Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.12.21
17751 14 Друкувати

Все про застосування РРО у 2022 році, - презентація від ДПС

Державною податковою службою оновлено навчальні модулі з роз’ясненнями для суб’єктів господарювання та громадян чинних норм законодавства щодо застосування РРО (ПРРО).

Вони дозволяють користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО (ПРРО) та невірного тлумачення законодавчих норм.

У модулях висвітлені відповіді на питання:

- Хто застосовує РРО?

- Хто НЕ застосовує РРО з 01.01.2022?

- Хто НЕ застосовує РРО відповідно до Постанови КМУ № 1336 та Податкового кодексу України?

- Хто застосовує РРО у ФОП?

- Коли застосовується РРО у ФОП?

- Як проводяться розрахунки?

- Особливості торгівлі через Інтернет.

- Яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО з 01.01.2022?

- Які переваги застосування РРО?

Ознайомитися з оновленими навчальними модулями можна нижче.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
21.12.21 07:05

От РРО во всём лишь вред, как и от олигархического оккупационного государства.

Відповісти
  • Інна
21.12.21 11:01

Модуль 4: якщо через Приват24, то треба РРО. Але Модуль 5.5 якщо з рахунку покупця на рахунок продавця, то не треба РРО. А якщо з рахунку Покупця на рахунок продавця через Приват24, то РРО потрібен чи ні?

Відповісти
  • Алена
21.12.21 21:51

Інна, Здесь имеется ввиду оплата с л/к (нужен РРО) или с р/сч (тогда нет).

Відповісти
  • Наталия
21.12.21 12:41

Кто может подсказать, как и где скачать программное обеспечение?

Відповісти
  • Сергій
22.12.21 09:26

Наталия,https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Відповісти
  • Павло
21.12.21 13:11

Ох и прид...ур...ки!? Почему бы не сделать так:
1)  При наличке - РРО 2) при безнале - без РРО.
И всё всем просто и понятно! А то так намутили, что любого можно тра...хну...ть за неприменение РРО

Відповісти
  • Виталий
21.12.21 14:16

Значит если продуктами толь единщик торгует, то можно работать без РРО (ПРРО). Зарегистрировать КОРО  и РК, и выписывать квитанции вруяную. И ежемесяцно до 15 числа сдавать отчет по применению КОРО (РК). 

Відповісти
  • Сергей
21.12.21 14:26

Да, можно по КОРО (РК) торговать продуктами.

Відповісти
  • Лара
21.12.21 14:48

Я вот только не могу понять до конца из их "гениальной" презентации, ФОП - 2 группа, общепит (без подакцизных товаров) - товарные запасы вести или нет

Відповісти
  • Олена
21.12.21 15:49

Лара, а що саме не ясно? Є ЗУ "Про РРо", там є п. 12 в ст. 3, там зазначено, хто не має вести товарний облік - 12) вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

...

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
--------------------------------
тобто ФОП-2 група без реалізації зазначених товарів - товаринй облік не ведеться

Відповісти
  • Диана
21.12.21 19:02

Не повсем понятно по наложенным платежам.
То они консультировали, что чек нужно вкладывать в посылку с формой оплаты "Післяплата", а теперь об этом ни слова. 
Семь пятниц на неделе 

Відповісти
  • Елена
23.12.21 10:49

Скажите - а ФОП на общей системе (торговля товарами с юрлицами через расчетный счет) - нужно РРО(ПРРО)???

Відповісти
  • тетяна
27.12.21 10:39

Якщо використовувувати круглу печатку,  то можна обійтися без кассового апарату фоп 2 группа? Це правда чи фейк?

Відповісти
  • Анна
07.09.22 13:34

Якщо ФОП 3я група , про всяк випадок відкрив КВЕД 47.71 -Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, але цим не займається, попадає такий ФОП під обов"язкове вст. РРО ? 

Відповісти