Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.12.21
118883 37 Друкувати

Кабмін переглянув перелік підприємців, які можуть працювати без РРО

Уряд  звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування РРО. Відповідне рішення було ухвалене 23 грудня на засіданні Кабінету Міністрів.

Постанову № 1359 вже оприлюднено на сайті КМУ.  Цей документ вносить зміни до постанови КМУ від 23 серпня 2000 р. № 1336, якою затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

“Рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. В той же час, використовувати програмні РРО, як альтернативу, не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність в селах. Тож Уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників, та надати їм можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО”, - прокоментувала Перша віце-прем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

Так, згідно з рішенням Уряду від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

ВАЖЛИВО! У цьому разі розрахункові операції здійснюються з обов'язковим використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Звільнення від РРО не діє за наявності хоча б однієї з таких умов:

  • така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • такими фізичними особами — підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для таких форм і умов проведення діяльності.

Одночасно, підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами у містах, втратили право працювати без РРО. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
24.12.21 02:32

Очканули, что применение програмного РРО в селе поставит крест на самой идее ПРРО,
Самих РРО - заводы столько раз кидали, что они попросту не стали в очередной раз работать на склад.
.
Но самая глупая отмазка, что не пойдут проверять малый бизнес до конца карантина.
.
Надеюсь, что ПРРО окажется той самой иголочкой, что в яйце.

Відповісти
  • Наталія
24.12.21 10:20

Той, хто працював з квитанціями, знає, що це неосяжний простір для заробітку штрафів.Правила дуже розмиті і без досконалого знання і виконання продавцями цих правил без штрафів не залишиться ніхто.

Відповісти
  • Наталія
24.12.21 10:23

Надіятися,що перевірок на час карантину не буде-марна справа.Див. закон про РРО-не розповсюджується заборона перевірок.

Відповісти
  • Светлана
28.12.21 13:09

Наталія, читайте п.52(2) підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, а не нагоняйте панику

Відповісти
  • Александр
29.12.21 16:47

Светлана,
Приходили и в этом и в прошлом году. Ежегодное посещение где всё хорошо. И в суд бумажки с админ штрафом и податковым штрафом. РРО лишь повод грабить у этого недогосударства..

Відповісти
  • Наталія
24.12.21 10:43

А селища міського типу куди відносяться до сел , чи до міст?

Відповісти
  • Ирина
24.12.21 10:57

Наталія, до міст

Відповісти
  • Ірина
02.01.22 01:18

Ирина,а де є таке уточнення

Відповісти
  • Ирина
24.12.21 10:56

В статье указана неточная информация : от применения РРО в селе ТОЛЬКО освобождены ФОП НА ЕДИНОМ НАЛОГЕ. ФОП на общей системе не указаны в перечне на освобождение.

Відповісти
  • Тамара
24.12.21 17:00

Ирина,общесистемщики уже должны работать на рро..

Відповісти
  • Владимир
24.12.21 11:10

"в торговельному об’єкті" это здание с отдельным адресом, или отдельное помещение в здании, или одно помещение, в котором находится несколько отделов?

Відповісти
  • Наталья
24.12.21 12:13

Так расчетные квитанции нужно регистрировать в налоговой и выписывать полный перечень товара на каждую покупку. 100 штук использовал - едешь в налоговую и регистрируешь опять расчетные квитанции. Плюс ведешь книгу КОРО. Упростили...

Відповісти
  • Злата
29.12.21 13:50

Наталья, зачем ходить в налоговую?
 РК можно регистрировать онлайн через электронный кабинет налогоплательщика. Процедура занимает максимум 5 минут.
КУРО не обязательно регисрировать .Можно простую тетрадку завести и клеить z-отчеты.

Відповісти
  • Тетяна
22.01.22 07:26

Злата,А их еще купить надо.

Відповісти
  • Юрий
24.12.21 12:14

А если ФОП в селе хочет использовать ПРРО, надеюсь может? Купил уже аппарат.....

Відповісти
  • Юра
24.12.21 12:30

Юрий, странно ГАРАНТ СКАЗАЛ ПРРО  Б Е З К О Ш Т О В Н И Й 

Відповісти
  • Тамара
24.12.21 17:01

Юра,то что бесплатно -не удобно в работе!!!!!!!

Відповісти
  • Юра
24.12.21 12:31

Юра, Я не понимаю от слова ВООООБЩЕ, что такое оплата за ПРРО.

Відповісти
  • Юрий
24.12.21 12:34

Юра, Аппарат смарткасса. ПРРО+ПОС+принтер в одном устройстве размером с планшет. Удобно. Нет у него компьютера в селе.....

Відповісти
  • Ірина
24.12.21 16:34

Юрий,и це на 13800.00 - супердоступная

Відповісти
  • Ірина
24.12.21 12:22

А якщо в 2021р обсяг продажу 1320000грн, можемо без РРО?

Відповісти
  • Александр
28.12.21 16:44

Ірина,
1 000 000 ещё и НДС надо                                                     

Відповісти
  • Ірина
24.12.21 17:38

Ірина,нет. Нужен РРО , всё что вы можете это только оплата за нал. И то сильно тихо и для своих

Відповісти
  • Олена
24.12.21 15:29

Просто цікаво, а хтось працює в родрібній торгівлі с КОРО та РК? Це взагалі реально? 

Відповісти
  • Ірина
24.12.21 17:49

Олена,реально. Але краще прро. Так как Рро постоянно ломается и чинят по месяцу... тогда полный пипец..

Відповісти
  • Светлана
28.12.21 12:45

Ірина, ПРРО удобно только там, где уже у людей в магазине есть какой-то гаджет и они на нем работают (магазины обуви, одежды, турагенства), и где небольшой поток покупателей. На продуктах питания это неудобно продавцу, а особенно, когда еще весовой товар. Тут продавцу лучше работать со стационарным РРО.

Відповісти
  • Ирина
28.12.21 09:35

Ірина, ПРРО совсем не лучше: очень много вопросов по его работе и затраты тоже не маленькие по приобретению и запуску в действие. РРО лучще тем,что в его работе нет белых пятен и всегда можно позвонить в сервисный центр и там подскажут, что делать в конкретной ситуации. И по месяцу кассы уже не ломаються сейчас..

Відповісти
  • Светлана
28.12.21 12:48

Ирина, вопросов немного. Люди обучаются за 2 часа. Не сложнее, чем приложение банка. Просто надо показать человеку меню ПРРО. Многие действия ПРРо контролирует и предлагает сам к выполнению.

Відповісти
  • Ирина
29.12.21 10:13

Светлана, работе как на РРО ,так и на ПРРО можно обучиться за 2 часа. Но в процессе работы возникает масса вопросов и ситуаций, И по теме РРО на эти вопросы  много ответов налоговой службы в ЗИРе и в ИПК, По ПРРО опыт только нарабатывается. 

Відповісти
  • Олена
24.12.21 18:50

Якщо магазин без підакцизних товарів і розміщений в смт, то можна без  РРО? Використовуємо лише КОРО І РК? 

Відповісти
  • Наталія
27.12.21 11:11

Олена, смт не село..тому -РРО/пРРО потрібен при розрахункових операціях

Відповісти
  • Алла
28.12.21 11:40

Добрый день, підскажить, а сільрада - это село?

Відповісти
  • Ирина
28.12.21 12:16

Алла, что такое сильрада? у Вас  в регистрационных документах указан адрес: и там должно быть написано село/смт/місто.

Відповісти
  • Вікторія
28.12.21 15:04

Подскажите, какие РРО сейчас идут по минимальной цене?
Два года проработали ни одной сделки за нал, всех устраивал безнал, а тут как с цепи сорвались. Каждый второй с вопросом "А вы чек пробьете в январе?".  

Відповісти
  • Вікторія
28.12.21 15:05

Вікторія, жирный шрифт не специально

Відповісти
  • Юлія
29.12.21 08:40

То що, якщо в одному приміщенні працює загальносистемник з РРО (підакцизні товари) і ФОП на ЄП (наприклад, продукти), - все одно РРО треба? От лицемірні Зетварі

Відповісти
  • Арина
04.02.22 09:22

В Харькове частный сектор-это хуже, чем в селе !

Відповісти