Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.09.21
81936 25 Друкувати

Строки подання фінансової звітності змінюються

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності".

Документом встановлено такі строки складання фінзвітності: 

Підприємства, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" належать до мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницькі товариства та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, крім тих, що зобов'язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, подають річну фінансову звітність органам статистики, як і раніше, не пізніше 28 лютого року, що настає за звітним роком.

Підприємства, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність, подають органам державної статистики та податковим органам звіт про фінансовий стан (баланс) і звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), крім консолідованої фінансової звітності, у спосіб, визначений законодавством, за звітний рік не пізніше 28 лютого року, що настає за звітним роком, за І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців - не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Підприємства, які для складення фінансової звітності застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність, складені на основі таксономії фінансової звітності, разом з відповідними аудиторськими звітами (якщо обов'язковий аудит фінансової звітності проводився на вимогу законодавства), подають до центру збору фінансової звітності не пізніше строків, передбачених Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" для оприлюднення річної фінансової звітності, проміжну фінансову звітність (за І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців) - не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Підприємства, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України" належать до середніх підприємств, подають річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність, не пізніше 1 червня року, що настає за звітним роком. Проміжна фінансова звітність (І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців), крім консолідованої, подається не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Проміжна (І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців) або річна фінансова звітність подається підприємствами податковим органам у строки, передбачені Податковим кодексом України.

При цьому, Постановою визначено, що у 2021 році проміжна фінансова звітність, крім консолідованої, подається не пізніше 25 числа місяця, що настаєза звітним кварталом.

Крім того, підприємства, які відповідно до законодавства подають фінансову звітність в єдиному електронному форматі до центру збору фінансової звітності, річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність за 2020 рік, проміжну фінансову звітність за 2021 рік (І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців), складені на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності, подають до центру збору фінансової звітності в електронному форматі до 31 грудня 2021 року.

Зміни, що вносяться до Порядку подання фінзвітності (додаток до постанови). 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Olga
22.09.21 14:43

ничего не понятно, ни номера ни даты постановы, ни додатков к ней, в самой посанове по ссылке только 2 пункта, которые опысывают далеко не все что указано в статье. Я так понимаю по форме 1м 2 м и 1мс и 2мс до конца года остается по срокам все то же, а вот что с промежуточной отчетностью в 2022 для тех кто по этим формам составляет отчетность -не понятно 

Відповісти
  • Адмін
22.09.21 14:47

Olga, додаток до Постановы  http://materialy.kmu.gov.ua/b47897ee/docs/77a0b926/Dodatok.pdf

Відповісти
  • Алёнка
22.09.21 14:56

я просто не розуміюююю , один і тей самий звіт має два строки подачі! хіба статистика з пку не подружится та не зроблять єдину дату??? 

Відповісти
  • Елена
22.09.21 15:28

И какая-то бл**ь за эти изменения получит премию, а по факту ни чего не изменили!!!! И даже выровняли сроки баланса в статистику и в ГНИ.
Рядовой бухгалтер умнее наших министром финансов и экономики!!!!

Відповісти
  • Ия
23.09.21 09:58

Елена,  думаю Их "программные продукты" по сих пор не настроены, чтобы получать одни и те же отчеты в разные сроки. а потом будут слать штрафы за неполный комплект или просроченная подача, Я как мсфошник с обязаудитом вообще уже не понимаю в какие сроки, что и куда надо подавать из этой их писульки. Понятно только что "должен". По ПКУ в одни сроки, в стат - дургие, в ЦЗФ - третьи. и везде свой отдельный бл*кий цирк.

Відповісти
  • Ия
23.09.21 10:04

и по факту будешь равняться на самую ближнюю дату и слать им всю эту гору отчетности. А так да. Бухгалтера ничего не дают: бумажки перебирают и чай с плюшками гоняют с утра до вечера. Каждый раз, смотря на этот единый формат отчетности с 80 тыс ячеек, просто хочется уйти и хлопнуть дверью, а 31 декабря уже на носу. Его заполнить весь просто не реально. Но это поймет только тот, кому не повезло его делать.

Відповісти
  • Мила
23.09.21 16:10

Ия, очень хорошо Вас понимаю, отчетность в  формате ХВRL-просто издевательство, по сути, никому не нужное. Без объяснения в каких объемах и с каким набором информации необходимо сдать. Так хочется,чтобы те, кто это придумали подавать, сели и сделали, хотя бы один период...

Відповісти
  • Вячеслав
22.09.21 15:51

Елена, ага, ничего

Відповісти
  • Елена
22.09.21 15:32

опечатка - НЕ выровняли сроки в ГНИ и стат

Відповісти
  • Наталья
22.09.21 15:45

"Проміжна (І квартал, перше півріччя, дев'ять місяців) або річна фінансова звітність подається підприємствами податковим органам у строки, передбачені Податковим кодексом України." - тобто теж 25-те залишилося?Чи я щось не зрозуміла: звіт же відправляється один і в статистику і в податкову

Відповісти
  • зеленый змей
22.09.21 15:52

прміжность финансової звітності

Відповісти
  • Галина
22.09.21 16:30

А малі підприємства, які є квартальниками з різницями,застосовують національні стандарти, не оприлюднюють фінансову звітність тепер до статистики коли повинні подавати? Для таких підприємств все залишилося так, як і було - 25 число?

Відповісти
  • Надежда
22.09.21 16:37

Я так розумію, що в органи статистики було до 25-го,стане в 22 році до 30-31 числа, а в податкову ж подається разом з декларацією по прибутку(40 днів після закінчення кварталу).

Відповісти
  • Надежда
22.09.21 16:39

А якщо подавать в єдине вікно,то получається буде до кінця місяця.

Відповісти
  • Ия
23.09.21 09:59

Надежда, вот именно. Тот же шарик только в профиль

Відповісти
  • Оптиміст
22.09.21 17:31

Було до 25-го, стало до 30-го, і що з того???

Відповісти
  • Лариса
22.09.21 20:58

Ничего не поняла.Какой  срок для малого предприятия,неужели нельзя четко написать,чем они думают...

Відповісти
  • Наталия
23.09.21 07:36

И какой смысл в этом изменении? В Статистику было до 25 станет до 30. По НКУ фин.отчетностт нужно сдать через 40 дней после окончания квартала. А по факту она отправляется в единое окно и сдать ее нужно будет все равно до 30-го. Логичнее было бы уравнять эти сроки и продлить Статистику до 40 дней.

Відповісти
  • Ольга
23.09.21 09:22

два раза прочитала, и два раза ничего не поняла. если отправить баланс в единое окно, то он сразу и в налоговую приедет. хоть 20, хоть 25, хоть 30.

Відповісти
  • ИринаКиев
23.09.21 11:02

а зачем это наменяли такое? я так поняла, что малые предприятия  по формам 1-м и 2-м до 28 годовая,  как и было?

Відповісти
  • Ольга
23.09.21 11:21

А можно ли в принципе отправить баланс отдельно с ДФС и отдельно в статистику? Способ "ножками" прошу не предлагать

Відповісти
  • Виктория
27.09.21 09:17

Ольга, можно. Через кабинет. Есть отдельно баланс для статистики. Но заполнять нужно ручками.

Відповісти
  • Ева
23.09.21 11:59

К тем, кто может подавать раз в год добавили "Малые" предприятия. Срок для них всех остался 28.02. А вот у остальных (кроме МСФЗ и кто должен опубликовать) поменялся срок за квартал = 30 к. дней и за год = 1.06.

Відповісти
  • Ирис
25.09.21 13:06

Почему для статистики баланс нужен раньше налоговой, они что не могут подождать, почему все через Ж??????? 
Что за покращення еб......е?????

Відповісти
  • Виктория
27.09.21 12:54

Постанова від 22.09.2021 № 998 (Не набрав чинності)

Відповісти