Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.01.22
49224 62 Друкувати

Нові декларації ФОП за 2021 рік: заповнюємо

Сайт Бухгалтер 911 звертає увагу, що у 2022 році ФОП-єдиноподатники та ФОП-загальносистемники подають свої декларації (деку єдиноподатника та деку про доходи) на нових бланках.

А в нових бланках, до речі, з'явилися й нові додатки — про ЄСВ, сплачене підприємцем «за себе».

Ці програми замінили форму № Д5, яку більше не подаємо. Бажаєте дізнатися, як правильно заповнити нові деки та ЄСВ-додатки до них? Тоді цей випуск для вас!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Екатерина
05.01.22 16:55

Отправила сегодня декларацию единоналожника 3 группа, следуя вашим рекомендациям. Она была СПД на едином налоге весь год, но кроме этого с 1 апреля 2021 стала работать по трудовому договору, и до конца года ЕСВ платил за нее работодатель( выше минималки.) Я заполнила в додатке 1 ЕСВ  графу 8.1.-срок пребывания на упрощенной системе 01.01.2021 - 31.12.2021, а в табличной части (раздел 9)  заполнила только первые три месяца 2021 года по 6000,00, за которые фактически платила ЕСВ она. Декларацию не приняли, по причине : "У додатку 1 в розділі 9 заповнені не всі поля в рядках місяців, які відповідають діапозону дат, вказанному в рядку 8.1. "Період перебування фізичної особи-підприємця на спрощенной системі опадоткування". Что посоветуете делать?

Відповісти
  • Анна
19.01.22 22:13

Екатерина, та же история. Позвонила в налоговую. Говорят: "пробуйте так и и этак". Отчетность новая, поэтому сложности. 
сделала "этак". Поставила в графе 2  0,00 в графе 3 22%, соответственно в 4 также 0. Это за период трудовых отношений. 
Декларация не принята. По причине не указан период за который уточняется. Хотя она шла как "зв тна".

Відповісти
  • Лілія
06.01.22 10:33

Екатерина, по месяцам за которые платил работодатель ЕСВ, проставьте сумма 0,00, ставка 22,00, есв 0,00

Відповісти
  • Екатерина
06.01.22 15:42

Лілія, спасибо огромное, заполнила так, приняли)

Відповісти
  • Андрій
05.01.22 17:12

ФОП 3 група, єдиний податок, відправив річну декларацію з Додатком1. Квитанція 2 Прийнято пакет.
Проте в електронному кабінеті запис 21.02.2022 28U Факт невчасної подачі декларації Додаток1...
Чому так, хтось підскаже?

Відповісти
  • Мариночка
11.01.22 16:08

Андрій, глюк

Відповісти
  • Дмитрий
11.01.22 01:24

Андрій,та же ситуация и проплаты за 3 квартала 2021 г.не подтянулись.Хотя в 2021г. они зачислены. 

Відповісти
  • Ліна
10.01.22 11:22

Андрій, Звітувати за новою формою податкової декларації з єдиного податку (з Наказу № 752) потрібно:
 ФОП 1-2 групи – при звітування за 2021 рік;
 ФОП 3 групи – при звітуванні, починаючи за І квартал 2021 року й далі. Можливо тому дає помилку, якщо квартальні за 2021р. подавали не по новій формі.

Відповісти
  • Вика
10.01.22 17:03

Нагадаємо, що Декларацію ФОП – єдинники 3 групи подають наростаючим підсумком: за І квартал, півріччя, три квартали, рік. Тобто, ФОП - єдинники 3 групи при звітування за 1-3 квартали 2021 року Додаток 1 у складі Декларації не подають. Його потрібно буде подати вже за весь 2021 рік у складі Декларації за 2021 рік.

Відповісти
  • Вика
10.01.22 16:53

Ліна, А який штраф, якщо не звітували з 1 кварталу 2021 року по ЄСВ, а тільки зараз і за рік?

Відповісти
  • Задорожний
22.01.22 20:39

в додатку f0111912 додаток єсв 1 до декларації- 2 рядки на загальній системі ,єдиний податок взагалі відсутній ,як відмічать ???як подавать-державний рівень ?!

Відповісти
  • Олександр
05.01.22 19:23

Андрій, +1 та ж сама ситуація. Причому в цьому дивному запису вказаний період 1.1.2022 - 1.1.2022. Скоріше за все, черговий баг їх софту.

Відповісти
  • Евгения
05.01.22 20:27

ФОП 1 группа, додаток 1 по есв заполнен ровно по вашей консультации, т.е. в освобождённых от ЕСВ месяцах графы заполнены с нулями. Декларация НЕ ПРИНЯТА. Пояснение - в графе "размер единого взноса" указан тариф, отличный от 22%. Поясните, пожалуйста, этот вопрос.

Відповісти
  • Валентина
06.01.22 13:26

Евгения, поставьте везде 22% и нули 1/3 колонки

Відповісти
  • Евгения
10.01.22 10:09

Валентина, ставила. Не прошла декларация. Говорит, что колонки заполнены не полностью за период пребывания на едином налоге (у нас - год). 

Відповісти
  • Алла
17.01.22 10:54

Евгения,там де Усього - теж треба поставити нулі. Не пусте місце залишити, а проставити 0, 2, 0.

Відповісти
  • Елена
06.01.22 09:15

все понятно..... ждем, когда в феврале проснутся и что-то поменяют. Я думаю, не нужно сейчас подавать

Відповісти
  • Ольга
06.01.22 09:38

у меня два чпшника-единщика только ФЛП. а третий чпшник-единщик еще и работает по основному месту работы, но весь год. надеюсь тут проблем не будет. хотя сдавать буду к концу января наверное 

Відповісти
  • Ratushnaya
06.01.22 10:19

я вот с утра здала и все хорошо

Відповісти
  • Кузя
06.01.22 11:17

Лва раза отправляла деку общесистемника и оба раза пишет что период подачи больше 1095 дней (хотя все подано как положено) и пишет что нет додатка Ф2 хотя он есть и галочка в деке стоит что я его подаю.Вообщем как обычно у нас в стране,бланки утвердили а в кабинете не доработали.

Відповісти
  • Анна
06.01.22 15:08

Добрый день,отправила дек-ю (ФОП 3 гр.5%),регистрация которого на упращенке с 22.09.2021 г/,так и заполнила раздел 8(период пребывания фоп на упрощённой системе налогообл.,приложения 1 дек-ии "з 22.09.2021 по 31.12.2021",табличную часть заполнила с 09.2021 по 12.2021,с указанием за сентябрь 2021 суммы дохода 6000,00*22%=1320,00,всего сумма начисленного единого взноса-5390,00грн.,дек-я НЕ ПРИНЯТА Помилка-у Додатку1 в розділі"ВИЗНАЧЕННЯ СУМ НАРАХОВАНОГО ДОХОДУ" у таблиці є рядок за місяць поза межами періоду,що зазначений в полі"Період перебування ФО-підприємця на спрощеній системі оподаткування"Додатку 1.Подскажите,пожалуйста,что не так?

Відповісти
  • Світлана
10.01.22 16:50

Анна,не может быть единщиком  с 22.09.21, только с 01.10.21

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
06.01.22 15:12

Анна, в Додатке по ЕСВ нужно указать с «01.09.2021»

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
06.01.22 15:17

Анна, вчера сдал по ФОПу 3 группы, который зарегистрирован 30.09.2021. В Додатке по ЕСВ указал период пребывания на ЕН с «01.09.2021» по «31.12.2021», итоговая сумма по ЕСВ такая же, как и у Вас. Прийнято 

Відповісти
  • Оксана
06.01.22 16:55

Кузя, такая же и у меня ситуация с декларацией общесистемника. Пробовала и через Медок и через кабинет, одно и тоже. Квитанция 2 пишет ошибка не принято. Думаю форма F0100112 не та что нам всем нада, так как в скобках же пишется, мол для тех кто закрыл деятельность. Что делать не знаю, хотелось зать и забыть. Да не тут то было.

Відповісти
  • Мария
06.01.22 17:32

Оксана,и у меня такая же ошибка

Відповісти
  • Александр
06.01.22 18:59

Откуда вы знаете платил ли работодатель по месту основной работы плательщика ЕН. Лучше подождать, месяц в переди есть. Выдадут падаковцы примеры заполнения этого.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
07.01.22 00:01

Александр, за 9 месяцев узнать можно из Портала ПФУ, заказав Витяг з РЗО и ОК-5. В витяге можно увидеть основное место работы или нет (нам нужно основное). 
Через месяц информация за 4 квартал на портале ПФУ по данному ФОПу-работнику не появится в полном объёме, а будет отражена только после 20.02.2022 (после того, как пройдёт 10 дней после предельного срока подачи Податкового розрахунка за 4 квартал). ФОПы 3 группы должны сдать раньше 20.02.2022 

Что касается разъяснений налоговой, то в ЗИРе оно есть (уже давно), можете почитать: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=29386

Відповісти
  • Татьяна
06.01.22 22:34

Отпроситься декларацию по фопу на общей системе налогообложения вторая квитанция не принят пакет,ошибки пишет,что больше установленного сроку,1095 дней,не подан додаток 2,хотя подан

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
07.01.22 00:15

Татьяна, НЕ БАЛУЙТЕСЬ с декларацией про майновий стан!!! В ЭК она по состоянию на вчера ещё глючила! 
Перед отправкой из любой другой программы (даже платной) – зайдите в ЭК, создайте майнову деку за 2022 и попробуйте её открыть! Если открывается, тогда можете пробовать отправлять. 
Пока что в ДПИ бухают и им плевать на эту форму декларации, они не торопятся её "внедрять" для приёма в электронном виде, о чём (падлюки), "скромно" умалчивают! 
Я не слышал ни одного заявления от ДПС, что, мол, да, мы немного не того, забыли, сдайте форму чуть позже. Это ФАКТ, что когда меняется форма и вводится новая, ДПС первые дни не принимает её, придумывает какие-то несуществующие ошибки, а потом, через дней через 5-10 принимают (причём плательщик не исправил ни одной циферки, ни одной буковки, а только поменял дату в декларации). О чём это свидетельствует? О том, что проблемы своей лени, тупости, пофигизма ДПС не признаёт,  обвиняет плательщика и придумывает какие-то несуществующие ошибки; об исправлении своих ошибок в проверке электронных форм ДПИ не сообщает; сроки приёма отчёта НЕ продлевает. Нет такого текста в квитанции 1 или 2: "Нажаль, но мы протупили и забыли поменять в реестре электронных форм документов такую-то форму отчёта. Просим извинить нас и отправить этот же отчёт через 5 дней". Есть текст в квитанции, обвиняющий плательщика в идиотизме. Увы, такие реалии. Я майнову декларацию буду сдавать, после того, как в ЭК появится возможность её хотя бы СОЗДАТЬ и ОТКРЫТЬ!!! (по практике прошлых периодов, когда вводилась новая форма, это было после 11 января)...

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
07.01.22 14:14

Уже можно сформировать в ЭК декларацию с Додатками, но пока что никак не возможно сдать, пока в ЭК ДПС не исправит свои  ошибки. Заполняя Додаток ЄСВ1 к декларації про майновий стан і доходи, даже без табличной части, видає "критичні помилки" в строке 2 и в строке 7.

Відповісти
  • Елена
20.01.22 13:35

Сомневающийся Sкептиk, 20.01 выдает те же ошибки, когда сдавать ? 8-го лютого и тогда сервера упадут. Сдаю с Соты

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
08.01.22 09:40

В поле 2 Додатку ЄСВ1 повторил РНОКПП, в поле 7 проставил "0". Проверки на ошибки в ЭК – "нет ошибок". Галочки о наличии Додатков Ф2 и ЄСВ1 проставил.
Решил попробовать сдать, и указал о наличии двух ошибок в самой декларации: 
1. У Додатку ЄСВ1 помилки контролю у рядках 2 та 7. Т.к. мені заповнювати ці рядки не потрібно, але налаштований контроль перевірки документа "вимагає" їх заповнення – ЗМУШЕНИЙ був повторити у рядку 2 значення рядка 1 (тобто РНОКПП), а у рядку 7 проставити значення "0". 
2. В полі для підпису Додатку ЄСВ1 вказано «Фізична особа – платник податку», замість «Фізична особа – платник єдиного внеску», що є помилкою. Згідно зі ст. 9 і 10 ПКУ ЄСВ не відноситься до податків і зборів. 
НЕ прийнято: ДПС придумало какие-то две виртуальные ошибки: 1. якобы не проставлена отметка о наличии Додатков Ф2 и ЄСВ1. 
2. якобы декларация подаётся за период, по которому прошло более 1095 дней. 

Відповісти
  • Елена
20.01.22 13:37

Сомневающийся Sкептиk, и когда они плять проснутся, уже 20-е

Відповісти
  • Оксана
08.01.22 22:09

У рядку 2 додатка о ЕСВ настойчиво просит написать серию и номер паспорта, хотя нету никаких религиозных предубеждений.Пока не написал указыволо на критическую ошибку. Хотя главная ошибка наверное все-таки была сделана избирателями в 2019 году.

Відповісти
  • Наталья
11.01.22 00:10

Оксана, как я с вами согласна про 2019 год! 

Відповісти
  • Людмила
10.01.22 11:21

Оксана,у вас принята декларация?

Відповісти
  • Оксана
10.01.22 13:51

Людмила, к сожалению нет, сегодня пробовала и снова ошибка

Відповісти
  • Людмила
10.01.22 17:02

Оксана,вчера не приняли тоже. ошибки как у всех((((

Відповісти
  • Людмила
10.01.22 11:34

кому-то удалось сдать деку про майновий стан и доходи с ошибкой , что более 1095 дней и отсутсвие галочки додатка Ф2?вчера

Відповісти
  • Елена
10.01.22 16:18

Подскажите пож. пытаюсь сформировать отчет по ФОП 3 группа - в медке по форме F0103307 период "год" почему-то нет додатка ЕСВ, Вижу, что с додатком форма F0103405... что делаю не верно? 

Відповісти
  • Вика
10.01.22 17:06

Елена, Вам нужно поставить галочку, что додаток 1 додається
в самом низу деки есть такое поле

Відповісти
  • Елена
11.01.22 10:41

Вика спасибо большое

Відповісти
  • Олена
11.01.22 13:33

Підкажіть будь ласка, якщо раніше відравила звіт з ЄП без дод1, забула що він тепер в складі звітності, як тепер правильніше виправити? Якщо подавати новий звітний+Дод1 - в дод1 те ж вказувати новий звітний - але ж я його ще не подавала... чи правильно це буде?

Відповісти
  • Елена
20.01.22 13:39

Олена, в консультации говорили, что подать нужно новый звитный

Відповісти
  • Вера
20.01.22 13:18

Олена,до терміну здачі здавайте,як ЗВІТНИЙ.

Відповісти
  • Алла
11.01.22 16:27

ФОП 3 група,карантинні місяці в яких не сплачували ЄСВ,можна не показувати нарахування?тобто )0.00

Відповісти
  • Ольга
11.01.22 21:52

В Медке , как одну из причин с Дод Ф2 озвучили : что налоговики не успели обработать этот дод. в один день с Декларацией , поэтому Деку и дод. надо отправлять УТРОМ!!!! , чтоб налоговики весь пакет успели обработать за один рабочий день. Эта причина УЛЫБНУЛА!

Відповісти
  • Oleksandra
12.01.22 15:24

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, який номер нової форми в електронному кабінеті для ФОП на спрощеній системі оподаткування 3 група, 5% налога. 

Відповісти
  • Лана
12.01.22 15:25

Підкажіть будь ласка, якщо раніше відравила звіт з ЄП без дод1, забула що він тепер в складі звітності, як тепер правильніше виправити? Якщо подавати новий звітний+Дод1 - в дод1 те ж вказувати новий звітний - але ж я його ще не подавала... чи правильно це буде?

Відповісти
  • Елена
20.01.22 13:40

Лана, новий звитный

Відповісти
  • Вадим
20.01.22 15:02

Елена, не ставится галочка в поле "звітний новий"

Відповісти
  • Ирина
17.01.22 12:53

Доброго дня. Підкажить, будь ласка. Не проходить декларація ФОП у якого було припинення у листопаді 2021 року. Пишить помилку, що в Додатку 1  період перебування ФОП на спрощенній системі не відповідає періоду додатка 1. Ставлю період рік и період перебування з 01.01.21 по 30.11.21.

Відповісти
  • Ольга
19.01.22 14:44

Люди! Коллеги, у кого-то приходят кв. №2 по СПД Деке Имущество годовой ? у меня без кв.2  отправлены еще Деки с 13го января. Там и Киев И киев. обл. и Одесская обл. ГНАУ говоит , что это Пенс. фонд еще наверное не обработал , местный Пенсионный говорит, что это Центр им еще не выгрузил. А Центр Пенсионный , говорит , что они не имеют ничего общего с Декой и ее дод. Все отправлено с Медка. И Медок ничего не знает , говорят ищите свою ценность в виде Деки  . Что за квест ...
 

Відповісти
  • Наталя
19.01.22 15:54

ФОП 3 группы зарегистрирован 15.09.21г и является единоналожником с 15.09.21г. В додатку 1 период пребывания на ЕН ставлю 15.09.21-31.12.21.В таблице до сентября ставлю прочерки. в сентябре и дальше показываю доход,ставку и оплату. Декларация не принята,пишет ошибку: У Додатку 1 в розділі "Визначення сум нарахованого доходу" у таблиці є рядок за місяць поза межами періоду,що зазначений в полі "Період перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування" Додатку 1. Как бы
ть?

Відповісти
  • Lina
20.01.22 11:47

Наталя, период укажите с 01.09.21 - 31.12.21. 

Відповісти
  • Вера
20.01.22 13:24

На сьгоднішній день ні через МЕДОК ,ні через ел.каб. здати декл.загальносистемника з додатком ПФ за 2021 рік неможливо!!!!Всі відповідальні інстанції мовчать!!!Термін до 09.02.222 року.
Нахер ці "нововведення" ЯКЩО ВОНИ НЕ ПРАЦЮЮЮТЬ?Все знову на наших нервах.

Відповісти
  • Катя
21.01.22 13:18

если на 3 группе и начал работать 26.01.2021 то какую дату нужно указывать?

Відповісти
  • ФОП
22.01.22 19:58

Катя,з 01.01 21

Відповісти
  • Марина
24.01.22 11:02

В декларації ФОП 3 гр. не заповнила розділ VII сума сплаченого ЄСВ за рік. Додаток1 з розрахунком єсв подала. Декларація прийнята. Чи потрібно повторно подавати декларацію з позначкою звітна нова? в Додатку також ставити звітна нова?

Відповісти
  • Наталія
25.01.22 23:35

ФОП на общей системе налогообложения. Деятельности в течение года не было. Но ЕСВ оплачивала из расчета минимальной зарплати помесячно в полном объеме:1320 грн 11 месяцев и 1430 грн. Как правильно заполнить приложение ЕСВ1? Что указывать в графах 3 4 5 6? В гр 3 прочерки; в гр 4 минималку; гр 5 22%; в гр 6 налог. Так заполняла раньше или что то изменилось. В деке заполняется только строка 20.1? остальное прочерки? есть собственность деку подаю

Відповісти
  • Алена
09.02.22 12:30

добрый день. подскажите пж. деку по общестемщику сдала +Ф2+дод ЕСВ. в кабинете вижу ПДФО и ВЗ по деке отображен. а по ЕСВ ничего нет, не отображения отчета, не списание суммы годовой по оплаченным за год. Это нормально ?Заранее благодарна.

Відповісти