Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.11.21
14504 12 Друкувати

Ведемо новий товарний облік ФОП: що можна, а що не можна

Автор: Мірошниченко Віталіна, податковий експерт.

Тему нового товарного обліку ФОП в одній статті не охопиш. Та ми й не намагаємося. Це вже третя за рахунком стаття*. І в ній ми підійшли безпосередньо до питань ведення Форми обліку товарних запасів — тими, хто таки «попав» на ведення цієї Форми. Питань багато. Долучайтеся!

* Перші дві статті: «Неждано-негадано» — з’явився Порядок ведення обліку товарних запасів ФОП» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 46), «Облік товарів у ФОП не для всіх: без паніки!» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 47).

Запитання 1. ФОП давно вже веде облік товарів за власним бажанням в 1С. Форма обліку товарів у нього набагато зручніше та інформативніше, ніж таблиця з Порядку № 496**. Чи можна використати її замість цієї таблиці? Наприклад, роздрукувати Реєстр прибуткових документів з 1С?

** Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб — підприємців, у тому числі для платників єдиного податку, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сергей
29.11.21 09:23

Большое спасибо, за подробную информацию.

Відповісти
  • Елена
29.11.21 11:25

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо ФОП планує реалізацію ТСПТ з 1.01.22, обов'язок вести товарний облік в нього виникає з 1.01.22, та першим записом може бути опис складений самостійно? 

Відповісти
  • Юрий
29.11.21 12:35

Елена, саме так

Відповісти
  • Наталья
29.11.21 13:25

Если форма учета ведется на точке реализации, то какие там могут быть цены поставщика, если на точку товар приходит по накладным на внутреннее перемещение от фопа на работника по розничным ценам

Відповісти
  • Бух
29.11.21 18:28

Поделитесь опытом, кто работает с или без РРО и оплата на р/с , но непонятно как - картой заплатил или не картой - как вы это отслеживание и понимаете, что тут надо РРО, а тут - не надо?

Відповісти
  • Александр
29.11.21 19:40

Бух,
Налом и картой разными строками надо.

Відповісти
  • Александр
29.11.21 19:43

Проверить это запросто у падатковой. 3400 мин штраф. Плиз лучше соблюдать требования, хоть и анизаконные. Не вздумайте доказывать, вас же поимеют.

Відповісти
  • Александр
29.11.21 19:54

В 2000 нельзя было снять денег с карточки обслужившем ресторане, крал бюджет. Ресторан Первак. Где охрана Кучмы подстрелила официанта, утром денег заплатили чтобы замолк. Там была жена, я и сам тонировал охране Кучмы 320 очкарики мерсы. Нормальные пацаны.

Відповісти
  • Лариса
29.11.21 22:02

Не пойму. Почему не вносить реализацию через РРО? Если приход мы вносим весь, то почему выбытие не полностью отражать? 

Відповісти
  • Артем
03.12.21 08:42

Лариса,
РРО сам передаёт данные о проданных товарах в налоговую.
Зачем дублировать его функцию?
А вот б/н не передаётся.

Відповісти
  • Татиана
30.11.21 09:55

Лариса, приход мы вносим по закупочным ценам, а реализация через РРО -  по розничным. Какой смысл её вносить?

Відповісти
  • Александр
29.11.21 22:33

Я всегда веду по всему- алкоголь. Дурацкая таблица ничего не имеющая. Как и всё это окупационное государство.

Відповісти