Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.11.21
16077 27 Друкувати

Подання інформації про бенефіціарів буде доступне в електронному вигляді

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надання інформації для цілей фінансового моніторингу», який спрощує передачу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Документ передбачає можливість швидкої та зручної електронної подачі інформації (у цьому випадку - без нотаріального посвідчення копій документів) представниками бізнесу та іншими юридичними особами для фінансового моніторингу з метою протидії легалізації (відмиванню) коштів, отриманих злочинним шляхом.

«Я не дозволю знищити необхідний країні інструмент для протидії відмиванню злочинних коштів та забезпечення прозорості. Україна стала першою країною у світі, яка почала публічно відображати інформацію про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб, подавши приклад іншим. Процес подання інформації про бенефіціарних власників цьогоріч було організовано неналежним чином. Саме тому я ініціюю можливість подання необхідної інформації в електронному вигляді – без черг та додавання непотрібних паперових документів. Натомість можна буде зробити кілька кліків у додатку «Дія». Комфортні умови для бізнесу, прозорість та доступ до інформації – серед пріоритетів моєї роботи», – зазначив Глава держави. 

Передбачається також можливість автоматичної звірки поданої компаніями інформації з даними державних реєстрів, що замінить довготривалу звірку паперових документів з електронними реєстрами в ручному режимі та значно прискорить процес реєстрації.

Законопроект також передбачає підготовку та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юридичних осіб та проведення роз’яснювальної роботи щодо цього. Запропоновано, щоб юридичні особи мали щонайменше шість місяців для подачі інформації з моменту затвердження такої методології, а ті, хто вже подав інформацію, отримали можливість її уточнити.

Оновлені процедури подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника були запроваджені Україною після ухвалення Верховною Радою у грудні 2019 року нової редакції Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Держава збирає та відображає в реєстрі інформацію про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб. Ця інформація необхідна для аналізу та відбудови ефективної системи протидії відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, недопущення використання коштів з метою фінансування тероризму та інших тяжких злочинів.

Ці нововведення прийняті на виконання норм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також з метою імплементації в законодавство України стандартів Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) та узгодження національного законодавства із законодавством ЄС.

Ініційований Президентом проект закону передбачає втілення всіх міжнародних зобов’язань України та водночас – максимальне спрощення для українських компаній подачі інформації та її подальшої обробки.

За матеріалами Офіс Президента України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Людмила
18.11.21 22:34

Хорошо. Но поздно 

Відповісти
  • Надежда
19.11.21 10:12

"Лучше поздно, чем никогда", сказал Зеня, глядя вслед уходящему поезду, и положил голову на рельсы .

Відповісти
  • Юра
19.11.21 02:31

Людмила, ну и что тут хорошого, убрали возможность нотариусам поправить финансовое положение.
ОБЪЯСНИТЕ МНЕ. О КАКИХ БЕНЕФАЦИЯХ ИДЕТ РЕЧЬ, ЕСЛИ ВСЕ УЧРЕДИТЕЛИ ФИЗИЧЕСКИЕ ЛИЦА? 

Відповісти
  • Станис
19.11.21 08:44

Юра,  А если физ лиц 600 человек, да еще 8 предприятий тоже учредителей?? Я замахался рисовать таблицу....((((

Відповісти
  • Ніна
19.11.21 07:57

Юра, у юридического лица учредителем может быть и юридическое лицо. Вот они якобы  по цепочке и хотели дойти до того самого физического лица,которое и есть бенефициаром.

Відповісти
  • Александр
19.11.21 00:07

https://www.youtube.com/watch?v=btQD32RRD_o - 乌兰图雅 - 站在草原望北京

Відповісти
  • Александр
19.11.21 00:18

Не бойтесь китайских иероглифов, в официальном китайском их только 100 штук. Сын моего шефа ездил в Пекин обучать английскому и сам научился китайскому. Но его фирму китайскую не потяну, я уже стар, отказался.
Ни хао.

Відповісти
  • Юра
19.11.21 02:27

странно, на какую реакцию рассчитывает организованная группа, поставившая в позу прачки ВСЕХ , после того, как сделала своё дело, не получив полного удовлетворения от всех, так как просто не могла за такое время ощаствить такое количество стоящих в очереди стать ощасливленным, после того , как сделает селекцию.

Відповісти
  • Татьяна
19.11.21 08:51

«Я не позволю уничтожить…» Да вы УЖЕ все уничтожили!!!!!

Відповісти
  • Mariya A.
19.11.21 09:11

А що означає "кілька кліків у додатку «Дія»"?
Наскільки я розумію, "Дія" - це застосунок лише для фізичних осіб і ФОПів. Чи кожна фізособа буде тицяти пальцем у "Дії", що вона є кінцевим беніком чогось? Чи директор юрособи буде через свою особисту "Дію" подавати цю інфу разом із сертифікатом про вакцинацію, правами, паспортом і свідоцтвами про народження дітей? 

Але ж чекаємо...

Відповісти
  • Татьяна
19.11.21 12:37

Mariya A., юр.особи так користуються цим додатком

Відповісти
  • Mariya A.
19.11.21 13:45

Татьяна, дякую. Дійсно для юросіб там дещо з'явилося. Я, навіть, авторизувалась ЕЦП директора і мені підтягнуло саме ЮО. Мабуть, є шанси деякі реєстраційні дії робити он-лайн.

Відповісти
  • Наталія
19.11.21 13:14

Татьяна, яким чином? ключ директора- це ключ фізособи для Дії

Відповісти
  • Татьяна
19.11.21 09:30

Звучит как издевательство

Відповісти
  • Анастасія
19.11.21 09:34

однако замахали.
сделайте один раз нормально, но нет.
сначала поставим срок 3 месяца подать бумажки для всей Украины (заверенные нотариально, что немаловажно).
потом в последний день продлим срок. спасибо, но седые волосы уже полезли.
через месяц мы еще выпустим закон, что нужно снова подавать бумажки всей Украиной, чтобы эл.почту внести. снова срок пару месяцев. через год нам не понравится форма заявок, запятая не там стоит - переподайте.
а спустя лет 10 - мы, возможно, дадим возможность вносить инфу в эл.виде.

Відповісти
  • Татьяна
19.11.21 09:58

"Я не дозволю знищити необхідний країні інструмент для протидії відмиванню злочинних коштів та забезпечення прозорості." А он типа не знает , кто отмывает средства. Ну-ну. И этот отчёт, наконец-то, позволит привлечь к ответственности Порошенко и ему подобных.

Відповісти
  • Валентина
19.11.21 15:40

Татьяна,  это уже диагноз.

Відповісти
  • *
19.11.21 14:05

Татьяна, я не адепт Порошенко и тому подобных. Но порохофобы из всех утюгов задолбали уже. Субьект давно задвинут от власти подальше, а все равно бесконечно папередники виноватые. Если Порошенко отмывает деньги, приведите доказательства. Или хватит уже срач наводить. Думать надо было головой, когда шли на выборы.

Відповісти
  • Яна
19.11.21 12:21

Татьяна, а что, Порошенко вам все покоя не дает? при нем работали нормально  и таких бредовых законов в турборежиме не принимали. Вот из-за таких голосовальщиков, как вы, и страдаем сейчас. У нас же борьба с олигархами идет , а олигархи - это мы - малый и средний бизнес((((((( 

Відповісти
  • *
19.11.21 10:00

Сначала СЭА НДС, затем бенефицирары... Украина стала экспериментом, на который и Европа не решилась, куда они так прутся. Может, довольно?

Відповісти
  • *
19.11.21 10:31

А разве их Дыя для рлиц существует? Или какой-нибудь Ашот на Галапагосских островах будет в ней регистрироваться?

Відповісти
  • *
19.11.21 10:31

юрлиц))))

Відповісти
  • Таня
19.11.21 13:40

Себя пусть накажет за отмывание преступных средств, или Pandora Papers врет? https://biz.liga.net/pervye-litsa/all/article/zelenskiy-ahmetov-i-gerega-geroi-megarassledovaniya-pandora-papers-chto-novogo-my-uznali

Відповісти
  • Валентина
19.11.21 15:36

И, когда же это "счастье  свалится на наши головы" ? Это только болтовня и ничего более.  Сначала,   дать заработать нотариусам за наш счет, потом сделать вид, что  заботится о  малом  и среднем бизнесе. И, то только  пообещав манну небесную. Но, зная, как у нас   эти все   обещания  вводятся в действие, можно    с уверенностью сказать: Опять , пиар, опять врете и не краснеете.  

Відповісти
  • ИринаКиев
19.11.21 18:04

меня бы обрадовала информация,  что эту  х.....рень вообще отменят, а так, живем в ожиданиях,  что этим  ресурсом все-таки можна будет воспользоваться без лишней бнготни и расходов

Відповісти
  • Ирина
20.11.21 19:29

Надеюсь ближе к 11 июля отменят подачу этой важной информации!

Відповісти
  • Любовь
22.11.21 09:11

Подскажите, если уже подали информацию о бенефициалах (в октябре с рисунками), то нужно ли ее обновлять  в течении месяца, после организации фирмы, если никаких изменений не произошло?До той даты, относительно которой продлили подачу для всех?

Відповісти