Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.08.21
1288 8 Друкувати

Чи потрібно підприємцю повідомляти про свій статус банк, в якому він відкриває рахунок для власних потреб?

Відповідно до пункту 69.7 ПКУ фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки.

Неповідомлення фізичними особами-підприємцями та особами, що проводять незалежну професійну діяльність, про свій статус банку або іншій фінансовій установі при відкритті рахунку, згідно з п. 118.3 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. за кожний випадок неповідомлення.

Водночас, відповідно до п. 69.2 ПКУ банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Зазначена норма передбачає надання інформації про всі рахунки платників податків. При цьому слід взяти до уваги, що самозайняті особи відкривають рахунки, на які зараховуються кошти, як на вимогу суб’єктів господарювання, так і на вимогу фізичних осіб.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Коментарі
  • Ева
03.08.21 09:17

То есть, про открытие счета НЕ для ФОП, а для себя, как гражданина нужно сообщать банку? Я понимаю, если бы оба счета открылись в одном банке. А банк и про счет на физлицо сообщит в налоговую? 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
03.08.21 10:38

Ева, да. Если Вы самозайнята особа, то банк сообщит в ДПС об открытии Вами счёта в банке как физлица. В эл. кабинете Вы можете эту информацию увидеть

Відповісти
  • Ева
03.08.21 10:45

Сомневающийся Sкептиk, про субъектов предпр. деятельности понятно. Например я, как ФОП, открыла счет в Ощадбаке, и как ГРАЖДАНИН открыла счет в Приватбанке. Должна ли я сообщать Привату, что я ФОП и должен ли Приват по р/счету для граждан сообщать в налоговую?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
03.08.21 13:20

Ева, я же ответил. Повторю и дополню: да. Если Вы самозайнята особа (в т.ч. ФОП), то Вы обязаны сообщать банку (условно Привату) о своём статусе ФОПа. Ещё раз: да, банк сообщит в ДПС об открытии Вами счёта в банке как физлица, в эл. кабинете Вы можете эту информацию увидеть; если пользуетесь, например, Медком, то придёт уведомление от ДПС об открытии счёта физлица в банке (условно: Приват): F1490802 Електронні повідомлення про взяття рахунків на облік в органах ДПСУ за даними, отриманими від банків та інших фінансових установ

Відповісти
  • Юрий
03.08.21 11:10

Ева, грубо говоря, ДА! Тем более, что банки об этом спрашивают при открытии счета физлицу.
Непонятно кто именно и как выявляет нарушение и кто штрафует?

Відповісти
  • Анна
03.08.21 13:15

ФОП открыл счет в Моно как физ. лицо (гражданин), в личном кабинете информация о счете отобразилась, не могу понять зачем там эта информация.

Відповісти
  • Ната
03.08.21 14:29

Анна, Такая же ситуация.. ФОП закрылся ..Счет бизнесовый в Привате был закрыт..он больше не отражается в ЭК....А Моно (для  гражданина) висит....Его тоже значит надо закрыть?

Відповісти
  • Анна
04.08.21 10:38

Ната,я попросила закрыть счет в Моно (оказалось не так он и нужен был). думаю в вашем случае можно закрыть и открыть потом заново, если это надо. т.к. ФОП закрыт данные уже не должны передавать.

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
55683 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти