Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.08.21
1767 0 Друкувати

Чи потрібно оподатковувати ПДВ операції з постачання брухту і відходів дорогоцінних металів, утворених при розбиранні та списанні основних фондів?

Операції з постачання відходів як вторинної сировини, у тому числі, утворених при розбиранні та списанні основних фондів (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів), підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.

Пунктом 185.1 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Водночас, тимчасово, до 1 січня 2022 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД.

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України (п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Відповідні переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 01.01.2022 р., звільняються від обкладення ПДВ, затверджені постановою КМУ від 12.01.2011 р. № 15 (далі – Постанова № 15).

Перелік металів, які відносяться до поняття «дорогоцінні метали» визначено п. 1 ст. 1 Закону України від 18.11.1997 р. № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», а саме: золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).

Тобто, Постановою № 15 чітко визначено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, і до цих переліків брухт та відходи дорогоцінних металів не належить.

Враховуючи зазначене, при здійсненні операцій з постачання брухту і відходів дорогоцінних металів, у тому числі, утворених при розбиранні та списанні основних фондів, платники податків повинні нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві
Рубрика:
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
42761 125
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти