Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.08.21
5152 14 Друкувати

В Україні знято мораторій на відключення боржників від комунальних послуг

Автор: Наталія Гурковська, РБК-Україна.

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції).

Про це пише РБК-Україна з посиланням на відповідний закон, що вступив в силу.

До прийняття таких змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Згідно правок в законі така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину. Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам - автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Игорь
29.08.21 10:41

Кінець епохи бідності?

Відповісти
  • Андрей
30.08.21 11:44

Игорь, хуже не будет.   
  Я такое до выборов слышал, а теперь не слышу.
  Что случилось??

Відповісти
  • Юрий
29.08.21 12:24

Всех с праздником! Пошел 31 год незаможності Украины.

Відповісти
  • Светлана
30.08.21 07:29

Возник интерес,а как платят депутаты и топ-чиновники ? И платят ли? Покрутившись в камуфляже- купили корочку ,в драке получив фингал-оформили инвалидность,соответственно льготы  на коммуналку.И счета их не тронут.За все будет расплачиваться "маленький" украинец.

Відповісти
  • Лора
30.08.21 11:03

Светлана, знаю одну особу, бывший голова колхоза, в 1999 году у него в доме ( сельськая местность) вместо счетчика на газ просто было соединение резиновым рукавом ( шлангом) а газом пользовался на полную катушку: дом, сарай, гараж, свиньи штук 20. все отапливалось газовым котлом и жрачку свиньям готовили тоже на газу. И это всего лишь невысокого полета "птица", что говорить об остальных, наверняка коммунизм полнейший. Они коммунизм запретили, но они в нем живут

Відповісти
  • ***
30.08.21 09:18

Ранее к тому же оформляли Чернобыльские корочки. Посылали с вышестоящих инстанций водителя в зону, который оформлял  оптом пачку командировочных удостоверений. А сейчас в камуфляже сами или деток (в Козине )  фотографируют , где то на дачках.  Глядишь так и они стали участниками АТО со всеми привилегиями и льготами или если начальницы ГНИ стали санитарками в АТО и не попали под люстрацию.  Да, кроме "95 квартала" есть еще шутники в этой стране. Куда ползём?

Відповісти
  • Ирина
30.08.21 09:03

где делись все патриоты и борцы за народ. Почему вы не выходите к ВР и не машете флагами и не проклинаете этих мерзавцев, что доводят самых обездоленных до нищеты???

Відповісти
  • Вера
30.08.21 09:24

У самого идейного коммуниста участочок с хатынкою на месте пионерлагеря и с дотом с времён ВОВ на участке. Не зря  коммунисты европейских стран давным-давно  прекратили  отношения с нашими губошлёпами. У нас нет партий с социалистической идеологией, то что есть -  это дешёвый спектакль для древних пенсионеров.

Відповісти
  • Ната
30.08.21 13:18

 Давно пора! За комуналку повинні платити всі, а не тільки пенсіонери!

Відповісти
  • ***
30.08.21 13:30

Ната, Особенно за "горячую" воду, которая течёт из крана с температурой 32-38 градусов. "Честные" поставщики услуг подающие отчетность со сплошными убытками и долгами наконец дождались "справедливости", им списали долги за газ.
А пенсионеры пусть платят. Бабушке зачем деньги,  она их всё равно проест.

Відповісти
  • Светлана
30.08.21 14:38

***,у вас есть горячая вода? Да вы,батенька,в шоколаде
у нас лет 15 назад отключили. Бойлер стоит и электричество мотает.

Відповісти
  • Вера
30.08.21 19:49

Светлана, Считается, что дом подключён к горячему водоснабжению, но вода бывает очень редко.

Відповісти
  • Елена
30.08.21 14:47

Светлана, а за горячую воду платить не надо?

Відповісти
  • Светлана
30.08.21 14:54

Елена, у нас отключили полностью. Полотенце-сушитель в ванной тоже не работает.Работает только  подача холодной воды. Так во всем городке.

Відповісти