Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.05.21
9824 16 Друкувати

Роботодавців очікує новий штраф за порушення у працевлаштуванні осіб з інвалідністю

Галина Третьякова, Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, зареєструвала новий законопроєкт, спрямований на захист прав та законних інтересів осіб з інвалідністю від порушення законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю. 

Законопроєктом пропонується передбачити у Кодексі України про адміністративні правопорушення відповідальність за:

• відмову посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, в укладенні трудового договору або в просуванні по службі;

• звільнення за ініціативою адміністрації;

• переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю;

• неподання посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю;

• використання  не за цільовим призначенням наданих з Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю дотацій, компенсацій, позик, відшкодування витрат на професійну підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку осіб з інвалідністю, фінансової допомоги.

За ці порушення роботодавців штрафуватимуть у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне порушення протягом року накладатимуть штраф у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
06.05.21 07:25

Государство в лице Третьяковой только и может,что перекладывать все на плечи работодателей,а потом еще и штрафовать их.

Відповісти
  • Надежда
06.05.21 07:25

Как же они задрали! С какого перепугу это недогосударство перекладывает свои обязанности на бизнес?! Бизнес ДОЛЖЕН работать и платить налоги для заботы о незащищенных слоях населения, а не придумывать как обойти квоты. Пусть Третякова и иже с нею СОЗДАСТ рабочие места для людей с инвалидностью, а не придумывает как выкручивать руки тем, кто СОЗДАЛ рабочие места новыми штрафами.

Відповісти
  • *
06.05.21 09:20

Надежда, с какого перепугу? А там в раде сидят 450 инвалидов. На голову.

Відповісти
  • 1
06.05.21 10:53

*, этих инвалидов мы сами выбрали. Что теперь визжите, как поросята? Так нам и надо. 

Відповісти
  • Елена
06.05.21 11:44

1, а кого надо біло выбирать? Туда нормальные даже не смогут доки подать и рекламу себе создать... Ві о чем!? И следующие выборы будут такие же, и через выборы,  и до тех пор пока не придет тиран, котрій реально не начнет чиновникам рубить голову за воровство и безделье

Відповісти
  • 1
06.05.21 13:07

Елена, отож, "поки не прийде тиран..." і не врятує нас, бідненьких овечок. А ми поки будемо чекати рятівника та скиглити в чатах. А потім знову підемо оберемо чергового "інваліда", щоб було про що скиглити. Терпіть, бо ми терпіли. І чьому Ви тут, а не під ОП?    https://enovosty.com/news/news_incidents/full/605-v-kieve-mitinguyushhie-proryvayutsya-k-ofisu-prezidenta-gde-proxodit-vstrecha-zelenskogo-s-blinkenom-video

Відповісти
  • Надежда
06.05.21 08:21

Боже, как надоели эти неучи у власти!!! Если какие-то свои обязанности государство перекладывает на плечи налогоплательщиков, то сразу же вводятся компенсаторы ввиде послабления налогов или других плюшек. Так и хочется крикнуть "Учите матчасть".

Відповісти
  • Муравей
06.05.21 09:13

А давайте бізнес буде платити штраф вже при реєстрації юридичної особи чи ФОПХочеш вести бізнес, плати штраф!!!

Відповісти
  • *
06.05.21 09:26

Инвалиды вообще не должны касаться частного бизнеса. Если инвалид востребованный специалист, где его инвалидность не мешает делу, его и так возьмут на работу. Учитывая то, что еще и ЕСВ почти ничего. Инвалид волне может быть инженером, айтишником, каким-нибудь диспетчером колл-центра, или бухгалтером. Но что делать инвалиду на стройке, или на водительском сиденье пассажирской маршрутки? 

Відповісти
  • Лара
06.05.21 12:42

*,а мы- ресторан, должны на 8 сотрудников 1 инвалида иметь.... вопрос: на какой должности? есть сферы, к которым этот норматив применить сложно

Відповісти
  • Светлана
06.05.21 11:26

*,у нас производство.Инвалид не может стоять у станка,быть сварщиком,управлять краном.Поэтому у нас все липовые,чтобы не платить офигенный штраф.Государство не может и не хочет предоставить им работу или иное достойное, просто спихнуло на всех нас. З.плату ведь,как ни крути, мы им платим и налоги.

Відповісти
  • Наталья
06.05.21 12:41

Светлана, да, и придумываем для трудоустройства должности, которые нам триста лет не нужны 

Відповісти
  • Александр
06.05.21 09:34

Никуда никаких инвалидов, активистов, совсем больных на голову в вышиванках тем более нельзя принимать на работу. 
Это и есть приказ Третьяковой в переводе на деловой язык, выполнять надо. 

Відповісти
  • Оксана
06.05.21 09:37

Цікаво, а є інваліди в Раді? Або в міністерствах?
Тільки справжні, а не моральні....

Відповісти
  • Светлана
06.05.21 11:21

Оксана,есть. У них у всех куча  корочек-книжечек: чернобыльцы,атошники,участники, инвалиды по общему заболеванию пр.Это мы с гипертонией идем на работу,а у них группа инвалидности,не позволяющая напрягаться и дающая массу плюшек(для них,конечно).

Відповісти
  • Влад
06.05.21 21:24

И правильно.  Ибо нех.

Відповісти