Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.11.21
4472 2 Друкувати

Перерахунок середньої зарплати за період із 12.12.2020 по 03.09.2021: робити чи ні?

Нагадаємо, що постановою КМУ № 917* було оновлено правила розрахунку середньої заробітної плати за Порядком № 100**. Докладніше на цю тему читайте у матеріалі за посиланням.

Норми постанови КМУ № 917 застосовуються з дня офіційного опублікування, а саме з 04.09.2021 р.

Відповідно до п. 2 постанови № 917 працівникам, яким у період з 12.12.2020 р. до набрання чинності постановою КМУ № 917 обчислення середньої заробітної плати було здійснено відповідно до Порядку № 100* без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, протягом 3 місяців після набрання чинності цією постановою здійснюється перерахунок середньої заробітної плати з урахуванням п. 3 Порядку № 100.

Тобто працівникам, яким у період з 12.12.2020 р. до набрання чинності постанови № 917 (з 12.12.2020 р. по 03.09.2021 р. включно) обчислення середньої заробітної плати було здійснено без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, протягом 3 місяців після набрання чинності постанови КМУ № 917 повинні здійснити перерахунок середньої заробітної плати з урахуванням редакції п. 3 Порядку № 100, яка була чинна на час розрахунку середньої заробітної плати, а саме з урахуванням редакції постанови КМУ № 1213***.

Якщо премії та інші виплати за підсумками роботи за певний період нараховано після набрання чинності постанови № 917 (з 04.09.2021 р.), то перерахунок середньої заробітної плати, яка нарахована в період з 12.12.2020 р. по 03.09.2021 р., не здійснюється.


* Постанова КМУ від 01.09.2021 р. № 917 "Деякі питання обчислення середньої заробітної плати".
**Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.
*** Постанова КМУ від 09.12.2020 р. № 1213 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 100".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
22.11.21 11:09

Пожалуйста, для "особо одаренных" поясните - если премии только за месяц(в том числе годовая премия называется "премия за декабрь") и выплачиваются в месяц начисления - ничего пересчитывать не нужно???

Відповісти
  • Татьяна
23.11.21 15:47

годовая премия называется "премия за декабрь" - нет. Но если есть приказ по предприятию или есть кол. договор в котором прописано что в декабре начисляется премия за год то лучше пересчитать. 
 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам