Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.11.21
20089 15 Друкувати

Облік товарних запасів ФОП: приклади

Автор: Нестеренко Максим, податковий експерт.

У «Податки & бухоблік», 2021, № 91, с. 2 ми вже розповідали вам, що порядок обліку товарних запасів у ФОП оформився в конкретний нормативний документ*. І от, 26 листопада цей документ вже набрав чинності. Отже, товарний облік у ФОП офіційно стартував. Протягом останніх тижнів від вас надходили численні запитання щодо нового порядку. У цій статті ми зібрали їх докупи і даємо відповіді!

* Порядок, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496.

Обліко-зобов’язані й обліко-вільні ФОП

Обов’язок ФОП вести облік товарних запасів прописано у п. 12 ст. 3 Закону про РРО. Як і всі інші вимоги цієї статті, вимога щодо товарного обліку стосується тих ФОП, які здійснюють розрахункові операції у розумінні ст. 2 Закону про РРО.

Тобто вести облік товарних запасів (при здійсненні розрахункових операцій) зобов’язані:

1) усі ФОП-загальносистемники;

2) усі ФОП — єдиноподатники групи 3 — ПДВшники (ставка ЄП 3 %);

3) ФОП — єдиноподатники груп 1, 2 і 3 — безПДВшники (ставка ЄП 5 %), які торгують ТСПТ згідно з Переліком, затвердженим постановою КМУ від 16.03.2017 № 231, ліками, медичними та ювелірними виробами.

Обійтися без товарного обліку можуть: (1) ФОП — єдиноподатники груп 1 і 2 та (2) ФОП — єдиноподатники групи 3 — безПДВшники (ставка 5 %) (абз. 3 п. 12 ст. 3 Закону про РРО).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
30.11.21 08:35

Чё-то упустил? Не совсем понял с примером 10: "перукарські послуги і використовує для їх надання лак для волосся". "Перукарські послуги" относятся к "запрещённым" видам? "Лак для волосся" относится к технически сложным или медицинским товарам? Или сам ФОП → 3 группы 3% (с ПДВ)?

Відповісти
  • Александр
30.11.21 10:09

Сомневающийся Sкептиk,
Если вы не в курсе,  лак для волос- огнемёт. В фильмах так используется.

Відповісти
  • Valentyna
30.11.21 09:50

Сомневающийся Sкептиk, ЖДИТЕ..еще чуточку и будем лак у мастеров считать, сколько и на кого ушло блесток на каждый палец...  

Відповісти
  • Александр
30.11.21 10:12

Valentyna,
Нет, не количество штук а килограммы надо просчитать в фунты

Відповісти
  • Valentyna
30.11.21 08:36

не мала баба клопоту....
зачем? ну вот зачем???? мне как бухгалтеру нужен бухгалтер, иначе я свихнусь 

Відповісти
  • Александр
30.11.21 10:13

Valentyna,
Бредятина правящих дегенератов всегда льётся, успокойся.

Відповісти
  • Алекс
30.11.21 10:19

А нужно ли вести учет всех товаров или только из перечня? Бить то все через РРО-все, а вот вести учет- сомневаюсь!

Відповісти
  • Валентина
30.11.21 10:23

У Зеленых дегенератов совсем крыша поехала - мы теперь будем учитывать каждый пшик баллончика лака!! )))) Кроме мата других слов нет - ДОЛБОЁБЫ!!

Відповісти
  • Владимир
30.11.21 10:29

"Если ФЛП торгует товарами, но без физического их поступления на склад или в магазин (так называемый дропшиппинг), ему, по нашему мнению, не нужно вести товарный учет. Ведь такие товары не находятся у ФЛП в месте продажи, а поступают покупателю прямо от производителя или поставщика. То есть не от самого ФЛП, а от другого лица." А вот и не факт, что Ваше мнение правильное.

Відповісти
  • Владислава
30.11.21 10:33

Т.е. единщику 3 группы-плательщику НДС, торгующему только по безналичному расчету учет вести не надо?

Відповісти
  • Нина
30.11.21 14:08

А  единщику 3 группы-неплательщику НДС, торгующему только по безналичному расчету учет вести не надо?
Как сказал Зеленский-Олигархов надо душить в зародыше,пока они еще ФОПЫ.В других странах малому бизнесу во время эпидемии дают льготы,снижают налоги -а у нас наоборот,добивают окончательно .

Відповісти
  • Светлана
01.12.21 11:10

Нина, это анекдот, а не слова Зеленского 

Відповісти
  • Oleg
30.11.21 16:11

Не совсем понятно, нужно ли отражать возврат от покупателя товара, проданного ранее через РРО. При возврате денег формируется чек, сумма которого также отражается в Z-отчете и налоговики его видят...

Відповісти
  • Ольга
01.12.21 13:06

ФОП на общей системе, работает только по безналу(деньги на р/сч), производство- освобожден от этого учета? или нужно вести?

Відповісти
  • Ірина
01.12.21 17:58

Идиотизм крепчает!! Просто нет слов!! Это же каким нужно быть идиотом , что бы намудрить таку бредятину!? 

Відповісти