Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.09.21
23459 42 Друкувати

Подаємо відомості про бенефіціарів: як не стояти в черзі?

Автор: Сумцова Ольга, податковий експерт.

Час біжить невблаганно. Ось уже добігає кінця тримісячний термін, відведений для «безштрафного» подання даних про бенефіціарів (подати дані треба до 11.10.2021 — краще не пізніше за 8 жовтня). Хтось уже успішно з цим упорався. Хтось ще сподівається на законопроєкт про відстрочення подання даних. А хтось би й радий подати документи «в строк», але тепер через ажіотаж не може записатися до держреєстратора. Що можна зробити в цьому випадку?

Для тих, хто чекає відстрочення: чи сподіватися на законопроєкт № 5807*?

* w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72576

Цей законопроєкт, нагадаємо, серед іншого:

— відтерміновує кінцеву дату подання інформації про бенефіціарів до 11.07.2022 (тобто ще на 9 місяців);

— спрощує життя «у разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи».

Багато хто на нього сподівався, але доля цього законопроєкту до цього дня непередбачувана img 1.

Ми свого часу зазначали, що Мінфін висловився проти цього законопроєкту**.

** Більше деталей знайдете в статті «Подання відомостей про бенефіціарів: проміжний підсумок» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 38).

Але Комітет з питань економічного розвитку виявився не такий категоричний. 24.09.2021 він вніс на розгляд Верховної Ради проєкт постанови (проект № 5807/П) про прийняття за основу законопроєкту № 5807:

«1. Прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи (реєстр. № 5807)…

2. Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні».

Найближчий пленарний день, коли депутати зберуться у Верховній Раді і на якому теоретично може бути розглянута ця постанова, — 5 жовтня.

Але знову ж таки, мова тільки про прийняття в першому читанні. Коли законопроєкт винесуть на друге читання? Яким буде його зміст після його доопрацювання? Чи проголосують за нього депутати і так далі? Усе це питання, на які зараз одна відповідь, — не відомо.

Мало того, сама ця постанова ще на проєктній стадії.

Відповідно намагатися тут щось спрогнозувати, заняття невдячне.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буржуй
30.09.21 07:46

Не сработают варианты 1, 2, 3. Везде очереди. У нотариуса тоже. Знакомый нотариус говорит-работаем не подняв головы. Едва впихнул к нему родственника  , через неделю,  кто то заболел. 4 вариант не пробовал. Месяц назад это стоило 1000. Неделю назад-2500. Сейчас просят уже 3000-4000.

Відповісти
  • Анна
01.10.21 14:26

Буржуй, интересно, а как провернуть 4 вариант??

Відповісти
  • Марія
05.10.21 17:57

Анна, Добрый вечер. По поводу 4го варианта, Заполняете в Дие заявление перехода на модельный устав. Обязательно скан копию паспорта учредителей заверенную нотариально.  И подписать заявление надо электронным ключом физ. лица, (директор не подходит) (можно сделать в Привате) По срокам рассмотрения подавала 01.10 - ответ (положительный) пришел 04.10. Но может быть и отказ если есть ошибки в заполнении формы или опять же не тот ключ, или паспорт не нотариальный. Удачи

Відповісти
  • Juliya
06.10.21 14:31

Марія, подскажите, пожалуйста, через Дию кто должен подавать? Директор с подписью как физ лицо или бенефициар может?

Відповісти
  • Наталья
07.10.21 01:31

Juliya, Доброго времени суток. В Дію заходите ключами директора. Там формируете заявление о переходе на модельній устав. Прилагаете скан копию паспорта бенефициара заверенную нотариально (если паспорт "книжечка"). И подписываете ключами директора. Затем заходите в Дію ключами физ.лица бенефициара и там подписываете заявление. Сегодня сделала. Жду ответ. Удачи!

Відповісти
  • Juliya
07.10.21 09:32

Наталья, спасибо!

Відповісти
  • Виктория
30.09.21 09:59

подпишите петицию, пожалуйста, Внести изменения в Закон Украины от 06.12. 2019 № 361-IX по срокам подачи отчета о конечных бенефициарных владельцах до конца текущего года по 31 декабря 2021 года включительно.
https://petition.president.gov.ua/petition/123794

Відповісти
  • Ольга
30.09.21 12:31

Виктория, подписала. уже 18 голосов

Відповісти
  • Лара
30.09.21 11:10

Виктория, И эту петицию подписала. Только тут еще меньше голосов, к сожалению.

Відповісти
  • Елена
30.09.21 11:08

Виктория,подписала! Но пока только 9 голосов!

Відповісти
  • Виктория
30.09.21 11:58

Елена, Лара,
спасибо большое,
просто не знаю что делать - директора за границей уже давно и еще не скоро вернутся...
мы надеялись на дию...
наверное зря

Відповісти
  • Надежда
30.09.21 10:05

Помните лет 20 назад была срочная регистрация в фонде несчастных случаев?  Я стояла в тысячной живой очереди в клуб культуры трамвайного депо. Регистрация происходила на сцене. Оказывается театр только начинался...

Відповісти
  • Светлана
01.10.21 10:31

Надежда, а регистрацию баз персональных данных кто помнит?)

Відповісти
  • Надежда
01.10.21 10:59

Светлана, А как же очень даже помним. Стращали штрафами, закрытием предприятий,  а принимали заполненные  бланки просто ( Киев) - бросить в большой ящик у входа без отметки о сдаче, результат - всё в мусорный контейнер. Да, есть повод вспомнить вождя народов.

Відповісти
  • Ніна-Н
30.09.21 10:16

Вже б давно всі все подали, якби наші "слуги" не заїкнулися про цей законопроект ще  в середині липня. І досі невизначеність. 
А куди їм поспішати?

Відповісти
  • Светлана
01.10.21 10:32

Ніна-Н, питання в системі, при будь-якій владі, щось подавали в такому режимі. 

Відповісти
  • Лариса
30.09.21 11:00

Ніна-Н,а если бы сделали возможность подачи в электронном виде, так вообще даже поводов для ажиотажа не было

Відповісти
  • Вікторія
30.09.21 10:26

Кто-то пробовал через Дию?
У нас директор при подаче этой галиматьи  на прошлой неделе потерял паспорт

Відповісти
  • Надежда
01.10.21 11:00

Вікторія, И здоровье и нервы и время.

Відповісти
  • Светлана
01.10.21 10:33

Вікторія, смех сквозь слезы)

Відповісти
  • Джулия
30.09.21 10:40

Надежда, я помню, это было что-то)))

Відповісти
  • Антифашист
30.09.21 11:01

Ага, и посмотрите на статистику по ковиду, но очереди в ЦНАП, у юристов, регистраторов, это же совсем другое!!

Відповісти
  • Екатерина
30.09.21 11:36

П. 4 подходит далеко не всем. Модельный устав только для ООО. А остальным никак

Відповісти
  • Ирина
30.09.21 17:29

Если отправлять по почте, то можно отправить 1 и 2 страницу формы 2, заверенные естественно?
(паспорт, структура, понятно, интересует количество листов формы 2)

Відповісти
  • Елена
30.09.21 17:36

Ирине...и №5

Відповісти
  • Олена
30.09.21 17:43

а в мене ще така ідея: подати,те, що є ( в ідеалі- все як має бути по закону) поштою,  не в ідеалі - поштою, те, що є- це для тих, хто не має змоги висмикнути власників з за кордону, або взагалі сплячі. Прийде відмова- так, але буде підтвердження того, що відправляли поштою, і в суді можливо відбивати...

Відповісти
  • Анна
01.10.21 14:26

Олена, такая идея тоже есть, только вот последний день подачи по почте когда????

Відповісти
  • Лариса
05.10.21 15:21

Анна,"За аналогією з нормою з п. 4 ст. 34 Закону № 755 та нормами зі ст. 255 ЦКУст. 120 КАСУ, згідно з якими письмові документи чи матеріали, здані до установи зв’язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що подані без порушення строку." Тоб-то останній день 10 жовтня 2021 р, Укрпошта главпоштамп працює цілодобово: "(подати дані треба до 11.10.2021 — краще не пізніше за 8 жовтня)

Відповісти
  • 3009
30.09.21 19:55

Сволочи обязаны продлить срок подачи этих сведений! Если по закону мы ИМЕЕМ ПРАВО подавать отчет до 11 октября, а регистраторы за 2 недели до 11-го уже не записывают на прием, то это не проблема бизнеса!!! Значит нет мозгов у тех, кто установил срок 3 месяца для огромной страны!!!

Відповісти
  • Олександр
06.10.21 11:31

Зелені кончалиги просто ракети "запускають" да відосікі знімають, ось і не було часу все оцінити об'єктивно, що дівчаток в ЦНАПах на всіх не вистачить...

Відповісти
  • Лариса
05.10.21 15:26

3009, "Кто-то" опять лоббирует "чьи-то" интересы, возможно нотариусов или регистраторов или Укрпочты, пока не понятно, скорее всего: фискалы отвлекают бизнес от каких-то нововведений "задним числом"??? время покажет....

Відповісти
  • Александр
01.10.21 09:52

Срок продлят ,но об этом станет известно 11 октября во второй половине дня))))))

Відповісти
  • Лариса
05.10.21 15:27

Александр, Впрочем, как обычно!!!

Відповісти
  • Светлана
01.10.21 10:37

Александр, 100%

Відповісти
  • Валентина
01.10.21 12:08

Опишите пожалуйста п.4 подробнее

Відповісти
  • Наталья
07.10.21 01:37

Валентина, Доброго времени суток. В Дію заходите ключами директора. Там формируете заявление о переходе на модельній устав. Прилагаете скан копию паспорта бенефициара заверенную нотариально (если паспорт "книжечка"). И подписываете ключами директора. Затем заходите в Дію ключами физ.лица бенефициара и там подписываете заявление. Сегодня сделала. Жду ответ. Удачи!

Відповісти
  • Олена
05.10.21 15:23

Чому подавати інформацію мають всі?

Відповісти
  • Ніла
05.10.21 15:39

Подскажите, пожалуйста, на какой почтовый адрес нужно отправлять пакет документов (копию пасп + заяву) о бенефициарах? 

Відповісти
  • Олена
05.10.21 16:13

Ніла,на адресу ЦНАП, де ваша реєстраційна справа

Відповісти
  • Олена
05.10.21 16:12

Якщо подавати поштою, то завіряти підпис директора юр.особи на цій звітності можуть не всі нотаріуси, а тільки нотаріуси-реєстратори. Звичайні нотаріуси можуть тільки завірити копію паперового паспорта, в нашому мікрорайоні це коштує 500 грн. Якщо надійслати поштою комплект звітності з підписом керівника, не завіреним нотаріусом, можуть пне прийняти таку звітність. Але чи буде в такому випадку штраф? 

Відповісти
  • Наталья
06.10.21 07:52

Приняли решение подать документы почтой. Нотариус без проблем заверил паспорт единственного бенефициара ( он же директор), подпись директора на трёх листах формы 2. А вот подпись директора на Структуре собственности категорически отказался заверять. Типа нет такого документа для заверения подписи на нем. Мы объездили полгорода нотариусов - везде такой же отказ. Я позвонила в управление юстиции в отдел нотариата- там подтвердили правомерность отказа нотариусов! Нам посоветовали подать структуру  без заверения и если будет отказ - подать на Цнап в суд! Феерично! В итоге мы таки нашли нотариуса, который согласился заверить подпись на Структуре собственности, но распечатали ее на нотариальном бланке с голограммой, что стоило немалых денег. Хотя, все равно дешевле, чем потом судиться. Вот такой квэст, коллеги.

Відповісти
  • Сергій
07.10.21 12:31

А якщо це громадське об'єднання в області? в Бориспільському районі? На яку адресу відправляти листом документи?

Відповісти