідно місяців. Поясніть будь-ласка.

Відповісти
  • Вера
22.07.21 19:15

Наталія,

Відповісти
  • ЮЛІЯ
15.04.21 10:48

Наталія, да заполняете всю информацию какая была в 1 квартале, номер розрахунку 1

Відповісти
  • Наталія
15.04.21 11:15

ЮЛІЯ, Дякую гарно.

Відповісти
  • Катерина
15.04.21 09:31

Наталія,

Відповісти
  • Наталья
15.04.21 11:38

Подскажите, коллеги, как в Д5 отразить ситуацию: директор по 26 февраля был внешним совместителем.  с 1 марта - основное место работы. Спасибо.

Відповісти
  • Олена
15.04.21 14:09

Наталья, Вы должны были уволить директора 26 февраля , а принять 1 марта по основному месту. По-другому никак.

Відповісти
  • Лариса
15.04.21 11:41

Добрый день ! Нужно ли заполнять Розділ ІІ. Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею в додатке 4ДФ если доходы только зарплата .В строке вийськовый сбор нужно ли заполнять Загальна сума доходу Загальна сума ПДФО Загальна сума військ. как в старой форме ? Или этот раздел оставляем пустым ? Как правильно ?

Відповісти
  • Наталия
15.04.21 12:04

Лариса,Этот раздел заполняется только если есть ошибки за прошлые периоды)

Відповісти
  • Елена
15.04.21 11:53

ВОПРОС: если единственный наемный сотрудник был уволен в феврале, Дотакок 1 и 6 за март пустыми подавать?
И обратное: если фирма открылась в феврале, за январь пустые додатки-расчеты подавать?

Відповісти
  • Наталия
15.04.21 12:05

Елена,Налоговая настаивает,что подавать и пустые тоже((

Відповісти
  • Виктория
15.04.21 12:36

Добрый день. Вчера отправила через Медок отчет, квитанция №1 пришла сразу. А вот квитанции №2 нет до сих пор. У кого нибудь сложилось с первого раза?

Відповісти
  • Галина
15.04.21 14:30

Виктория, по одной фирме отправила 12 пришли 2 квитанции, а вот отправила 13 в 10,20 и до сих пор нет 2-ой квитанции  

Відповісти
  • Марина
15.04.21 13:28

Виктория, я отправила уже больше недели назад по разным ФОПам. В какой-то момент часть отчетов приняли, пришла 2 квитанция, потом (я так понимаю) началось дальнейшее тестирование системы, и остальные ФОПы стопорнулись, так до сих пор и висят. Причем, у меня было 2 отчета в один район, так один приняли, а второй без 2 квитанции. И есть один ФОП, который без ключей (закрылся), надо сдать в бумажном виде - тоже уже езжу 2 недели - не принимают. Говорят - система тестируется, мы принять не можем

Відповісти
  • Наталія
15.04.21 12:55

Виктория, я ще 8 числа відправляла ПО ЄП і ЄСВ в Медку, теж саме,но дивилася в кабінеті кв. теж немає, але в перегляді звітності звіти є, так що не знаю чи прийняті чи ні. 

Відповісти
  • Виктория
15.04.21 12:59

Меня смущает стр.032 - код административно-территориальных единиц. По умолчанию он был проставлен (в Медке) такой, которого не было в списке справочника, нашла Киев-Киевская область (предприятие зарегистрировано в Киеве)

Відповісти
  • Таня
15.04.21 14:33

Виктория,чего вас смущает, выбирайте по району. Я так делала

Відповісти
  • Еленаник
15.04.21 14:46

Таня, тобто брати код в довіднику із клітинки "додатковий рівень"?

Відповісти
  • Таня
15.04.21 16:47

Еленаник, в Медке если в карточке заполнено, этот код сам подтягивается, или в Податковом розрахунке в строчке 032 можно провалиться и там выбрать свой

Відповісти
  • Еленаник
15.04.21 18:16

Таня, у нас немає Медка, тому й питання виникло.

Відповісти
  • Таня
15.04.21 16:53

Таня, Это я про Киев

Відповісти
  • Еленаник
15.04.21 14:07

Виктория, мене теж. На форумі питала в тих щасливчиків, які вже отримали нормальну квитанцію №2, відповіли, що цей код ставили для района міста. Взагалі виходить непорозуміння з цими кодами - ЄСВ з зарплати ми з 01/01/21 сплачуємо  на один рахунок по місту (тер.громаді), то наче в дод1 правильно вказувати код міста (тер.громади). Але у дод4 (ПДФО+ВЗ) в рядку 032 написано "за місцезнаходженням податкового агента", тобто за місцем реєстрації, а воно ураховує район міста. А якщо подається за відокремлений підрозділ, який взагалі в іншому місті зареєстровано? Я поки не можу визначитись.

Відповісти
  • Аліса
15.04.21 13:01

Подала звіт 12 .04.кв.№1 пришла, кв. № 2 до сіх пор нема.

Відповісти
  • Тетяна
15.04.21 20:31

Аліса, треба звонити в Пенсійний. Скоріше там "помилка завантаження". Звіт не прийнятий.

Відповісти
  • Таня
15.04.21 14:33

Аліса, у меня с 6 апреля нет

Відповісти
  • нана
15.04.21 13:42

интересно, в дод 4дф- отношения с ФОПами отражать , как в 1дф-е или - лишь сотрудники?

Відповісти
  • Лариса
15.04.21 14:03

Первый раз сталкиваюсь с этим ( Если я доначисляю ЕСВ до минималки, мне ставить код начисления  13 и сумму разницы поставить в графу 18 . Правильно ? и все ?   а в расчет в строку 2 попадает вся сумма миним зарплаты 6000, и при проверке пишет У Податковому розрахунку в Розділі 1 у рядку 2 в графі місяця <1> кварталу зазначену суму <6000> більше ніж в рядку 1 <2505> відповідного місяця <1> квартал.

Відповісти
  • Ирина
05.05.21 15:50

Лариса, как решили проблему?

Відповісти
  • Наталья
15.04.21 14:08

Сегодня были в Харькове в налоговой (Индустриальный район), инспектор вышел и сказал, не спешите сдавать, Пенсионный не может обработать, у них какой-то сбой, поэтому 2 квитанции почти не приходят. Сама налоговая в шоке, разработчики(программисты) в шоке и может быть, вернут старую ЕСВ месячную и 4ДФ квартал. Вот такую информацию дали в налоговой.

Відповісти
  • Аут
15.04.21 14:37

Наталья, в шоке они. Зато у нас все отлично! А когда это затевали, чем думали, как проверяли и тестировали? Я, лично, уже не хочу помесячно сдавать, я хочу раз в квартал, но нормально, а не как сейчас, все через жо....!

Відповісти
  • Еленаник
15.04.21 14:48

Аут, щодо тестування, зтикалась з цим свого часу особисто. Ніяк вони його не тестували - чекали, поки підуть перші звіти від платників. Чомусь у медицині не дуже схвалюють досліди на живих людях, а тут - легко.

Відповісти
  • Галина
15.04.21 14:34

ГОСОДИ, МАТЕРЬ БОЖЬЯ, ЦАРИЦА НЕБЕСНАЯ помоги нам вернуться в прежнее русло, спокойно работать.

Відповісти
  • Еленаник
15.04.21 14:17

Наталья, цікаво було б знати, і коли ж вони її повернуть? 11 травня?

Відповісти
  • Ольга
15.04.21 14:30

Подала звіт через Медок 13.04, квитанція 1 прийшла одразу, а другої так і немає.

Відповісти
  • Соня
15.04.21 14:40

Если после вот этого всего, что наколотили, решат вернуть помесячно ЕСВ + 1ДФ квартально, значит, как бы это не было печально, страной руководят идиоты.

Відповісти
  • дина
15.04.21 14:57

лично - мне это очевидно - что конкретные тупари .. лезут "изобретать колеса". ну хотя бы бы должно было хватить ума и обернуться на тот опыт ..что был лет 15 назад с введением ежемесячного 1дф- когда промучили людей  с двух сторон.. и в итоге..отменили эту дурню. А эти еще слепили в кучу.. - то что нет  НИКАКОЙ необходимости   лепить...Что скажешь - ума нет-считай калека

Відповісти
  • дина
15.04.21 15:02

ну почему- мы- исполнители  , должны нести ответственность  за каждую.. не верно указанную букву в фамилии .. цифру в коде  или доходе..- а тут ИДИОТИЗМ под видом бурной деятельности в масштабе многомиллионной страны - но ответственности =0

Відповісти
  • Сергиенко Ганна
15.04.21 17:08

Даже важко розiбратись, багато запитань виникае, а консультацiю отнимать нема де. Потрiбно щоб в державi якщо щось новые вводят були телефон горячоi лiнii щоб безкоштовно допомагали.

Відповісти
  • Наталья
15.04.21 17:56

13.04.21 отправила отчет через кабинет. Первая квитанция пришла
нормальная,сегодня пришла 2 кв.НЕПРИНЯТО  Пишет,что отсутству -
ют заявленные документы (Додатки) нарушена целостность пакета.
Открываю не принятый отчет, все Додатки на месте в пакете . Точно
такой же отчет,так же заполненный и сохраненный 3 дня назад
приняли и 2 кв. пришла.

Відповісти
  • Раїса
16.04.21 07:15

А что писать клас ризику, его сейчас не присваивают

Відповісти
  • !!
16.04.21 10:53

Раїса, это для прошлых периодов. 

Відповісти
  • Вікторія
16.04.21 09:37

Вчера попыталась сдать новый (звітній) отчет с правильным кодом административно-территориальных единиц (они введены приказом Минрегиона №290 от 26.11.2020г.), все таки Медок его правильно подтягивает, и поняла что этот отчет надо сдавать не как новый со всеми показателями, а отражать только исправления. Но и он упешно стал в очередь, без квитанции №2... Все сделано по принципу "не дай бог сдадут". Какае же бараны некомпетентные рулят, слов нормальных уже давно не осталось.

Відповісти
  • !!
16.04.21 10:55

Ой, рассмешили "не дай Бог сдадут",
 а мы все сдаем и сдаем!!
 

Відповісти
  • Вікторія
16.04.21 14:14

Намагаюся здати новий звіт, через ЗвітОк, пише не має такого звіту. Хтось здавав через ЗвітОк? 

Відповісти
  • Віктор Іванович
17.04.21 12:51

Вікторія, скачайте оновлення ZVITOK 
або приберіть пташку ПЕРЕВІРЯТИ ПОМИЛКИ перед імпортом форми у старій версії ZVITOK

Відповісти
  • Galina
16.04.21 15:37

подскажите отпуск начисление апреля , выплачен в марте,  В каком месяце показывать в 4 ДФ

Відповісти
  • Лариса
16.04.21 21:56

Подскажите,у кого принят ,как правильно нумеровать эти додатки.

Відповісти
  • Віктор Іванович
17.04.21 12:55

Підкажіть, будь ласка, який код КАТОТТГ ставити в об'єднаній звітності для ФОП, розташованого у якомусь старостві (не головному населеному пункті об'єднаної громади) - дійсного населеного пункту, чи головного населеного пункту громади, як це зараз робиться з КОАТУУ в акцизній декларації? Хтось достовірно знає?

Відповісти
  • Тетяна
19.04.21 13:59

Підскажіть будьласка якщо прийшла 2кв.звіт не прийнято16,04.,вказано помилки.Помилки виправила, здала 18.04. прийшла 2 квитанція під тим же № знову з тими помилками.

Відповісти
  • Ольга
25.04.21 17:32

Підкажіть, будь ласка, хто здає Додаток 2, якщо у нас на підприємстві людина пішла у відпустку в лютому в Додатку 2 показувати, інформації по цьому Додатку 2 не має.

Відповісти
  • Оксана
05.05.21 11:42

Підкажіть будь ласка, Звіт прийнято,  додаток 5 не прийнято, Потрібно подати розрахунок звітний новий з усіма додатками, чи  тільки з додатком 5

Відповісти
  • Лариса
17.05.21 15:20

В додатку 6 пише помилку "не заповнено поле необхідної одиниці виміру" ДЕ ЇЇ ПРОСТАВЛЯТИ?????

Відповісти
  • Вікторія
13.07.21 09:54

Підкажіть будьласка як нумкрувати Додатки і розрахунки по ЄСВ за 2-кв.2021р

Відповісти
  • Вікторія
13.07.21 09:55

Вибачне НУМЕРУВАТИ

Відповісти
  • Людмила
28.07.21 16:27

Вікторія,Тобто, якщо до Розрахунку типу «Звітний» за ІІ квартал 2021 року подаєте по три щомісячних додатки Д1, Д6, 4ДФ та один квартальний Д5, номер кожного виду щомісячних додатків Д1, Д6, 4ДФ за липень, серпень та вересень зазначайте, відповідно, «1», «2», «3», а квартального — «1».

Відповісти
  • Людмила
28.07.21 16:25

Вікторія,Отже, якщо протягом ІІ кварталу 2021-го з 1 квітня по 30 червня подали, наприклад, три Розрахунки типу «Довідковий», які нумерували, відповідно, «1», «2», «3», то номер Розрахунку типу «Звітний» буде «4». Якщо подаватимете Розрахунок типу «Звітний» за НВП, його порядковий номер буде «5».+

У додатках також арабськими цифрами пишіть номер Розрахунку, до якого подаєте додаток. Цей номер має відповідати номеру, що зазначили у заголовній частині Розрахунку.


Відповісти
  • Юлия
15.07.21 12:58

Добрый день!
В мае сотруднице исполнилось 60 лет. Довидковый в июне я не подавала. Как мне теперь ее указать в отчете? Она продолжает работать. Заранее благодарна за помощь!

Відповісти