Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.09.21
766 0 Друкувати

Сума державного мита, що була сплачена ФОП – платником єдиного податку, повернута за рішенням суду: чи є дохід?

Доходом для фізичної особи – підприємця (ФОП) платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Норми встановлені ст. 292 ПКУ.

Не включаються до складу доходу ФОП – платника єдиного податку:

♦ суми ПДВ,

♦ суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку,

♦ суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та

♦ суми кредитів,

♦ суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм,

♦ суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів,

♦ суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу ФОП,

♦ суми ПДВ, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ,

♦ суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника, суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених ПКУ, та

♦ суми ЄСВ, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів,

♦ дивіденди, отримані платником єдиного податку – юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ.

Отже, сплачені ФОП – платником єдиного податку суми компенсаційних витрат на сплату державного мита, повернуті за рішенням суду третьою особою на її поточний рахунок, включаються до доходу такого платника єдиного податку.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
12715 18
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам