Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.12.21
12983 16 Друкувати

ДПС працює над планом перевірок на наступний рік: хто до нього потрапить

На даний час проводиться формування плану-графіку проведення планових документальних перевірок платників податків на 2022 рік.

При формуванні плану-графіку на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року.

Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.

План-графік документальних планових перевірок на 2022 рік буде оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС України до 25 грудня року 2021 року.

Відбір платників податків до плану-графіка проводиться за критеріями ризиків відповідно до вимог Порядку формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524.

Відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС.

Можна виділити такі основні групи податкових ризиків згідно системи ризикоорієнтовного відбору:

- неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі;

- наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності);

- значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Ризики високого ступеня можна побачити в електронному кабінеті платника.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Марина
16.12.21 09:25

Прекрасно. Карантин, кризис, доходы выросли потому что цены выросли, в натуральном выражении оборот, в лучшем случае,  остался прежним, расходы все выросли, зато для них это риск что налоги не выросли, зашибись, тут радуешься, если в минус не ушел, а для них это риски 

Відповісти
  • Фунт
16.12.21 10:08

Налоговая носится со своей "налоговой нагрузкой",  как дурень со ступой !
Всегда на этот вопрос налоговой задаю вопрос:
- Каким нормативно-правовым актом, пунктом налогового кодекса и т.п. определено это понятие!?
Налоговая зависает и что-то невнятное мукает в ответ.....
П.С. В ноябре прошлого года только за э/энергию и газ заплатили 10 тысяч, в этом году - 45 тысяч. и так по всему....
И почему это меньше налог на прибыль ...удивляются коррупционеры при власти!?

Відповісти
  • Світлана
16.12.21 10:27

Фунт, коррупционеры у власти - в самую точку.

Відповісти
  • Дмитро
16.12.21 18:20

Світлана, корупцію подолано ще з квітня 2019-го. Нічого тут наїжджати 

Відповісти
  • Ирис
16.12.21 10:32

"Ризики високого ступеня можна побачити в електронному кабінеті платника"
В кабинете  - Податковий аудит-
зменшення вартості основних фондів в значних обсягах при відсутності збільшення сплати податку на прибуток 100%
ОС не продавали, не списывали, амортизация начисляется прямолинейным способом. Откуда взялась такая формулировка и что она означает????

Відповісти
  • Раїса
16.12.21 11:58

"Ризики високого ступеня можна побачити в електронному кабінеті платника."
Подскажите, пожалуйста, в каком разделе эл. кабинета это можно посмотреть.

Відповісти
  • Раїса
16.12.21 12:05

Нашла. Податковий аудит - Критерії ризику

Відповісти
  • Оксана
16.12.21 12:02

с этими рисками в кабинете-просто жесть.у меня написано .. рівень сплати пдв нижче,ніж рівень сплати по галузі --15%(по галузі15%).Как понять??по перше-я експортер,по друге- по их  формулировке он равен 15=15.  И одного критерия достаточно?с вісоким риском или нессколько должно біть.И главное, кто решает єтот вопрос?кому можно задать вопрос и исправить ошибку?!

Відповісти
  • Марина
16.12.21 12:50

Мне так нравится их средняя по отрасли. Средняя на то и средняя, что у кого-то выше, у кого-то ниже. Если все, у кого ниже средней, дотянутся до так называемой средней, то и средняя возрастет . так можно гнаться до бесконечности (до банкротства)   

Відповісти
  • Лариса
16.12.21 13:01

Тоже вопрос. Если имеется 1 критерий ( не дотягиваем к средней) насколько высока вероятность попадания в план? Можно ли оспорить? Писали, что такие случаи были. Очень бы хотелось видеть данные по отрасли, последнее, что нашла, это за 2013....

Відповісти
  • Лариса
16.12.21 13:09

И ещё. Как мне нравится "неадекватність декларування податку на прибуток"! Это просто жесть!!! Как в 20-м году можно требовать налог на прибыль?! Четверть года в локдаунах! Еле выжили! Так теперь давайте добьем лежачего!!!!!

Відповісти
  • Диана
16.12.21 14:21

Так во время карантина не должно же быть плановых перевирок ), или как))

Відповісти
  • Лара
16.12.21 20:23

Диана,Проверяют и очень. По постановлению кабмина.У меня только сегодня закончилась. причем за 4 года 2017-2020.

Відповісти
  • Nik
17.12.21 06:24

Лара, це ви юр.особа? Юр.осіб перевіряли, а ФОПів ні. А як має бути з нового року?

Відповісти
  • Марина
16.12.21 22:11

Лара, если можно, подробнее. Плановая?  Были в плане? По каким рискам? Буду благодарна за ответ 

Відповісти
  • Лариса
16.12.21 16:25

Диана, не должно теоретически, но они же внесли изменения....
Не дает покоя фраза "неадекватність декларування"...А є, взагалі, адекватність оцінювати роботу підприємств в карантинний з локдаунами період? Одним карантинну тисячу, а іншим перевірку, що недотягнули до "середнього по лікарні"? Краще було б закритися і всіх звільнити, відправити в ЦЗ на облік??????  Немає слів. Вбивці бізнесу!!!

Відповісти