Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.05.21
7294 13 Друкувати

Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

18 травня 2021 року відбувся брифінг заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка на тему: ”Нові умови призначення субсидій”

Коментує Віталій Музиченко:

«Принциповим положенням нових правил призначення житлової субсидії є завершення процесу її монетизації.

З 2019 року було розпочато відповідний процес і в минулому опалювальному періоді житлова субсидія надавалася у грошовій формі, але 2-ма різними механізмами:

• готівкові виплати, які отримувало майже 95% отримувачів субсидії,
• грошова безготівкова форма, шляхом зарахування на рахунок в «Ощадбанку» (близько 5 % - 160 тис. домогосподарств). І «Ощадбанк» вже проводив розрахунки з підприємствами.

З 1 травня 2021 року цей перехідний процес завершується і відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватися і виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі.

Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій.

Всі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією минулого опалювального періоду до грудня поточного року (до кінця 2021 р), зможуть отримати відповідні кошти.

Тим громадянам, які мають відкриті рахунки в «Ощадбанк», вже в червні буде проведено перерахування цих коштів. Ті, хто не має відкритих рахунків в «Ощадбанку», мають відкрити рахунок, після чого вони матимуть змогу отримати зекономлені розміри субсидій протягом минулого опалювального періоду для їх використання на власні потреби».

За матеріалами Мінсоцполітики

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ///
20.05.21 11:44

Интересно, а льготников это касается?

Відповісти
  • Алиса
20.05.21 11:54

а почему деньги на расчетный счет называются "готівковою формою"? 

Відповісти
  • Михаил
20.05.21 15:53

Алиса,готивкова это когда субсидия перечисляется напрямую получателю-субсидианту, а по безготивковий субсидия перечисляется на Ощадбанк, он проводит до 18го числа расчеты с комм. предприятиями и 18го числа смс сообщает о сумме, которую субсидиант должен доплатить своими деньгами, остаток субсидии ("неиспользованной") перечисляется в июне по результатам отопительного сезона на счет субсидианта в Ощадбанке

Відповісти
  • Олена
20.05.21 16:22

Михаил, зашибись! это ж скока надо выпить и чем надо думать. шоб принимать такие постановления!а скока надо выпить нам, шоб понять ход ихних мыслей

Відповісти
  • 111
20.05.21 12:49

Алиса, так- могли б інакше описати що мають на увазі, а то десять разів читала поки не зрозуміла ,що вони мають на увазі, і так більшість не зрозуміла.

Відповісти
  • Я
20.05.21 16:42

111, налоговой на их голову нет, она бы им быстро объяснила что такое нал, а что такое безнал ))))

Відповісти
  • Ирина
20.05.21 17:29

Не пойму, а на свою пенсионную карту нельзя получать субсидию? Надо в Ощадбанке открывать счет?

Відповісти
  • Михаил
20.05.21 20:03

Ирина,остаток субсидии по безналичной форме можно получить только на любой активный счёт в ощадбанке, на будущий сезон всё в наличной форме, в Заяве есть раздел чтобы указать реквизиты банка, это может быть не только Ощад

Відповісти
  • Ирина
20.05.21 20:41

Михаил, спасибо!

Відповісти
  • 123
21.05.21 08:26

как могут быть остатки??? если субсидия - это доплата до того чего не хватает оплатить в полной сумме. 

Відповісти
  • Лариса
21.05.21 09:28

123, так вони ж мабуть вчасно не виплачують/перераховують  суму субсидії, тож отримувачі змушені розраховуватись за комуналку власними коштами. А коли вже надійде субсидія, то, звісно, суціальна "економія" виходить 

Відповісти
  • lavina
21.05.21 12:41

"Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій." - Вот вопрос, о каких сэкономленных суммах может идти речь, если сумма субсидии меньше чем счет за отопление? 

Відповісти
  • Людмила
19.06.21 13:54

Цей керівник, майбуть не при трезвому стані був, коли сказав що це будуть зекономлені кошти. Хотілося щоб він прожив на наші пенсії чи З/П. Нас винищують!!!

Відповісти