Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.10.21
12777 22 Друкувати

Кабмін пропонує запровадити електронні перевірки (е-аудит)

Урядом погоджено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)». 

Необхідність прийняття проєкту акта виникла у зв'язку з потребою впровадження сучасних новітніх підходів до податкового контролю, реформування якого є невід'ємною частиною загальної податкової реформи. Електронні форми контролю платників податків протягом останніх років набувають все більшого поширення у роботі фіскальних органів країн світу.

Як свідчить практика адміністрування встановлених законодавством України податків і зборів, конституційний обов'язок платників податків щодо повної і своєчасної сплати податкових платежів виконується не завжди і не всіма суб'єктами оподаткування. На жаль, однією з основних проблем формування та розвитку податкової культури в Україні є достатньо низький рівень переконання у населення в необхідності сплати податків.

Тому впровадження електронного аудиту (е-аудиту) сприятиме вирішенню таких завдань:

  • удосконаленню ризик-орієнтованих підходів на доперевірочному та перевірочному етапах; підвищенню швидкості, точності та ефективності результатів перевірок;
  • створенню можливостей для платників податків щодо самоперевірки поданої податкової звітності;
  • зменшенню кількості податкових запитів до платників податків;
  • зменшенню податкових правопорушень та судових спорів;
  • зменшенню особистих контактів між платником податків та контролюючим органом, зниженню впливу «людського фактору».

Крім того, систематизований аналіз інформації, що передається від платника податків до контролюючого органу, створить додаткові можливості для виявлення тенденцій у здійсненні податкових правопорушень з метою їх оперативного вирішення.

Законопроєктом пропонується внести зміни до ПКУ в частині обов'язку платників податків подавати до органів ДПС експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-Т) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Водночас, такий обов'язок виникає у великих платників податків з 01.01.2025 року, а у платників ПДВ - з 01.01.2027 року. При цьому для забезпечення рівності платників податків та підвищення рівня податкової культури пропонується запровадження відповідальності платників податків за неподання, несвоєчасне подання, подання з помилками стандартного аудиторського файлу (SAF-Т) в передбачені терміни.

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі стандартного аудиторського файлу SAF-Т тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі:

  • 100 розмірів мінімальної заробітної плати для великих платників податків;
  • 10 розмірів мінімальної заробітної плати для платників ПДВ (крім ФОПів).

Сплата штрафів не звільняє платника податків від обов'язку подання стандартного аудиторського файлу SAF-Т.

За подання стандартного аудиторського файлу SAF-Т не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками, вчинене вперше, штрафні (фінансові) санкції до платників податків не застосовуються.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Иванов
28.10.21 14:35

Они просто уроды, сколько можно выкачивать бабло с нечастных плательщиков. У-Р-О-Д-Ы!!!
 

Відповісти
  • Татьяна
28.10.21 14:37

Штраф…впровадження…штраф…впровадження…штраф…

Відповісти
  • Тамара
28.10.21 15:08

Когда штраф будет на гос.служащих ?!- всех уровней и минимум такой же как на налогоплательщика?!! когда штрафы и наказания будет на судьев и медработников ?! почему предприятие и бухгалтер в нашей стране несет ответственность только????

Відповісти
  • Галина
28.10.21 15:21

Как они достали своими  законами, штрафами. 

Відповісти
  • хрюн сальный
28.10.21 15:34

новий год на дворе, зеление собирають на корпоратив

Відповісти
  • Олена
28.10.21 16:14

Мы накануне грандиозного шухера. Теперь мы будем вести бухгалтерию прямо  в податковой. Они еще и программу сделают, чтоб им удобно.  И как  они не додумались обязать расчетные счета иметь исключительно у них же.  Ну а что? Им доходы, нам убытки.? Кто ж тут будет работать?

Відповісти
  • Александр
28.10.21 17:48

Зачем в податкову подавать, давайте прямиком к хозяину в штаты будем отправлять. Зачем нам больные на голову посредники.

Відповісти
  • Елена
29.10.21 09:11

Переживать не стоит, к 2025 или 2027-му году зелебобики страну развалят окончательно. Некому будет отправлять аудит-файлы.

Відповісти
  • Лариса
29.10.21 12:35

Елена, согласна.... В каком-то фильме о Голодоморе в конце прозвучала фраза: "Урожай  выдался богатым, но собирать его было некому". Страшно! Ощущение, что мы туда же 

Відповісти
  • Татьяна
29.10.21 09:13

И всегда будет в  неполном объеме(как сейчас отмазка об отказе рег-ции или еще чего-либо) и все штраф.Где же " пряники?

Відповісти
  • Мария
29.10.21 15:25

Татьяна, так штрафы - это и есть пряники, не уже ли вы еще не понимаете этого?

Відповісти
  • Елена
29.10.21 09:49

Как в ГНИ зайти - красная зона, нельзя, а как проверки - всегда пожалуйста!
Опять все на плечи бухгалтеров: отсканируй, подай...
Как они достали... Прямо с голоду умирают без проверок, взяток и штрафов...

Відповісти
  • нана
29.10.21 10:01

не ясно =єто они планируют таке  для всех плательщиков- зарегистрированніх в украине? или для "рискообразующих"??

Відповісти
  • вика
29.10.21 10:12

так ,что теперь снова  пополнятся штат податківців-  такая масштабная  работка им подвалит- копаться  в объемах  єтих файлов и все это за наши же народные кошти.. платниів податків                                                                                    издевательство какое то..

Відповісти
  • вика
29.10.21 10:16

и при єтом мечтают власти об инвесторах , наверное иностранных
а свое предпринимательство - это ж тоже инвестори- нет.. будем душить душить душить

Відповісти
  • дина
29.10.21 10:30

это просто репрессивная  цыганщина- очень просто и легко признать этот эл.отчет  НЕ в полном объеме- и будь ласка- штраф!-

Відповісти
  • Світлана
29.10.21 10:37

А что это за формат такой новый? Какое ПЗ с ним работает?

Відповісти
  • Лариса
29.10.21 10:59

Что-то я не понимаю. У меня выручка проходит через РРО и каждый чек они получают, налоговые накладные я втягиваю зарегистрированные из их системы. Вопросы: Какой еще файл они хотят? Что не понятно даунам?

Відповісти
  • Тамара
29.10.21 11:26

Просто они перелаживают свою работу на плечи бухгалтеров. Это как сейчас при разблокировке НН подаешь не только все отсканированные документы, а и пишешь пояснение , начиная с биографии рождения фирмы (где и когда зарегистрировался, кто директор и бухгалтер, хотя все эти данные у них есть, но все равно надо прописать.) Описываешь всю процедуру сделки с таблицами. И все равно тебе не разблокируют, пишут такую ерунду в отказе. А здесь мы будем сами писать за них акты проверок и в будущем ни каких замечаний от нас не было, мы ведь сами накатали пояснение (для них акт). Просто сколько это времени должно занять если скажем проверка за три года и при объемах приличных (много приходных накл. и расходных)? Это будет просто ужас

Відповісти
  • Лариса
29.10.21 12:40

Пусть уже сразу придумают форму, с обязательным полем - штраф в сумме Х% от оборота, умноженный на какой-нибудь коэф. и условный курс + срок оплаты 1 день + пеня за неуплату........
 

Відповісти
  • *
29.10.21 14:28

Для бизнеса это означает, что придется менять ПО! Это при системе администрирования налогов (НДС прежде всего) - одной из самых сложных в мире. Да сколько можно издеваться над бухгалтерами? Электронный аудит - здравая мысль. Но при условии, что учет будет простым и доступным. 

Відповісти
  • Почти Киев
29.10.21 15:06

 "На жаль, однією з основних проблем формування та розвитку податкової культури в Україні є достатньо низький рівень переконання у населення в необхідності сплати податків." Можливо!? Але, водночас, на превеликий жаль, в Україні найнижчий рівень СОВІСТІ і найвищий рівень НЕНАЖЕРЛИВОСТІ у прийдешніх депутатів!

Відповісти