Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.05.21
27778 36 Друкувати

Фінансова звітність компаній стала загальнодоступною інформацією

Фінансова звітність компаній — один з найбільш затребуваних та пріоритетних наборів даних для бізнесу та суспільства. Відтепер вона стала відкритою.

Державна податкова служба оприлюднила їх на  Єдиному порталі відкритих даних та на власному веб-порталі. Кожен може ознайомитись з реальним фінансовим становищем компаній та розміром сплачених ними податків до бюджету.

ДПС виконала вимоги оновленої редакції 835 постанови про відкриті дані та оприлюднила фінансову звітність компаній. Це інформація про фінансовий стан та діяльність компанії. Вона містить відомості щодо доходів, збитків, активів та коштів, які знаходяться на балансі.

“Тривалий час бізнес в Україні не мав легального доступу до фінзвітності. У результаті, підприємці не могли приймати зважених рішень про співпрацю з партнерами, а іноземні компанії — оцінити реальну ситуацію на ринку України. Розуміння ринку дозволяє створити якісний та потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій”, — написав Михайло Федоров у своєму фейсбуці. 

Відкрита фінансова звітність допоможе українському бізнесу:

  • підвищити прозорість підписання угод з підрядниками;

  • краще  оцінити розвиток своєї компанії відносно ключових конкурентів та зрозуміти свою долю ринку

  • зменшити ризик співпраці з компаніями одноденками

Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави. Знадобилося більше трьох років, аби її публікували у формі відкритих даних. Раніше ця інформація була конфіденційною. Виключення становили приватні акціонерні товариства — їхня звітність була відкритою і вони були зобов’язані її регулярно публікувати.

За матеріалами Міністерство та Комітет цифрової трансформації України
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Виктор
28.05.21 11:01

Прэлэстно. Нашел себя. Графы подписаны коряво, или может у меня так коряво открылось, но при желании где что понять можно, сверив с бланком отчета

Відповісти
  • Наталія
28.05.21 11:03

Виктор, а як Вам це вдалося? у мене враження, що без айтішника знайти там щось нереально(((

Відповісти
  • Виктор
28.05.21 11:11

Наталія, открываете Эксель, чистую страницу. Нажимаете вкладку данные, там выбрать получение из текста и выбираете нужный файл

Відповісти
  • Оксана
28.05.21 11:39

Виктор, где выбирать нужный файл? Вообще не понятно!

Відповісти
  • Олена
28.05.21 11:05

А я себя как раз и  НЕ ХОЧУ там найти

Відповісти
  • Виктор
28.05.21 11:12

Олена, а куда деваться. Все мы там (

Відповісти
  • Надежда
29.05.21 11:13

Ничего подобного. Но итоговый результат  работы по всей табличке  впечатляет: +-+-+-+-. 

Відповісти
  • Ольга
28.05.21 11:19

Кто разобрался???

Відповісти
  • Ірина
28.05.21 11:40

Ольга,
загружаете архив, открываете нужный вам файл, ставите фильтр и в первой графе"TIN" вводите свой ЗКПО в поиске, а дальше сверяете графы со своей отчетностью.

Відповісти
  • Наталія
28.05.21 15:03

Ірина, ексель загрузился весь тест- непонятные символы. Как там можно что-то найти?

Відповісти
  • Ольга
28.05.21 11:44

Бред чистой воды, сиду с.ка сверяй эксель со свом отчетом. А как б.д. отчетность контрагента проверить? Сначало запросить у него и сидеть сверять, так зачем Дия тогда нужна? По нормальному сделать ума не хватает?

Відповісти
  • Оксана
28.05.21 11:53

Ольга, да, бред какой-то....

Відповісти
  • Юлия
28.05.21 11:57

Главное, что все понятно с первого раза как всегдаЧерт ногу сломит! Сиди вычисляй в той таблице кто есть где, у меня фильтр искомые данные не нашел.

Відповісти
  • Анна
28.05.21 12:01

Ну как можно создавать такое???!!!!! Как этим пользоваться?
ТОВАРИСТВО Р— ОБМЕЖЕНОЮ Р’IДПОВIДАЛЬНIРЎРўР® "ВЕЛЕКС" - а это как можно расшифровать?
Сколько бюджетных средств было потрачено на сие чудо-юдо?

Відповісти
  • Надежда
29.05.21 11:16

Я перевела на укр : пу-пу-пих-пи- пи ... 

Відповісти
  • Наталія
28.05.21 15:04

Анна, у меня тоже самое, поэтому не могу понять как там народ что-то увидел

Відповісти
  • Ирина
28.05.21 12:02

Жесть.... или лыжи не едут...  И "это" называется общедоступная финотчетность???   

Відповісти
  • Оксана
28.05.21 12:06

а им всего лишь бы просто написать названия столбцов в таблице.и все стало бы понятно...

Відповісти
  • Облікове Діло
28.05.21 12:09

Це лише "сирі" дані, зачекайте - згодом з'явиться до них "морда" -  зручний інтерфейс. 

Відповісти
  • Адмін
28.05.21 12:11

Шановні читачі! У звичному для Вас форматі Ви фінзвітність не побачите. За посиланням у статті завантажуєте 2 архіви. В першому дані фінзвітності, в другому розшифровка колонок. Відкриваєте файли csv, як їх відкрити можна почитати в інтернеті, декілька способів, один з них описав вище Віктор. Можна зробити інакше, на наш погляд більш зручніше. Відкриваєте Ексель, далі відкрити файл, обираєте формат файлу csv, обираєте завантажений файл з даними фінзвітності. 

Відповісти
  • Влад
28.05.21 12:22

Судя по названиям файлов отчетных форм, там данные за 2016 год. Подтвердите кто может. Я в 2016 году ничего не подавал...

Відповісти
  • Влад
28.05.21 12:31

Влад,Чушь написал, все работает, все четко за 2020

Відповісти
  • Адмін
28.05.21 12:26

Влад, у файлах с даними 2020 рік 

Відповісти
  • Надежда
28.05.21 12:28

Неудобно , наворочено ,извините ничего не получилось!

Відповісти
  • Ирина
28.05.21 13:01

Мне кажется, если делается такое заявление, что сервис общедоступный, то он должен быть и общепонятным и простым в обращении. Я пока не поборола кракозябры... ((( 

Відповісти
  • Валентина
28.05.21 13:07

R2355G3- це номер рядка звіту 2355 (наприклад), при тому  R2350G4
за  звітний період, а  R2355G3- за попередній 

Відповісти
  • Ігор
28.05.21 13:21

Нарешті 

Відповісти
  • Олександр
28.05.21 14:01

Абра-кадабра какая-то ,сиди и высматривай где какая строчка . Все через одно место, что не удивительно.

Відповісти
  • Татьяна
28.05.21 14:08

Очень познавателен предпоследний столбец , если его сравнить с последним. (прибыль 2020 и предыдущего годов). Предприятий с увеличивающемся убытком очень много.

Відповісти
  • Влад
28.05.21 14:19

Статистика и структура поданной отчётности: 22% подали с убытком 31% с прибылью 26% с нулевой прибылью (это как вообще, я не понимаю, 100% отчет набран отвинта:stuck_out_tongue_closed_eyes:). И 21% не подавались вовсе. Еще один источник для анализа бизнес партнеров. Если бы у меня был убыток, то по тендерах я бы получал отказы:flushed:

Відповісти
  • бух
28.05.21 16:05

я так понял здесь только плательщики налога на прибыль. единщиков своих там не нашел

Відповісти
  • Влад
29.05.21 16:33

бух,так пку предусмотрена подача и публикация только для неплательщиков прибыли. Единщики и подавать в дпс не обязаны

Відповісти
  • бух
31.05.21 08:58

Влад, ну так фин отчетность то все сдают. через єдиное окно. 

Відповісти
  • Анна
28.05.21 16:54

Ото сервіс, точно треба дешифрувальна машина

Відповісти
  • Альона
28.05.21 17:17

Хоть бы не позорились. Как обычно облажались.

Відповісти
  • Валентина
02.06.21 15:07

а я себя не нашла, там отчеты S0100113, а мы микропредприятие и сдавали форму S0111005, получается опубликовали, но не всех, или как??

Відповісти