Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.05.21
24541 25 Друкувати

Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій

19 травня Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

Постанова Кабміну дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств).

Рішенням Уряду передбачено:

1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумо, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.

2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).

3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

♦ надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі). Більш детально про це за посиланям;

♦ була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

♦ була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

«Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

Нові форми заяви та декларації доступні за посиланям

За матеріалами Мінсоцполітики

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Анна
20.05.21 09:49

 призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);???как это понимать??? сначала оформили выплату субсидии на карту, а теперь будут выдавать наличными...БРЕД какой-то

Відповісти
  • Алла
24.05.21 13:04

Анна, безготивкова форма(извините, общаюсь с телефона в нет украинского шрифта) это такая форма когда деньги перечислялись в Ощадбанк и банк сам рассчитывался с коммунальными предприятиям. А теперь все должны получать на карту, это и называется на личная форма расчёта. 

Відповісти
  • Валентина
20.05.21 13:20

Анна,  Они конечно пишут так, что без бутылки не   поймешь. Но, имеется ввиду, что   какой то процент получателей субсидий получали субсидии на   карту Ощадбанка, а  Ощадбанк сам перечислял   эти средства  коммунальным службам. Люди же доплачивали   недостающую сумму   сами. А. теперь  всем 100% будут перечислять   средства на их  личную карту  и   человек, сам должен платить за коммунальные услуги , ту сумму которая  им    начислена полностью.  

Відповісти
  • Юлия
20.05.21 09:57

Анна, на карточку у них и называется "готівкова" почитайте тут https://buhgalter911.com/uk/news/news-1058188.html
никто в кассу за наликом субсидии стоять не будет 

Відповісти
  • Еленаник
20.05.21 10:01

Прелестно! Т.е. когда принимали решение про учет доходов от депозитов, они что ли не знали, что банки НДФЛ не персонифицируют. Или на что бьіл расчет?

Відповісти
  • Анна
20.05.21 10:02

Сначала принимают какой-то бред, который невозможно выполнить, потом думают и понимают, что на практике осуществить бред невозможно - передумывают. Хорошо бы было, чтобы сначала думали...

Відповісти
  • Софа
21.05.21 16:10

Анна, было бы чем думать...

Відповісти
  • Юлия
20.05.21 10:13

Как обычно. Сначала приняли, потом подумали. ТО надо всем переоформлять документы. ТЕперь не надо- автоматически опять будет... Чтоб мы так работали, кк они!

Відповісти
  • Ігор
20.05.21 11:20

Юлия,
Хуже дурака-руководителя может быть только инициативный дурак.

Відповісти
  • Сергій
20.05.21 13:16

Зає....сь!
Тепер будуть штурмом "ощадбанк" брати, в кого там рахунки не відкриті. Знову черги, драки...

Відповісти
  • Валентина
20.05.21 13:27

Их же  раскритиковали все, и   сами работники соц.служб, просто не  в состоянии    оформить с такое количество   Заявлений и Деклараций.Да, и новых бланков по сей день  еще нет. Правительство хотело в наглую   отсеять  половину получателей субсидий,  создав им такие препоны, но это настолько    корявый и тупой ход, что   вовремя отказались.Наши,  пенсионеры   сутками стояли бы под  управлениями соц.защиты, что картинка   для прессы была бы очень не приятная. Да, и я уверена, что  были бы и случаи смертей в этих очередях. Не, говоря уже о  заражениях   Ковидом. 

Відповісти
  • Сергій
20.05.21 15:28

Валентина,
Стосовно пенсіонерів, які стоять в чергах... Позавчора одну знайому зять машиною вранці-раненько відвіз машиною, щоб та взяла талончик. О 6-30 ранку були вже на місці. Вона вже була 50-та в черзі!!! Чергу займали з 4-30 ранку.

Відповісти
  • Валентина
20.05.21 19:44

Сергій, Я. не знаю   в каком городе    начинали выдавать талоны. . но в Днепре, талоны вообще  не начинали выдавать. Объясняли, что не знают какого  числа и  какого месяца    появятся  бланки  новых Заяв и Деклараций. На какое же число начать выписывать талончики?  Ну, наконец то   надобность в талончиках отпала.  А, простых людей   очень  жалко. Но,    с другой стороны, кто им доктор? Голосовали по приколу,  получите.   

Відповісти
  • Сергій
21.05.21 10:00

Валентина,
Моїй тітці, яка мешкає в сусідньому райцентрі - талони перевидавали вже 4 рази. А причина саме та, яку ви назвали - немає бланків. Думали, що з'являться бланки, аїх все нема. Отак і перезначають ті талони - то на одну дату, то на іншу...

Відповісти
  • Оксана
20.05.21 16:54

Сергій, боже які переляки, оце так зацькували пенсіонерів. Замість того щоб до кабінету начальника вистроїтись і з'ясувати чому таке відношення до літніх людей, стадо законослухняно стало за талонами.... жах.

Відповісти
  • Софа
21.05.21 16:16

Оксана, у вас нет пожилых родителей или вы не состаритесь, что обзываете людей стадом? Выйдете на пенсию, будете тоже стадом. Не от хорошей жизни пенсионеры в 4 утра идут за теми талонами

Відповісти
  • Марі
21.05.21 11:03

Оксана,Ну і чим їм може допомогти начальник? Він приймає постанови? Розробляє методику нарахування субсидій? Він так само, як і отримувачі субсидій дізнається пр зміни у роботі з інтерв'ю Шмигаля чи публікації у ФБ. І вже на власний розсуд дає розпорядження: відповідати усім зацікавлениим - чекайте, ще немає бланків, формувати хоча б приблизну чергу...

Відповісти
  • Мася
21.05.21 11:02

Оксана,знали бы Вы,Оксана,какую супер зарплату получают начальники,их замы этой службы,что не будут они подставляться ради пенсионеров.Удивляюсь,за что получают такие зарплаты?Найдите ФИО любого начальника данной службы и посмотрите в интернете декларацию за 2020,2019 год.Глаза округлятся.

Відповісти
  • Алла
21.05.21 08:31

Анна, як би ж було чим думати, а то як кажуть у 95 кварталі всі "рукожопі"

Відповісти
  • Илона
21.05.21 11:03

Оксана, ах какая вы нестадная леди. к какому начальнику? соц.службы? он разве создал эту проблему? Вам, барышня,   разве не ведомо, кто за всем этим стоит, но разве они доступны простым пенсионерам? И не нужно унижать пожилых людей. время летит быстро, не успеете оглянуться, как встанете в их ряды. 

Відповісти
  • Сергій
21.05.21 11:34

Илона,
Навіть коли вони стануть в ряди пенсіонерів - такі черги їм не світять

Відповісти
  • Елена
21.05.21 12:07

Лев может возглавить стадо баранов и победить, но никогда баран не сможет победить возглавив  львов... (Наполеон)

Відповісти
  • Людмила
21.05.21 12:26

Как жалок шут на троне короля, как глуп народ, который то позволил (Роберт Бернс)

Відповісти
  • Еленаник
21.05.21 12:53

Увьі, таких цитат хоть пруд пруди. "На свете нет ужаснее напасти, чем идиот, дорвашийся до власти." (Л.Филатов) А по существу пока мало что менятся...

Відповісти
  • Рита
24.05.21 12:48

  А владельцы 2-х квартир будут получать субсидию или нет? 

Відповісти