Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.12.21
3819 1 Друкувати

РРО неможливо доопрацювати щодо штрих-коду акцизной марки: дії продавця

ДПС листом від 15.11.2021 р. № 4319/ІПК/99-00-07-05-01-06 відповіла на запитання, які виникли у суб’єкта господарювання (далі – СГ), у зв’язку із набуттям чинності наказу Мінфіну від 08.06.2021 р. № 329. Нагадаємо, цим наказом внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів, які передбачають відображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої. Докладніше на цю тему читайте за посиланням.

У податківців запитали наступне.

1. Чи підлягають обов’язковому доопрацюванню РРО, які перебували на обліку у органах ДПС до дня набрання чинності Наказом № 329, для виконання вимог щодо відображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої у разі відсутності технічної можливості виробника здійснити таке доопрацювання?

2. Чи можна використовувати РРО після 01.10.2021 р., за умови неможливості їх доопрацювання виробником в частині відображення в касових чеках цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, до кінця терміну експлуатації, встановленого законом?

Автори листа відповіли, що з метою недопущення непорозумінь з контролюючими органами та у випадку отримання відмови (інформації) від акредитованого центра сервісного обслуговування (далі – ЦСО) про неможливість доопрацювання належної СГ касової техніки, ДПС рекомендує звернутись до такого ЦСО з проханням надати письмове підтвердження такого факту по кожному екземпляру РРО.

У разі підтвердження відсутності технічної можливості доопрацювання РРО СГ, версії внутрішнього програмного забезпечення яких були включені до Державного реєстру та які перебували на обліку в контролюючих органах, до набрання чинності Наказом № 329, СГ може використовувати їх при продажу товарів, робіт, послуг протягом семирічного терміну від первинної реєстрації.

В той же час, у випадку внесення змін до порядку проведення розрахунків, який визначено ст. 3 Закону № 265, та виникнення обов’язку у платників податків відображати реквізити марок акцизного податку на алкогольні напої у розрахункових документах, застосування РРО Товариства, які не були доопрацьовані, при продажу алкогольних напоїв, буде призводити до формування та видачі невідповідних розрахункових документів.

Звернемо увагу, з 01.10.2021 р. відсутні підстави для застосування ДПС до суб’єктів господарювання штрафів за видачу розрахункового документа без відображення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (Інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР», категорія 109.18).

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Владимир
13.12.21 11:48

"дії продавця" То имеется ввиду?

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам