Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.12.21
6430 48 Друкувати

Черги у військкоматах, вилов на роботі та призов до армії: як пройде "жіноча" мобілізація

Автор: Денис Вергун, UBR.ua.

Не виключено, що відведений період на постановку всіх військовозобов'язаних українок на облік треба буде продовжити по 2023 рік включно. Жінок ховатимуть від воєнкомів на підприємствах.

Незабаром військовозобов'язаних українок можуть ходити та відловлювати прямо на робочих місцях, якщо ті не встигнуть стати на військовий облік протягом 2022 року. Свого часу так чинили з чоловіками, яких «ховали» від воєнкомів.

Тоді співробітників військкоматів навіть підкупляли, щоб ті попереджали про візити на підприємства. Схоже, зараз є всі шанси, що історія знову повториться. Тільки ховати від армійців доведеться вже дівчат.

Нагадаємо, минулого тижня Україну сколихнув прийнятий Міноборони наказ, яким затвердили список військовозобов'язаних професій для жінок.

Пересічні громадяни, чиї діти останніми роками вступали до українських вишів, звертають увагу, що список професій у цьому наказі просто скопійований з освітнього порталу «Освіта.UA».

Роботодавець вимагатиме від жінок військовий квиток

Ураховуючи, що перелік справді широкий, то у військкомати протягом наступного року треба буде в обов'язковому порядку з’явитися сотням тисяч жінок.

Постає логічне питання, навіщо нашій армії така — навіть потенційна — кількість дівчат у своїх лавах.

Після хвилі обурень в Міноборони поспішили запевнити, що список професій у майбутньому все ж «прорідять» і зменшать. Також військові чиновники запевнили, що жодну жінку не призиватимуть на військову службу без її згоди. Її обов'язок — це стати на облік.

Так чи інакше, говорять юристи, виходячи з нинішньої редакції законодавчої бази, з 2023 року підприємства не матимуть права приймати необлікованих жінок на роботу.

«Підприємства і так ведуть цей облік для чоловіків, тепер будуть і для жінок», — зауважив у бесіді з UBR.ua керівний партнер ЮК Winner Ігор Ясько.

Передусім стати на військовий облік вимушені будуть жінки, які офіційно працевлаштовані, оскільки починаючи з 2023 року на керівника їх підприємства може бути накладений адміністративний штраф у розмірі від 5500 — 8500 грн, а також жінки, які працевлаштовуються, оскільки обов'язковою вимогою тепер для таких жінок буде наявність військового квитка.

Стовпотворіння в коридорах

Очевидно, черг у військкоматах не уникнути, оскільки жінкам дали лише рік на те, щоб встигнути подати заяву, онлайн це зробити не можна. А категорія жінок військовозобов'язаного віку від 18 до 60 років — занадто широка. До того ж відділи комплектування працюють лише в певні дні.

Згідно з так званим «електронним переписом» населення 2020 року в Україні проживає більше 20 млн жінок. Якщо взяти в розрахунок як кадрову, так і документальну неготовність центрів комплектування (військкоматів) до такого напливу людей і документації, не виключено, що строки постановки на облік доведеться продовжити, вважають експерти.

«Імовірніше, ще в 2023 році лояльно ставитимуться як до жінок, які не встигли стати на військовий облік, так і до керівників підприємств, які не змогли організувати своїх підлеглих», — зауважила в розмові з UBR.ua адвокат АО «Діксі Лекс» Євгенія Міхеєва.

Радник заступника міністра оборони Наталія Воронкова повідомила, що в планах на майбутнє є ідея створення онлайн-системи взяття на військовий облік. Проте в нашій країні, як завжди: спочатку підписують, а потім думають, як реалізувати.

«Знаючи психологію людей — усе робити в останню мить — можливо, наступного грудня, якщо чиновники швидко не придумають оптимальний механізм узяття на облік жінок, матимемо величезні черги під вікнами територіальних центрів комплектування і не лише з жінок, які в останню мить побігли ставати на облік, а й з їх чоловіків, які їх змінюватимуть у черзі», — додає Міхеєва.

Скільки реально людей поставлять у результаті на облік — порахувати складно, оскільки, крім професій, враховуватиметься ще й стан здоров'я жінки.

Як стати на облік жінці

Процедура реалізації указу на сьогодні доки не відома, її ще повністю не прописали. Але оскільки жінок прирівняли до чоловіків, можна припустити, що механізм буде аналогічний:

  • жінка протягом 2022 року пише заяву в місцевий військкомат;
  • надає копії та оригінали паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтво про шлюб, народження дітей і закінчення навчання;
  • довідки з роботи;
  • після цього військкомат вивчає документи, зокрема довідку з місця роботи на предмет, чи входить вона до списку «військовозобов'язаних» жіночих професій;
  • потім комісія приймає рішення, чи ставити жінку на військовий облік, і направляє її на медкомісію за місцем проживання.

«Треба зазначити нюанс, що постановка на облік жінок — це не призов на військову службу. Їх можуть залучати до лав ЗСУ або до робіт із забезпечення оборони держави у військовий час. У мирний час жінки можуть вступати в армію лише добровільно — за контрактом», — підкреслив Ігор Ясько.

Як стверджують чиновники Міноборони, жінок, які стали на облік, можуть призвати на службу під час оголошення воєнного стану чи мобілізації, проте тільки за згодою цієї військовозобов'язаної. Під час шести хвиль мобілізації жінки також призивалися, але лише за їх згодою.

Ураховуючи, що раніше призов жінки — це було швидше винятком із правил, а тому бралася до уваги її згода служити, то тепер, коли на обліку їх буде кілька мільйонів, питання про добровільність вирішуватиметься суто в межах закону, говорять юристи.

Як діяти у разі мобілізації

Про рішення проведення відкритої мобілізації в обов'язковому порядку оголошується через засоби масової інформації.

Надалі мобілізаційні підрозділи та керівники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки готують розпорядження і повістки відповідно до зазначення строків прибуття у військові частини або на збірні пункти зазначених центрів, що надалі вручаються громадянам, які перебувають на військовому обліку.

«Законодавством механізм вручення не прописаний, тому це може бути і як шляхом відправки поштою, так і відвідування за місцем проживання. Військовозобов'язані, у свою чергу, зобов'язані прибути в місце збору у встановлений строк», — розповідає Євгенія Міхеєва.

Аналогічний механізм передбачений при введенні особливого періоду та оголошенні воєнного стану.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
29.12.21 02:17

Наполеончик хочет обїявить войну России. 
Интересно какой остров себе присмотрел.

Відповісти
  • Надія
29.12.21 10:51

Остров Святой Елены, конечно. 
 Верховный главнокомандующий ВСУ будет дистанционно руководить  с пляжа по планшету?
"До чего дошёл прогресс!
До невиданных чудес!
Опустился на глубины
И поднялся до небес"

Відповісти
  • Буржуй
29.12.21 04:44

Я Жену никуда не отдам, а вот тещя пусть идет сапером- у ней зрение плохое!

Відповісти
  • Софа
29.12.21 15:53

Буржуй, Интэрэсно, кто  может доказать, что зрение хорошее? 
Я когда вяжу тёмными нитками одеваю 2 пары окуляров. А воевать как, навпомацки?

Відповісти
  • Буржуй
29.12.21 21:16

Софа,— Что, солдат, ссышься?!
 — Так точно, ссусь!
 — Ну это, солдат, не беда! Такая сегодня экологическая обстановка. Все ссутся… Я ссусь… И даже главком пысается, бывает, — но по ситуации! Что ж нам из-за этого, последний долг Родине не отдавать? Твой позорный недуг мы в подвиг определим: пошлём в десантники. Там ты ещё и сраться начнёшь.

Відповісти
  • Юра
29.12.21 18:48

Софа, у нас реально призвали инвалида с одним глазом и вторым почти не видит. В военкомате сказали, а зачем тебе 2 глаза, что бы стрелять?

Відповісти
  • Алла
29.12.21 11:02

Буржуй,к сожалению, у Вас, у нас никто и не спрашивает....

Відповісти
  • Юра
29.12.21 12:10

Алла, Буржуй сказал не отдаст, значит не отдаст. И я ему ВЕРЮ.

Відповісти
  • Алла
29.12.21 13:22

Юра, желаю каждой женщине по Буржую... Тогда бы мы спали спокойно.

Відповісти
  • Тая
29.12.21 08:27

Неужели мы до такой степени послушные рабы и пойдем выполнять их желания......Не верится, в голове не укладывается, но все возможно.

Відповісти
  • Надія
29.12.21 10:40

"Очередные выборы Президента Украины в соответствии с Конституцией Украины и Законом Украины «О выборах Президента Украины» должны состояться в последнее воскресенье марта пятого года текущего президентского срока, то есть 31 марта 2024 года."  Кто из нас доживёт, мы или он?

Відповісти
  • Ирис
29.12.21 10:39

Тая, все в наших руках, а главное головах! Не отчаивайтесь! 

Відповісти
  • Юра
29.12.21 09:47

Тая, да . 
Вот уже пришли за женщинами.
Следующие - дети.
А говорили Социализм это учет и контроль.
Оно вот как вылезло.

Відповісти
  • Наталія
29.12.21 09:07

да хватить уже эту муть разгонять. Задолбали, такое впечатление что это не просто дурость, а имеет какой-то умысел  

Відповісти
  • Ирис
29.12.21 10:40

Наталія, все, что делается в последнее время, не дурость, а именно умысел. Истину узнаем чуть позже

Відповісти
  • ***
29.12.21 09:59

Наталія, Догадаться можно, что нужен каталог всех женщин с фото и мед справками. Это последнее,  что можно выставить на продажу .

Відповісти
  • Игорь
29.12.21 09:58

Наталія, а умысел очень простой. Если орки таки попрут, то по данным СМИ, в ЕС хлынут порядка 5-7 мил. наших граждан. Преимущественно это женщины с детьми. Принять Европа такого количества беженцев не может (не хочет). Вот и выдумали эту мульку. Поставленных на воинский учет, просто не выпустят за границу, если будет объявлено ВП. 

Відповісти
  • Марина Т.
29.12.21 11:38

Игорь ,да кому вы нужны? Кто на вас попрет? в вашем представлении, орки на коннице захватывают города, а все бегут в Европу. Как же мы любим преувеличивать свою ценность. Секрет для вас: Украина-никому не нужный ресурс, ни западу, ни востоку. И, чем дольше, тем мы более не нужны.И, беженцев никто принимать не будет. Если только, у вас нет в офшорах пару сотен тысяч евриков.

Відповісти
  • Олена
29.12.21 14:27

Марина Т.,в сенсі "кому ВИ нужни"? Ви не живете в Україні? І ви не українка? І Схід України не окуповано орками? Мабудь, це ви особисто нікому не потрібний ресурс... 

Відповісти
  • Марія
29.12.21 16:02

Олена, наведіть порядок на заході, а то у вас  "тихою сапою"  вже десятки,  а мабуть і сотні тисяч твоїх поплічників одержали громадянство прилеглих країн. І прапори чужих країн висять на будівлях виконавчої влади. Там без бою, як у Криму все буде? 

Відповісти
  • Наталія
29.12.21 10:27

Игорь, если 5-7 млн придется бежать, то ничто и никто не сможет остановить. 

Відповісти
  • Надія
29.12.21 10:44

Теперь поняла зачем глубокие рвы вдоль границы копают.
Нелегалов то у нас не так уж и много. Те что есть и тут хорошо устроились.

Відповісти
  • Ирис
29.12.21 10:41

Наталія, автоматы даже очень хорошо остановят

Відповісти
  • Наталія
29.12.21 10:50

Ирис, да тут я смотрю сплошные фантасты 

Відповісти
  • Ирис
29.12.21 11:48

Наталія, а то что сейчас в мире происходит не фантастика?

Відповісти
  • Марія
29.12.21 16:06

Герберт Уэлс " Война миров" 
"Остров Крым» — фантастический роман Василия Аксёнова. Написан в 1979 году, издан после эмиграции автора из СССР в США в 1981 году.
Была фантастика, стала явь.

Відповісти
  • Юра
29.12.21 09:49

Наталія, если эту муть не разгонять, то  ОЧЕНЬ СКОРО ВСЕ В ЭТОЙ МУТИ ЗАХЛЕБНЕМСЯ.

Відповісти
  • Наталія
29.12.21 09:55

Юра, хуже не будет (с) зато хоть посмеемся (с)

Відповісти
  • Юра
29.12.21 12:11

Наталія, У РАДУЖНЫХ НЕТ ДНА.

Відповісти
  • Олена
29.12.21 11:20

Наталія, никогда не бывает так плохо, чтобы не было еще хуже

Відповісти
  • Тая
29.12.21 10:21

Наталія, Хуже не будет- мы себе говорим уже много лет...)

Відповісти
  • Наталія
29.12.21 10:38

Тая, не знаю кто такие мы. Хуже всегда есть куда, но это ж очень популярный мем и благодаря ему "маємо те що маємо" (с) 

Відповісти
  • Николаевна
29.12.21 09:43

Кто-то уже барыши подсчитывает: штрафы, взятки...

Відповісти
  • Александр
29.12.21 10:56

Николаевна,
Вот это всегда и было единственной целью злочынной влады. 

Відповісти
  • гость
29.12.21 10:00

зеленский  издохни

Відповісти
  • Михаил
29.12.21 10:19

Постановка на учет это не призыв и не мобилизация, заголовок совершенно не соответствует реалиям

Відповісти
  • Татьяна
29.12.21 15:00

Михаил, реалии отвратительные

Відповісти
  • Александр
29.12.21 11:15

Михаил,
Постановка на учёт с заявлением добровольно пришедшего.!!!

Відповісти
  • Алла
29.12.21 10:48

Никто ничего не сделает. Будем бегать ещё и по военкоматам, т.к. прописаться (а это очень частое явление и в самый неподходящий момент!) без военного билета НЕ дадут! Банк не выдаст з/п карты без прописки и пошло, поехало. И работодатели не будут платить по 8,5 тыс. за нас, тоже будут настаивать на военных билетах. Короче жопа...

Відповісти
  • Джокер
29.12.21 22:26

Алла, вы правы на 100%, я работаю в недвижимости и уже все это вижу как наяву.

Відповісти
  • Станис
29.12.21 11:19

ЗЕЛЕБОБІКИ, ШОБ ВИ ЗДОХЛИ! (с)

Відповісти
  • Наталья
29.12.21 12:44

В начале 90-х на канале 1-1 была социальная реклама: "Нас 52 миллиона". Сейчас все далеко не так. Война не нужна, с нами и так справились. Фашисты и не мечтали о таких успехах: за каких-то 30 лет выкосить половину населения. А воинский учет нужен для чего-то другого. Продолжение следует

Відповісти
  • Мариночка
29.12.21 13:56

Бляяя, "каменний век", пише заяву, подає копії, йолки-палки, а нах.... тоді Дія і вся діджиталізація?????

Відповісти
  • Екатерина
29.12.21 14:56

добровольно принудительно?

Відповісти
  • Татьяна
29.12.21 14:59

заметьте  укро мужики не хочут служить и говорять "Постановка на учет это не призыв и не мобилизация, заголовок совершенно не соответствует реалиям" 

Відповісти
  • Ольга
29.12.21 16:25

А какой смысл в этом всем если без согласия призывать не будут?  

Відповісти
  • Джокер
29.12.21 22:29

Ольга, смысл или штрафы срубить, или как правильно написали выше, без военного билета не пропишут, банк не выдаст карточку и т.д. Очередная выкачка денег будет.

Відповісти
  • Татьяна
01.01.22 17:27

А еще, на учет ведь должны стать РАБОТАЮЩИЕ женщины. Т.е. домохозяйки, просто принципиально не работающие, жены-любовницы депутатов, которым и без работы все зашибись - им воинский учет ни к чему, они у нас хрупкие и беззащитные.

Відповісти