Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.12.21
15909 27 Друкувати

Дія City: Рада підтримала впровадження нової системи оподаткування IT-бізнесу

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" (проєкт №5376.)

Закон спрямований на надання податкових стимулів ІТ індустрії та встановлює комплексну систему заходів, необхідну для розвитку цифрової економіки в Україні.

Закон передбачає запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ індустрії, вдосконалення норм щодо оподаткування галузі цифрової економіки і розмежування резидентів Дія Сіті, які є платниками податку на прибуток на особливих умовах, а також платниками, що використовують діючу концепцію нарахування і сплати податку на прибуток, а також встановлення умов відповідальності для юридичних осіб, що скористалися пільговим режимом за невідповідність критеріям, що висуваються до резидентів Дія Сіті.

"Ми виходимо на фінішну пряму перед запуском однієї з найкращих податкових систем у світі для розвитку IT та креативних індустрій. Попереду новий старт для розвитку української економіки, - так прокоментував прийняття цього закону Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України.

Він пояснив, що Дія City передбачає комфортні податкові ставки на дохід ІТ-фахівців, фактично на рівні спрощеної системи оподаткування, можливість заміни податку на прибуток податком на виведений капітал та податкові стимули для залучення інвестицій.

Наразі податковий закон передбачає:

• Перехідний період з обмеженням на роботу з ФОП у рамках спецрежиму буде таким: до 2024 жодних обмежень не передбачено. З 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 — 20%.
• Рівень податкового навантаження на компанії-резидентів: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%; можливість вибору корпоративного податку - ННВК (9%) або податок на прибуток (18%).
• Компанії отримають 0% податок на дохід фізосіб з дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки; податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
• Суми понад ліміт для платників ПнВК будуть оподатковуватися в розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату.
• Резиденти Дія City, які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, і які мають річний ліміт доходу до 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час резидентства.

До того ж, пільгове оподаткування на зарплати фахівців не обмежуватиметься за єдиним КВЕД та поширюватиметься на всіх співробітників компанії. Умови Дія City зафіксовані на 25 років.

"У поєднанні з іншими інструментами, податковий режим Дія City дозволить IT-компаніям активніше розвиватися та масштабуватися, залучати інвестиції та створювати якісний високотехнологічний продукт. І робити це все тут, в Україні — у конкурентоспроможній юрисдикції, а не шукати комфортніших умов в інших країнах. Україна має все необхідне, щоб стати потужним технологічним хабом. Дія City дозволить реалізувати цей потенціал швидше та ефективніше, - впевнений Федоров. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
14.12.21 13:58

А кассовые аппараты не рассматривали?

Відповісти
  • Ірина
14.12.21 14:04

Тетяна,нема коли.... ви шо Вані працюють

Відповісти
  • Мария
14.12.21 14:04

Вот же, толком даже прописать не могут "...Перехідний період з обмеженням на роботу з ФОП у рамках спецрежиму буде таким: до 2024 жодних обмежень не педбачено. З 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 — 20%." - Затраты на что, на канцтовары, на услуги аренды, на услуги айти ? % от чего от дохода от затрат от чего?????

Відповісти
  • Олена
14.12.21 14:44

Мария, перважна більшість ІТ-компаній не мають в штаті співробітників - замість них на компанію працюють ФОПи програмісти. Прийняттям цього закону хочуть унеможливити оплату цим самим ФОПам, спонукаючи компанії офіцийно працевлаштовувати їх у якості співробітників. Канцтовари та оренда - це дрібниці у порівнянні з коштами, що виплачуються програмістам.

Відповісти
  • леся
15.12.21 17:26

Олена,"Спортлайфи", різні супермаркети та ін. великі підприємства теж працюють через ФОпів. Чому до них не застосовується схожий закон? Потрібно вивести ІТ галузь  на реєстрацію в Прибалтійські країни з віртуальним паспортом? ІЕ ФОП з  доходу - мінімум -500 доларів- платять в бюджет величезні кошти.

Відповісти
  • Ирина
14.12.21 14:31

Мария, там в законе написано Установити, що у 2024 році розміри придбання майна, робіт, послуг (крім роялті) у платника єдиного податку протягом податкового (звітного) року, передбачені підпунктом 135.2.1.15 підпункту 135.2.1 пункту 135.2 статті 135, підпунктом 141.91.2.12 підпункту 141.91.2 пункту 141.91 статті 141 цього Кодексу, визначаються в розмірі, що перевищує 50 відсотків суми витрат від будь – якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період. При цьому до витрат від будь-якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включаються витрати, пов’язані з операційною, фінансовою та інвестиційною діяльністю.

Відповісти
  • Татьяна
15.12.21 08:15

Ирина, это ограничение по расходам по ФОП только для IT? Или для всех? 

Відповісти
  • Катерина
14.12.21 14:18

Мария, .....витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%....

Відповісти
  • Виктор
14.12.21 14:10

Ну и уроды, теперь и программисты умотают в Польшу, с кого ПДФО взымать будут. Да они сами отлично развивались, пока их не трогали. 

Відповісти
  • Наталия
15.12.21 09:03

Виктор, вы явно не в курсе(((( В Польше налоги поболее. Если у нас ФОП IT платит 5% с дохода плюс 1430 ЕСВ, то в Польше только сотрудники, никаких ФОПов и удержание с них более 30%. Сын там работал, сейчас вернулся сюда. И этот закон не для самих программистов, а для IT компаний.

Відповісти
  • Юрий
15.12.21 09:24

Наталия, Прораммист на западе это не наш пограммист, это обычная среднеоплачиваемая работа, с которой там еще и  налоги удерживают) Это у нас та зарплата без удержания налогов нечто космическое, а там попробуй проживи.  6,5% более чем хорошо для программиста. Вопрос в том, почему такие условия не для всех...... 

Відповісти
  • Ирис
14.12.21 14:34

Виктор, так это же специально. не все еще уехали.....

Відповісти
  • Елена
14.12.21 17:18

А комментаторы все - как раз работающие в IT-сфере))))) Делом займитесь - хватит "срачем" заниматься

Відповісти
  • Андрей
15.12.21 15:17

Елена,думаю, что очень многие бухгалтеры так или иначе сталкиваются или с ИТ-компаниями или с ЧПшниками - айтишниками.
И, вот тут, при небольшой зарплате бухгалтера, ведущего ЧП на 3 группе без НДС, придется очень много времени потратить на изучение этого закона, разработке новых видений и разьянения этого всего ФОПам.Отсюда и возмущения.

Відповісти
  • Наталия
15.12.21 11:10

Елена, а у Вас есть что сказать по данной тематике? У меня есть- ни один закон здесь не принимается без учета интересов чьего то крупного бизнеса. Всем остальным можно расслабиться и наблюдать за игроками. Понаблюдав- постараться и себе что то сделать,чтобы крошки перепали...Одно недавнее приравнение диплома техникума к диплому специалиста говорит о том, что ребятушки учебой ну ника не отличились и знания добывать не для них...А вот быстренько смастерить Закончик под себя - это ИХ. И вот уже перед ними возможность со своими бумажонками об образовании проходить конкурсы и занимать должности. В представленном Законе уже одно кого то очень  радует-есть гарантии для кого то на много лет. В предыдущей версии данное обязательство отсутствовало.

Відповісти
  • Ирис
14.12.21 20:07

Елена, ух мамочка 

Відповісти
  • Наталья
14.12.21 17:23

Там есть еще целый список критериев, по которым компания может вступить в ДіяСіті. Например маленькие ИТ-компании с большой вероятностью не смогут стать ее резидентами, только средние и крупные плательщики.

Відповісти
  • Виктор
15.12.21 12:14

Да смотрите между строк... создаются все условия для монополизации этой сферы, и куда лезет харя гетттманцева со своими законами, там кердык))) А в польше до 25 лет вообще 0% налога.

Відповісти
  • Maryna
15.12.21 13:08

еще один "подарочек" по елку) 

Відповісти
  • Мариночка
15.12.21 13:58

Не зрозуміла різницю? ФОПи 3 група і так платять 5 % від свого доходу, мінімальний ЄСВ, ну тільки 1,5 % ВЗ не платять? В чому прикол? В чому "покращання"??? Нафіг треба наймані працівники з їх працевлаштуванням, з якого випливають трудові відносини і всі наслідки для підприємства (кадровий облік, зп і т.д.)? Це ще більші ризики, обмеження по праці - це капець!
Що це за лохотрон черговий???

Відповісти
  • Вика
15.12.21 15:13

Я не поняла, в чем такие уж суперские условия, что сразу простимулирует развитие бизнеса?Сейчас все Айтишники платят 5% единого налога и 22% от минималки. С Дия-Сити к этому прибавится 1,5% военного сбора. При их зарплатах это лишние 800-1500 грн. налога в месяц.

Відповісти
  • Сергей
22.12.21 20:35

Вика,ну они так мечтают) Что бы перед Зелей отчитаться. А по факту будет очередной пшик. Западным аутсорс-компаниям плевать на украинское законодательство. Так же как и на индийское, польское, румынское и т.д. Американский квалифицированный инвестор никогда не прийдет в страну Дикого Востока ( Украину), так как нет никаких гарантий на инвестиции. Часто капитализация одной IT-компании не первого десятка и даже не второго сопоставима с госбюджетом всей Украины. Для них Украина это посредственная госкорпорация с отвратительным менеджментом и воровитыми директорами) 

Відповісти
  • Андрей
15.12.21 15:18

И, опять - же. Раз военный сбор, то это будут новые бланки отчетов, новые инструкции по заполнению и новая головная боль, за которую никому, кроме Гетманцева не заплатят.

Відповісти
  • Татьяна
15.12.21 15:44

Ниче, дожмут штрафами по трудовому. Больничные, отпускные, компенсации, увольнение, оформление, табеля учёта времени итп… есть, где оторваться))) 

Відповісти
  • Тетяна
20.12.21 09:35

Все добре, але тут роздивляються тільки один бік проблеми. В ІТ з 2007 року, весь час з іноземними компаніями. Чим приваблює їх ФОП, так це тим, що їм пофіг наш КЗпП. Якщо людину звільняють, то її не попереджають, спочатку вимкнуть усі доступи, аби не встиг нічого зробити, а потім кажуть, що компанії більше ваші послугах не потрібні.
Багато хто працює менше 3- місяців: або не тягне по проекту, або сам вирішив, що це не його.
Уявіть усю катавасію з попередженням за 2 місяці, з поданням туди-сюди повідомлень. Воно їм на хрін не потрібне.
Це для українських ТОВ намагаються зробити замануху, вивести їх на світ божий, а потім узяти за зябри. Не пам'ятаєте була така спроба з виявом розробників програмного забезпечення, там створювали цілі органи, які мали контролювати їх відповідність... і де все?

Відповісти
  • Сергей
22.12.21 20:28

Больше всего порадовал вот этот пункт:
Условия в Дiя зафиксированы на 25 лет? :))))
Это в Украине то? Курам насмех! 
Молодому кодеру без имущества в Украине вообще укрзаконы не старшны. Получил зарплату налом и пошел гулять

Відповісти