Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.04.21
2234 2 Друкувати

Неплатник ПДВ, який отримав на території України послуги від нерезидента, повинен сплатити ПДВ

Який порядок подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України та який порядок сплати таких зобов’язань?

Згідно із п. 9 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016  р. № 21 (далі – Порядок № 21), розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі – Розрахунок), подається отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, у разі наявності таких операцій.

При цьому відповідно до п. 6 розд. I Порядку № 21 Розрахунок належить до податкової звітності з ПДВ.

Згідно із п. 2 розд. VII Порядку № 21 з розд. I «Розрахунок податкових зобов’язань за звітний (податковий) період» значення рядка «Усього до нарахування» розрахунку відображається в обліку з цього податку контролюючим органом.

Водночас відповідно до п. 208.5 ПКУ отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил розд. V щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1 ПКУ).

Крім того п. 203.2 ПКУ передбачено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ПКУ для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 49.20 ПКУ якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Таким чином, Розрахунок подається отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, в якому наявні операції з постачання послуг нерезидентами (з урахуванням положень п. 49.20 ПКУ).

При цьому нарахована у Розрахунку сума ПДВ, підлягає сплаті до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем зазначеного 20 – денного строку.

За матеріалами Категорія 101.20 «ЗІР»
Рубрика:
Коментарі
  • Влад
27.04.21 16:12

О, налоговые агенты по НДС. Заплатили за гугл аккаунт для бизнеса с расчетного счета - добро пожаловать с расчетом и пофиг на какой системе налогообложения вы были!
Удобно

Відповісти
  • ИринаКиев
27.04.21 23:56

т.е. получатель услуг - не плательщик НДС,  оказыватель услуг - не плательщик НДС, а НДС НАЧИСЛИТЬ И ОПЛАТИТЬ НУЖНО? а что можна неплательщику НДС подать декларацию по НДС? а как это?......

Відповісти
фото автора У фокусі
Ігор Хмелевський Торгуєте алкоголем (у т.ч. пивом)? Викиньте свої РРО і купіть нові!...
4277 7
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам