Бенефіціари: про що це?
Автор: Амброзяк Наталя, юрист.
Тема бенефіціарів зараз суперактуальна. Запитань багато. І це попри те що процес подання даних триває вже майже 3 місяці. Хтось чекає, доки відмінять або відстрочать, хтось все-таки збирається подавати, а хтось уже пройшов цю процедуру. Загалом, у цьому тематичному номері ми вирішили зібрати усе, що відомо на сьогодні про процес подання даних щодо бенефіціарів. Тож думаємо, що запитань у вас більше не залишиться. А в цій, вступній, статті розберемося із загальними відомостями.
Звідки вони взялися?
Багато хто свого часу зіткнувся з поданням даних про бенефіціарів ще у 2014 році. Як же, черги в 100500 людей складно забути.
Подавати дані в паніці довелося всім. Навіть тим, у кого власниками і одночасно бенефіціарами були фізособи. Але пізніше таких юросіб звільнили від цієї необхідності.
На той момент необхідно було вносити тільки П. І. Б., дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний код і місце проживання.
Не вказувалися в ЄДР* ні тип впливу, ні його ступінь (тобто, наприклад, відсоток впливу). Також не подавали держреєстратору структуру власності. Тим більше не підтверджували щорічно дані про бенефіціарів.
* Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Ці дії — ноу-хау Закону № 361 (який набув чинності 28.04.2021 р.).
Саме він увів більш точне визначення бенефіціара (див. статтю «Шукаємо кінцевих бенефіціарів» цього номера) і вніс зміни до Закону № 755 щодо необхідного пакета документів (див. статтю «Коли, куди та що подавати» цього номера).
- Бенефіціар
- ,
- Реєстрація
- ,
Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.
Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.